„Když jsme začínali, hodně se v okolí pořádaly závody pro děti z oddílů, ale my jsme chtěli dát prostor i těm, které nikde stabilně netrénují. A samozřejmě také dospělým, kteří chtějí zjistit, jak na tom jsou s lyžařskými schopnostmi a zabojovat s časomírou v brankách. Na závěr závodu jsme připravení umožnit start v rámci jedné společné kategorie i snowboardistům, pokud by někdo projevil zájem. U nás je zkrátka hlavní zúčastnit se. Počítáme, že by mohlo dorazit okolo stovky vyznavačů alpského lyžování,“ uvedla Veronika Peštuková z pořádajícího sportovního oddílu Ski Ostružná.

Závodníci se budou k registraci potkávat od devíti hodin v chatě Ski Řetězárna, ale možné bude přihlásit se i bezprostředně před závodem.

Z Velkého Újezdu na Kyjanici.
TIP NA VÝLET: Koně na pastvinách, smutné osudy aneb Z Velkého Újezdu na Kyjanici

Následně od 10 hodin odstartují první lyžaři do jednokolového obřího slalomu postaveného na příjemné modré sjezdovce. Ta měří 600 metrů a většina závodníků by se s časem měla vejít do jedné minuty.

„Počítáme ovšem i s malými dětmi, které mohou jet s rodiči, tam to samozřejmě bude o něco víc. Celkem jsme vypsali deset dětských kategorií, v nichž oceníme vždy pět nejlepších účastníků. Ve dvou juniorských a seniorských vyhlásíme tři nejlepší a navíc také nejmladšího chlapce a dívku. Rozdávat budeme jak věcné ceny v podobě sportovního vybavení, tak diplomy, poháry a perníčky v podobě skřítka Ostružníka, které nám už roky peče jedna místní paní,“ uvedla Veronika Peštuková.

Michaela Kratochvílová

Luhačovice.
FOTOGALERIE: Lázeňské město Luhačovice je po setmění kouzelné. Podívejte se
Bývalé sídlo slezského politika
URBEX: Moc z něj nezbylo. Podívejte se na bývalé sídlo slezského politika