Nejdřív jsem trošku bojovala při zkoušení, kolik vlny použít, a tak je moje první sýkorka dost rozčepýřená, jako by se zrovna přecpala slunečnicovým semínkem. Však ji sami uvidíte ve fotogalerii. Pak už jsem to ale vychytala a vy to zvládnete taky (a řekla bych, že i větší děti).

Nastříháte si tři barvy vlny na hromádky stejně dlouhých pramínků a pak už je jen různě svazujete a překládáte, abyste získali co nejroztomilejší tvar ptáčka. Nakonec jsem popadla nůžky a upravila ptáčkovi fazonu. U dalších dvou sýkor už jsem to měla v ruce, vlny jsem použila o polovinu méně a úplně to stačilo.

Zobáčky jsem vyrobila z malých kosočtverečků filcu, jen jsem je zastrčila mezi pramínky vlny, ale dají se i přilepit. Ptáčky jsem si původně chtěla pověsit někam na větvičky do vázy, ale nakonec jsem jim ještě umotala ze sisalového vlákna jednouché hnízdečko a posadila je na dva etažéry, které mi na komodě zbyly od Vánoc.

Určitě chci vyzkoušet i použití přírodního lněného nebo konopného provázku, jsem zvědavá, jak ptáček bude vypadat z jiného materiálu. A taky jsem zvědavá, co ze zbytků vlny uděláte vy, jestli ptáčky, nebo něco úplně jiného. Těším se!

Podrobný fotonávod na výrobu ptáčka najdete i na webu kreativ.cz.

Čtěte celý seriál bez omezení. S předplatným Deník.cz získáte navíc výhodné benefity.