Keramická dílna
KDY: sobota od 9 hodin 
KDE: Dům dětí a mládeže, Olomouc
ZA KOLIK: 400 korun

Seznamte se s různými postupy a technikami točení na hrnčířském kruhu. Čeká vás 3hodinový kurz. V ceně kurzovného je zahrnut materiál a 2 výpaly výrobků včetně glazování.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in

Tradiční čínská medicína
KDY: sobota od 9 hodin
KDE: Bea Campus, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

V rámci akce Tradiční čínská medicína vám budou představeny léčebné metody a postupy, které se praktikují po celém světě. Prezentace se uskuteční v sobotu v Bea Campus v Olomouci a začne od 9 hodin.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in


Nesoutěžní přehlídka loutkařských souborů
KDY: sobota od 9.30, neděle od 10 hodin
KDE: Slovanský dům, Olomouc
ZA KOLIK: 50 korun


Nepropásněte přehlídku loutkařských souborů nazvanou Čechova Olomouc. V sobotu uvidíte loutkové pohádky o Bajajajovi, Dvanácti měsíčcích či o Krakonošovi. V neděli je na programu Kocour v botách, Čtyři pohádky o jednom drakovi či Tři prasátka. Na akci se představí divadlo z Přerova, Prostějova, Liberce, Plzně či z Kroměříže.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in

Pád berlínské zdi v Olomouci
KDY: sobota od 11 hodin
KDE: Pevnost poznání, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Připomeňte si pád berlínské zdi. Uměle vytvořená zeď vznikne mezi areálem Korunní pevnůstky a botanickou zahradou a vy můžete ukázat svou kreativitu. K dispozici budete mít barvy se štětcem nebo spreje. Zeď bude v budoucnu zbourána.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in

Bystřické banjo
KDY: sobota od 16 hodin
KDE: kulturní dům Nadační, Velká Bystřice
ZA KOLIK: 250 korun

Užijte si folkové country odpoledne ve Velké Bystřici, kterým vás provede Blanka Tornádo Prudilová. Na akci vystoupí skupiny MS Band, Domino, Jazz za Bukem, Madalen, Poutníci, Stráníci, The Addams sisters nebo THS Brzdaři. Občerstvení je zajištěno. Těšit se můžete i na závěrečné společné zpívání. 

close Ilustrační foto. info Zdroj: facebook Velká Bystřice zoom_in

Pirátská pohádková cesta v Bohuňovicích
KDY: sobota od 17 hodin
KDE: vlakové nádraží, Bohuňovice
ZA KOLIK: 40 korun pro děti, dospělí vstupné dobrovolné

Vydejte se s dětmi na Pirátskou pohádkovou cestu, která odstartuje v sobotu od 17 hodin z vlakového nádraží v Bohuňovicích. Kromě dobrodružné stezky se mohou děti těšit na lampionový průvod, vystoupení skupiny historického šermu, ohnivou show, opékání špekáčků i sladkou odměnu. S sebou si vezměte lampion a teplé oblečení. 

close Pohádková stezka v Bohuňovicích. info Zdroj: facebook SDH Bohuňovice zoom_in

Svatomartinské prohlídky hradu
KDY: neděle od 10 hodin
KDE: hrad Šternberk
ZA KOLIK: základní vstupné 200 korun

Hrad Šternberk si pro vás připravil speciální Svatomartinské prohlídky. Průvodci v historických kostýmech vás seznámí s historií hradu i s legendou o svatém Martinovi. V hradní kuchyni pak budou připraveny ochutnávky martinských specialit včetně svatomartinského vína.

close Hrad Šternberk. info Zdroj: Jiří Kopáč zoom_in

Africké trhy v Olomouci
KDY: neděle od 10 hodin
KDE: Výstaviště Flora, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

I tentokrát nabídnou olomoucké Africké trhy čerstvé tropické ovoce z Afriky a Asie, dále sušené ovoce, koření ze Zanzibaru, kakaové boby, kávu, ořechy, exotické marmelády nebo čerstvou šťávu z cukrové třtiny. Přijďte ochutnat nebo se jen podívat.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in

Pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký
KDY: neděle od 15.30
KDE: kino Metropol, Olomouc
ZA KOLIK: od 110 korun

Olomoucké kino Metropol uvede výpravnou pohádku Dlouhý, široký a bystrozraký v podání litvínovského divadla. Pohádka s písničkami o tom, že opravdoví přátelé mohou společně dokázat velké věci a také o tom, že někdy je třeba otevřít 13. komnatu, abychom našli tu pravou princeznu. 

close Pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký info Zdroj: web kina Metropol zoom_in

Benefiční koncert v Jazzu
KDY: neděle od 18.30
KDE: Jazz Tibet Club, Olomouc
ZA KOLIK: 350 korun

V rámci koncertu uslyšíte autorské písně Beaty Hlavenkové, ale i texty Martina Vedeje, Doroty Barové nebo básně Bohuslava Reynka a Petra Borkovce. Výtěžek bude věnován na programy sociálního a osobnostního rozvoje ve školách a dětských domovech, které realizuje olomoucké Sdružení D. Užijte si parádní koncert a podpořte zároveň dobrou věc.


close Beata Hlavenková. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in