Římané v Olomouci
KDY: sobota a neděle, vždy od 9 hodin
KDE: Pevnost poznání, Olomouc
ZA KOLIK: základní 125 korun

Kdo vlastně byli Římané, jak žili a jak jedli? To vše se dozvíte o víkendu na interaktivní výstavě Římané v Olomouci v Pevnosti poznání, pořádané ve spolupráci se skupinou historického šermu Roma Victor Legio XIII Gemina Augusta. Oba dny na vás čeká od 10 a od 14 hodin historický workshop vhodný pro velké i malé návštěvníky. Doporučená je rezervace.

close Římané v Pevnosti poznání. info Zdroj: web Pevnosti poznání zoom_in

Výstava Interaktivní technika
KDY: sobota a neděle, vždy od 10 hoidn
KDE: Olomouc City, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Nezmeškejte výstavu Interaktivní technika, která zabaví celou rodinu. Díky virtuální realitě se podíváte do do zamrzlé Arktidy či do světa oživlých dinosaurů. Vyzkoušíte si také rychlost reakce, kreslící robotickou ruku i jaké to je mít vlastní tělo jako hudební nástroj. To vše a mnohem více můžete vyzkoušet denně od 10 do 18 hodin, a to až do neděle 15. března.

close Virtuální realita zabaví celou rodinu. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in

Ples Dobrého místa pro život
KDY: sobota od 19 hodin
KDE: NH Hotel, Olomouc
ZA KOLIK: 250 korun

Navštivte ples Dobrého místa pro život, jehož výtěžek poputuje na dobrou věc. Večerem vás provede moderátorka Martina Procházková, chybět nebude ani vystoupení vozíčkářů či skupiny Quercus. Své pěvecké nadání předvede i nevidomá zpěvačka Romana Hladišová. V restauraci Sal de Mar vystoupí v průběhu večera Popová škola z Dětského domova v Olomouci. Výtěžek z plesu bude použit na zakoupení vozíčku pro Adrianku, všichni interpreti a vystupující se vzdali nároku na honorář.

close Ples Dobrého místo pro život. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in

Soutěž Dívka roku 
KDY: sobota od 17 hodin
KDE: kulturní dům, Šternberk
ZA KOLIK: na místě 100 korun

Ve šternberském kulturním domě vypukne zítra od 17 hodin další ročník soutěže Dívka roku. V rámci odpoledne vystoupí písničkář Pokáč nebo mažoretky Violky. Chybět nebude ani odborná porota včetně modelky Moniky Kolouchové, fotografa Jakuba Šnábla a Maikla Maňáka. 

close Soutěž Dívka roku ve Šternberku. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in

Kam vyrazit příští víkend?

Ples mažoretek v Bohuňovicích
KDY: pátek 6. března od 20 hodin
KDE: kulturní dům, Bohuňovice

Další ročník oblíbeného plesu Bohuňovických mažoretek je tu! Přijďte v pátek do kulturního domu v Bohuňovicích a užijte si parádní večer. O hudební doprovod se postará skupina Funny, připravena bude také vynikající domácí kuchyně. Chybět nebudou ani vystoupení mažoretek či tombola s hodnotnými cenami.

close Ples mažoretek v Bohuňovicích. info Zdroj: facebook Mažoretky Bohuňovice zoom_in

Tvořivá Olomouc
KDY: víkend 7. - 8. března, vždy od 9 hodin
KDE: Střední škola polytechnická, Olomouc
ZA KOLIK: dospělí jednodenní 60 korun, dospělí dvoudenní 100 korun, studenti/důchodci jednodenní 40 korun, studenti/důchodci 70 korun, děti do 150 cm/ZTP zdarma

Ozdobte si své obydlí pěkným originálním doplňkem. Ten si můžete vyrobit na akci Tvořivá Olomouc, která vypukne druhý březnový víkend v prostorách Střední školy polytechnické v Olomouci. Prodejní výstava je zaměřená na tvoření pro dospělé i pro děti. Seznámíte se s novými trendy, kreativními a výtvarnými technikami, připraveny budou výtvarné dílny, workshopy a široké spektrum materiálů, nástrojů a nářadí. Po celou dobu bude zajištěno občerstvení formou bufetu. Celá akce je bezbariérová.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in