Gulášfest v Bohuňovicíchgulášfest v BohuňovicíchZdroj: fal
KDY: sobota od 14 hodin
KDE: hřiště u kulturního domu, Bohuňovice
ZA KOLIK: zdarma

Přijeďte ochutnat několik druhů domácího guláše na hřiště do Bohuňovic. Kromě bohatého občerstvení se můžete těšit i na dobrou muziku včetně Michala Tučného Revival Band, Nightwish revival a také na tradiční večerní zábavu s kapelou Arconat. Pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej, spoustu zábavy si také užijí například na klaunské show, která vypukne od 14.15. Vyhlášení soutěže o nejlepší guláš proběhne od 18 hodin. Dobré jídlo a zábava pro celou rodinu, to je bohuňovický Gulášfest.

Olomoucká Aquateraolomoucká AquateraZdroj: František Berger
KDY: sobota a neděle vždy od 8 hodin
KDE: výstaviště Flora, Olomouc
ZA KOLIK: 40 korun, 20 korun děti/studenti/důchodci


Přes 80 prodejců z Čech, Moravy a Polska se zapojí do zářijové olomoucké Aquatery. Chovatelská burza nabídne nejrůznější druhy akvarijních ryb i terarijních živočichů. Tím pravým ořechovým je burza i pro ty, kteří už své domácí zvířátko mají a pouze pro něj hledají vylepšení do jeho příbytku či ho chtějí potěšit pamlskem. Na výstavišti můžete totiž vybírat i z chovatelských potřeb, krmiv, dekorací, akvarijních rostlin, terárií či se prostě přijít jen podívat, i to bude stát za to.

Africké trhyAfrické trhyZdroj: Martin Moštěk
KDY: sobota a neděle vždy od 10
KDE: výstaviště Flora, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Přeneste se do Afriky. V olomoucké Galerii Šantovka se o víkendu konají Africké trhy a rozhodně bude z čeho vybírat. Vyzkoušejte ty nejlepší dobroty z ugandských zahrádek, které chutnají přesně jako v Africe. Na místě bude ke koupi také koření ze Zanzibaru, čokoláda, kakao a dokonce i čerstvé kakaové boby. 

DobroběhDobroběhZdroj: fal
KDY: neděle od 13.30
KDE: areál TJ Lokomotiva, Olomouc
ZA KOLIK: startovné 250 korun (na místě), online registrace 200 korun

Chcete si zaběhat a u toho udělat dobrý skutek? Pak vyrazte na druhý ročník Dobroběhu, který je určený jak pro rodiny s dětmi, tak pro ty, kteří si chtějí zaběhat a podat sportovní výkon. Vybírat můžete z tras dlouhých 450 metrů, jeden a půl a pět kilometrů. Celá částka půjde pro vybrané děti z rehabilitačního centra Jitrocel. 

Koncert pro housle a klavír houslista Ivan ŽenatýZdroj: fal
KDY: neděle od 19 hodin
KDE: budova základní umělecké školy, Bohuňovice
ZA KOLIK: 40 korun

Nepropásněte koncert houslisty Ivana Ženatého, kterého doprovodní na klavír Martin Kasík. Uslyšíte skladby od Jířho Germota, J. B. Foerstera či Bohuslava Martinů. 

Kouzelnická show kouzelníkZdroj: Helena Zelená Křížová
KDY: neděle od 15 hodin
KDE: Divadlo na Šantovce, Olomouc
ZA KOLIK: 125 korun

Zažijte kouzelné vystoupení pro malé i velké, včetně tvarování balonků. Děti budou unešeny do magického světa a budou zapojovány do všech kouzel. Těšit se můžete na klasická kouzla i na moderní kousky. Na konci si každý odnese kouzelný zážitek i malý suvenýr jako vzpomínku.