OLOMOUCKO

Večer duchů v zoo
KDY: sobota 21. října, 14-21 hodin (pokladny do 18.30)
KDE: Zoo Olomouc na Svatém Kopečku
ZA KOLIK: 140 korun dospělý, 100 korun dítě
PROČ PŘIJÍT: Olomouckou zoo obsadí strašidla, duchové a jiné děsivé bytosti. Čeká vás idylická podzimní atmosféra, haloweenská výzdoba a dobroty pro zahřátí i mlsné jazýčky, volba Miss děs, ohňová show, strašidelné kasino i stezka hrůzy.

Večer duchů v olomoucké zoo, 23. října 2021Večer duchů v olomoucké zoo, 23. října 2021Zdroj: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

Retro víkend na Poděbradech
KDY: sobota 21. října a neděle 22. října
KDE: přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce, restaurace Terasa
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Po celý víkend dobové kulinářské speciality, mléčný bar i legendární české míchačky. V rámci sobotního programu proběhne soutěž o nejlepší retro kostým v rámci módní přehlídky a diskotéka. Celým sobotním programem vás provede Dj René Jančík.

Víkend s retro kuchyní si mohli užít návštěvníci, kteří dorazili do restaurace na Poděbradech u Olomouce. 19. 2. 2023Víkend s retro kuchyní na Poděbradech Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová

Tvořivá Olomouc
KDY: sobota 21. října (9-18) a neděle 22. října (9-17)
KDE: Střední škola polytechnická, Rooseveltova ulice, Olomouc
ZA KOLIK: Dospělí jednodenní 80 korun, dospělí dvoudenní 120 korun, studenti, senioři jednodenní 40 korun, studenti, senioři dvoudenní 60 korun, děti do 150 cm zdarma
PROČ PŘIJÍT: Velká prodejní výstava kreativních a výtvarných technik pro celou rodinu. Výtvarné dílničky a workshopy.

Aquatera na Floře
KDY: sobota 21. října (8-12 hodin)
KDE: Výstaviště Flora, Olomouc
ZA KOLIK: dospělí 50 korun, děti, důchodci, studenti 30 korun
PROČ PŘIJÍT: Tradiční velká burza akvaristů a teraristů. Akvarijní ryby, plazi, drobní savci, krmivo, rostliny a všechny možné potřeby pro akvaristiku a teraristiku.Prodejní burza Aquatera Olomouc na výstavišti Flora.Prodejní burza Aquatera Olomouc na výstavišti Flora.Zdroj: Deník / Barbora Burešová

Hubertova jízda
KDY: sobota 21. října od 10 hodin
KDE: Drahlov, u střediska ZD
PROČ PŘIJÍT: Hubertova vyjížďka terénem, tradiční hon na lišku, parkur, hobby horsing pro děti. Od 19 hod závěrečné posezení s bohatou tombolou v hospůdce U Davida v Drahlově.

Hubertova jízdaHubertova jízda. Ilustrační foto.Zdroj: Zuzana Gabajová

Den otevřených dveří
KDY: sobota 21. října od 9 hodin
KDE: Zahradní centrum Florcenter, Olomouc
PROČ PŘIJÍT: Přijďte si prohlédnout skleníky a podívat se na floristickou show se známým aranžerem Slávkem Rabušicem a následnou dražbu. Pro děti budou připravené tvořivé dílničky.

Slavnosti keramiky na tržnici
KDY: sobota 21. října 9-16 hod
KDE: tžnice, Olomouc
PROČ PŘIJÍT: Prodejní výstava keramiky, dílny, workshopy, představení keramických škol, možnost vyzkoušet si točení na kruhu. Prezentovat se budou dvě desítky vystavovatelů.

Slavnosti keramiky proběhnou v sobotu 21. října od 9 do 16 hodin na tržnici v Olomouci.Slavnosti keramiky proběhnou v sobotu 21. října od 9 do 16 hodin na tržnici v Olomouci.Zdroj: Ateliér Kruh, se souhlasem

Slavnosti keramiky proběhnou v sobotu 21. října od 9 do 16 hodin na tržnici v Olomouci.
Slavnosti keramiky už v sobotu na tržnici. Podívejte se, co nabídnou

PROSTĚJOVSKO

Halloweenský lampionový průvod
KDY: pátek 20. října, od 15 hodin do 22 hodin
KDE: Občerstvení Kozenky, Prostějov – Krasice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Svítící lampiony, dýně a hudba. Halloweenský lampionový průvod se začarovanou stezkou odvahy, si užijí děti u krasického rybníka. Čeká je světýlkový průvod okolo rybníka, dlabání dýní nebo kapela No Problem. Vyhodnocena bude nejoriginálnější dýně. Dlabat mohou rodinné týmy i jednotlivci. Každý si může donést vlastní dýni nebo při předchozí objednávce lze přímo na místě zakoupit za 50 korun. Dekorace fantazie budou vlastní.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: DENÍK/Karel Pech

Tublatanka – Dobrí priatelia Tour
KDY: pátek 20. října, od 19 hodin
KDE: Společenský dům, Prostějov
ZA KOLIK: 890 korun, děti do 12 let 445 korun '
PROČ PŘIJÍT: Oslavy 40 letého výročí na scéně v podobě koncertního tour Dobrí priatelia rockové legendy Tublatanka se uskuteční i v Prostějově. Populární slovenská kapela, kterou proslavilo několik nesmrtelných hitů, se ve Společenském domě představí i s tuzemskou stálicí Argema.

Populární slovenská skupina Tublatanka rozparádila českobudějovické Výstaviště.Populární slovenská skupina Tublatanka.Zdroj: Petr Tibitanzl

Zabíjačkové hody
KDY: sobota 21. října, od 10 hodin
KDE: Zámek Plumlov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Tradiční lidová veselice s vůní ovaru a kvalitním hudebním doprovodem se chystá v sobotu na nádvoří Zámku Plumlov. Akci pořádá vyhlášený místní řezník Ivan Mirga - Řeznictví a Uzenářství Plumlov. V nabídce bude vařené maso z kotle, zabijačkové speciality, pečené prejty, klobásy nebo zabijačkové polévky. K dobré chuti zahraje Tomáš Somr s Romanem ´Pytlíkem´ Doleželem a skupinou Romantica. Pitný režim v podobě punče, svařáku nebo čaje zajistí KZ Plumlov.

Zabíjačkového dopoledne v Plumlově. 17.12. 2022Zabíjačkového dopoledne v Plumlově. 17.12. 2022Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Slavnostní otevření sokolovny
KDY: sobota 21. října, od 15 hodin
KDE: sokolovna, Vrchoslavice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Nově zrekonstruované interiéry sokolovny ve Vrchoslavicích přivítají návštěvníky v sobotním odpoledni. Vystoupí soubor Vrchoslaváček a členové TJ Sokol Vrchoslavice. K poslechu zahraje na akustickou kytaru M. Kodýtek a večer bude diskotéka. Bohaté občerstvení v podobě gyrosu, pizzy nebo točeného piva je samozřejmostí.

Kam o víkendu ve Zlínském kraji?

Koncert v Masters of Rock Café. Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na Arakain, Amadea, Bleší trhy nebo Shopping party

HRANICKO A PŘEROVSKO

ABBA Chiquita Revival
KDY: pátek 20. října od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Na koncert kapely ABBA Chiquita Revival můžete vyrazit tento v pátek od 20 hodin do hranického Zámeckého klubu. Skupina ABBA Chiquita Revival byla založena v roce 2001. S velikou láskou a respektem k této nadčasové muzice byl založen revival, který se snaží dodnes prezentovat tuto krásnou hudbu a skvělou show na svých vystoupeních a koncertech.

40. Československý jazzový festival
KDY: pátek 20. a sobota 21. října od 19 hodin
KDE: Městský dům, Přerov
ZA KOLIK: 250 a 450 korun
PROČ PŘIJÍT: Jazzové dny pokračují také v pátek a sobotu.
pátek
Top Dream Company (CZ)
František Uhlíř (CZ) - Story of my Life - Music for Septet
Jeff Lorber Trio (USA) - Jimmy Haslip & Sonny Emory
sobota
BBC Borise Urbánka a hosté (CZ)
Academic Jazz Band „65“ (CZ)
Judith Hill & Band (USA)
Po koncertě se v předsálí můžete těšit na after party, na které vystoupí Michito Sanchez Collective. Československým jazzovým festivalem provede Aleš Benda, změna programu je vyhrazena.

Mělnické náměstí Míru rozezněl koncert skupiny Top Dream Company v rámci kulturního léta.Top Dream Company.Zdroj: Miroslav Pásek

Za zrcadlem a ještě dál
KDY: sobota 21. a neděle 22. října
KDE: Stodola u Bečvy, Rybáře
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Chcete vidět, jaké to je vstoupit do světa fantazie, kde hranice neznají hranic, kde je všechno možné, kde to voní čajem, kávou a dobrotami? Kde je člověk jednou malý, jednou velký a neustále v údivu? Zajímalo by vás, jak to dopade, když se spojí Radka Kunovská (bodyart), Veronika Strnadlová (Stodola) a Standa Kubín (Archa)? Rádi byste dopřáli vašim smyslům zážitek, na který jen tak nezapomenou? Nenechte si ujít dvoudenní akci s názvem Za zrcadlem a ještě dál. Požitek pro vaše smysly se bude konat v sobotu 21. října od 11 do 18 hodin a Tajuplná akce se chystá na neděli 22. října od 11 do 17 hodin ve Stodole u Bečvy na Rybářích.
Program sobota
12.00 – 16.00 hodin – Dílnička Vyrob si zrcátko nebo magnet s motivy Alenky nebo vlastní. Pod taktovkou Elišky Frydrychové ze SVČ Domeček Valašské Meziříčí. Cena za výrobek 50 korun
17.00 hodin – Zuzana Velická – taneční vystoupení se světly
Program neděle
11.00 hodin – šperky JeVi ZeMě od Kateřiny Šustek – na prodej bude limitovaná edice k výstavě, ukázky výroby šperků
13.00 hodin – bodyart naživo – Radka Kunovská
14.45 a 15.30 hodin – hudební vystoupení – Jana Svěrkošová
Po oba dny se můžete těšit na tematické občerstvení, fotokoutek, stezka pro děti, třpytivé tetování.

Hranická rodačka Radka Kunovská je mistryní v malbě na tělo a obličej.Hranická rodačka Radka Kunovská je mistryní v malbě na tělo a obličej.Zdroj: Pavli Vera Ferdová

Petra Hapka: filmová hudba
KDY: sobota 21. a neděle 22. října od 17 hodin
KDE: Divadlo Stará střelnice, Hranice
ZA KOLIK: 100 korun, zlevněné 50 korun
PROČ PŘIJÍT: Filmová hudba Petra Hapky zazní v sobotu i v neděli v rámci koncertu věnovanému ke 100. výročí založení ZUŠ Hranice. Společný hudební projekt ZUŠ Hranice a ZUŠ Antonína Dvořáka Lipník nad Bečvou.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Šumperský Džemfest nabídne Chinaski i Radečky
KDY: pátek 20. října od 17.30 hodin
KDE: Dům kultury Šumperk
ZA KOLIK: v předprodeji 499 korun
PROČ PŘIJÍT: Oblíbený Džemfest, který se už 23 let koná v říjnu v Šumperku, si letos připravil nabitý hlavní program i zajímavé doprovodné akce. Novinkou je večer v kině Oko věnovaný tělesnému i duševnímu zdraví. Festival vyvrcholí v pátek 20. října v šumperském kulturáku, kde vystoupí kapely Chinaski a O5 a Radeček.V bohatém programu se dále představí úspěšný zpěvák Marcell s jeho All star bandem nabitým špičkovými muzikanty, jako je například ex bubeník Mandrage Matyáš Vondra nebo přední producent a kytarista Fiedlerski. Na Džemfestu navíc dostanou šanci i talentovaní mladí umělci, kteří uspěli ve vyhledávací soutěži Objev roku Radia Haná. Těšit se můžete na absolutního vítěze kapelu The Middle Of The Sandwich.

Koncert Chinaski v českokrumlovské Pivovarské Zahradě.Chinaski.Zdroj: Pavel Sojka

Mezinárodní den archeologie
KDY: sobota 21. října, 9 – 16 hodin
KDE: Muzeum Mohelnice
ZA KOLIK: 50 korun, děti do 3 let zdarma
PROČ PŘIJÍT: U příležitosti Mezinárodního dne archeologie, který je oslavou archeologie a nadšení z objevování, pořádá Vlastivědné muzeum v Šumperku opět program pro rodiny s dětmi, školy, školky i jiné zájemce. Tentokrát se bude v sobotu konat v prostorách Muzea Mohelnice. Přijďte si k nám vyzkoušet, jaký byl život v pravěku a co bylo pro naše předky denním chlebem. V prostorách Muzea Mohelnice budete moci zkusit, jak se na ohništi pekly placky, otestovat svou zručnost při mletí mouky, zjistit, jak náročné bylo vyrobit jednoduchý kamenný nástroj, a mnoho dalšího. K tomu všemu budou probíhat komentované prohlídky stálé expozice Pravěk Mohelnicka, které povede archeolog našeho muzea.

Swingová tančírna v Tančírně
KDY: neděle 22. října od 15 hodin
KDE: Tančírna v Račím údolí u Javorníku
ZA KOLIK: 123 korun v předprodeji, 200 korun na místě
PROČ PŘIJÍT: Už jste o ní slyšeli? O Tančírně? Přinášíme vám příběh, který se psal před více než sto lety… Od nepaměti vedla Račím údolím solná stezka. Dějiny kraje se jako stopy soumarů otiskovaly do kopců svírajících horskou bystřinu. Podél ní mířili kupci k horskému sedlu pod Černým vrchem. Pojďte a odkryjte tyto tajemné příběhy pohledem chlapce, který tu kdysi žil. Chlapcem, který byl vnukem stavitele Tančírny. Pojďte a „protančete“ s ním malebný kout Rychlebských hor… Přijďte zažít tančírnu v Tančírně! Budete si moct zatančit v rytmu blues & swing, nebo si jen poslechnout vystoupení kapely AV Blues & Swing.

Tančírna v Račím údolí u Javorníku.Tančírna v Račím údolí u Javorníku.Zdroj: Deník / Petr Krňávek