Výstava modelů a hraček Mini For Model
KDY: sobota 27. června a neděle 28. června, vždy od 9 hodin
KDE: Smetanovy sady - prostor u rybníčku a u pavilonu G a H, Výstaviště Flora Olomouc
ZA KOLIK: základní 60 korun, snížené 40 korun

Přijďte se podívat na závodní historické modely aut, letadel, lodí nebo vlaků. Na olomouckém Výstavišti Flora vypukne v pátek od 9 hodin mini verze oblíbené modelářské výstavy For Model. Modely budou vystaveny ve venkovním prostoru Smetanových sadů u rybníčku a v pavilonech G a H oba víkendové dny vždy od 9 hodin.
V pavilonu H uvidíte historické i moderní RC modely aut, kamionů, tanků, vlaků či lodí, nebude chybět ani rallye dráha, kterou si můžete sami vyzkoušet. Pavilon G nabídne modelářskou expozici zaměřenou na letadla, vrtulníky nebo rakety.
Zkrátka nepřijdou ani nejmenší návštěvníci, pro které bude připraven workshop pískohraní a vypalování do dřeva, těšit se mohou také na deskové hry, hračky i zábavný vědecký program s lektory z Pevnosti poznání. 
Napínavé bitvy lodí a ponorek se uskuteční na rybníčku ve Smetanových sadech. První souboj začne od 10, poslední pak od 16 hodin.

Letní koncert Vocallicy
KDY: neděle 28. června od 15 hodin
KDE: kino Bohuňovice
ZA KOLIK: 40 korun

Nenechte si ujít koncert oblíbené šternberské vokální skupiny Vocallica! Skupina si připravila ze svého repertoáru pro každého něco. Zcela jistě ale nebudou chybět klasické kousky, jako jsou například písně Jaroslava Ježka a dalších našich autorů, skladby uváděné orchestrem Glenna Millera i lidové africké písně. Skladby zazní v úpravě pro šest lidských hlasů. Na konci koncertu je možné požádat o skladbu na přání. Užijte si nedělní letní odpoledne ve společnosti krásné muziky.

Představení Nahatý Shakespeare
KDY: pátek 26. června od 19 hodin
KDE: Korunní pevnůstka, Olomouc
ZA KOLIK: 300 korun

Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragedií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat! Přiďte v pátek na Korunní pevnůstku na představení Nahatý Shakespeare v podání olomouckého Divadla Tramtarie. Těšit se můžete na známé tragedie jako Romeo a Julie, Král Lear, Othello, Macbeth a Hamlet.

Červnový Flerjarmark
KDY: pátek 26. června a sobota 27. června, vždy od 10 hodin
KDE: Dolní náměstí, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Červnový Flerjarmark je tady! Hledáte originální doplňky do vašeho obydlí nebo si jen chcete koupit něco pěkného na sebe? Pak přijďte v pátek a v sobotu vždy od 10 do 17 hodin na Dolní náměstí v Olomouci a vyberte si z nejrůznějších handmade výrobků. Kromě svíček a plstěných dekorací nabídnou tvůrci z vašeho okolí také originální šperky, oblečení pro malé i velké, hračky či mýdla.

Koncert Mig 21
KDY: sobota 27. června od 19 hodin
KDE: palouček před Sklubem, Olomouc
ZA KOLIK: 380 korun

Protančete letní večer se skupinou Mig 21. Taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova, v čele s charismatickým Jirkou Macháčkem, rozdává hromadu radosti a energie všude, kam přijede. S nákupem vstupenek neotálejte, kapacita je omezená. Vstup do areálu je možný od 16 hodin, koncert vypukne od 19 hodin.

Herci na ležáka
KDY: sobota 27. června od 17 hodin
KDE: Korunní pevnůstka, Olomouc
ZA KOLIK: 350 korun

O večer plný zábavy a kvalitního humoru se postarají herci olomouckých divadel - Divadla Tramtarie a Moravského divadlo Olomouc. Přijďte si užít uvolněnou atmosféru a poznat herce tak, jak je neznáte.
Jako vždy se těšte na nové stand up výstupy i scénky, které si herci připravili speciálně pro tento díl. Za Divadlo Tramtarie uvidíte duo Dukulele ve složení Tereza Toth Čápová a Jana Posníková, Terezu Matějkovou, Dominiku Hrazdílkovou a svou moderací Vás oblaží Marek Zahradníček. Za Moravské divadlo Olomouc již tradičně muži Jan Ťoupalík, Marek Pešl i Roman Vencl.

Tvořivé dílny v Olomouc City
KDY: sobota 27. června od 15 hodin
KDE: Olomouc City, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Vezměte děti na tvořivé dílničky do Olomouc City, které se uskuteční i tento víkend. Tentokrát je připraveno malování na kameny. V sobotu od 15 do 17 hodin si děti namalují báječné obrázky, které si zdarma odnesou domů.

Nordci Walking na čas
KDY: sobota 27. června od 9 hodin
KDE: restaurace U Maci, Olomouc-Svatý Kopeček
ZA KOLIK: zdarma

Chcete si vyzkoušet Nordic Walking chůzi na čas? Pak dorazte v sobotu od 9 hodin na Svatý Kopeček. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - Normal a Senior 60+. Nutná je registrace na e-mailu senkio@seznam.cz. Uveďte jméno, příjmení a kategorii. Přes e-mail se můžete rovněž domluvit i na zapůjčení holí zdarma. V rámci dopoledne je v plánu i společná vycházka.

Pohádky z pařezové chaloupky
KDY: neděle 28. června od 15 hodin
KDE: Fun Park Galerie Šantovka, Olomouc
ZA KOLIK: 150 korun

Daleko za lesem na pasece, pod stromy, pod mechem a kapradím stojí pařezová chaloupka. A kdo v ní bydlí? Dva roztomilí skřítkové. Jeden spíše hubeňour, druhý spíše tlouštík. Křemílek a Vochomůrka. Radostně spolu hospodaří, prožívají spoustu veselých a hravých příhod. A… slyšíte? Z chaloupky se ozývá: „Vochomůrko vstávej!“ Na oblíbenou pohádku si můžete zajít v neděli od 15 hodin do Fun Parku Galerie Šantovka, prostoru mezi dětským hřištěm s lodí a motokárami. V případě nepříznivého počasí se bude pohádka hrát v divadle.

Závody na šlapacích autíčkách a koloběžkách
KDY: pátek 26. června od 15 hodin
KDE: Centrum Semafor, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Odpoledne plné soutěží připravilo pro děti olomoucké Centrum Semafor. Připraveny jsou závody na šlapacích autech a na koloběžkách, a to vždy v pěti kategoriích. Chybět nebuou ani drobné ceny. Občertsvení je zajištěno.

Bublinové víkendy
KDY: víkend 27.-28. června od 11 hodin
KDE: Pevnost poznání, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Užijte si spoustu zábavy s bublinkama! Přijďte si vyrobit vlastní bublifuk nebo získat recept na domácí dezinfekci. O opravdu velké bubliny se postarají zkušení chemici. Za pěkného počasí ochutnáte i dusíkovou zmrzlinu. Pro tvorbu bublifuků si s sebou vezměte malé PET lahve a zavařovací sklenice.