OLOMOUCKO

Ostatkê na Hané
KDY: sobota 3. února, 10-16 hodin
KDE: Hanácké muzeum v Příkazích
ZA KOLIK: dospělí 140 Kč, děti (6-15 let) 70 Kč
PROČ PŘIJÍT: Rej masek, muzika i dobroty v Hanáckém muzeu v přírodě. Kolem poledne z muzea vyrazí ostatková obchůzka směrem k radnici, kde se chystá předání ostatkového práva. Program nabídne dílničku pro děti, na prodej budou i zabijačkové speciality, budou se smažit boží milosti, závěr bude patřit tradičnímu obřadu, kterým je pochovávání basy. K dobré náladě přítomným zahraje Nákelanka. Masky mají vstup do areálu zdarma.

Ostatke v Příkazích, 19. února 2022Ostatke v Příkazích, 19. února 2022Zdroj: Petr Pelíšek

Vepřové hody
KDY: sobota 3. února, od 15 hodin
KDE: hřiště v Mladči
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Vepřové hody a domácí zabijačka na čerstvém vzduchu. Podávat se bude maso, tlačenka, kroupy, jelita, jitrnice, uzená krkovice, bůček, výpečky s chlebem i zabijačková polévka (porce za 10 Kč).

Ples fakultky
KDY: pátek 2. února, od 19.30 hodin
KDE: Pavilon A, Výstaviště Flora Olomouc
ZA KOLIK: 800 Kč (nutná rezervace předem)
PROČ PŘIJÍT: Reprezentační bál olomoucké fakultní nemocnice, večerem bude provázet herec a moderátor Jan Čenský a hudba kapely The People. Atraktivní doprovodný program, občerstvení v ceně vstupného.

Veletrh práce v Kolíně s Janem ČenskýmJan ČenskýZdroj: Zdeněk Hejduk

PROSTĚJOVSKO

Stužkovací ples
KDY: pátek 2. února, od 19.30 hodin
KDE: Společenský dům, Prostějov
ZA KOLIK: 300 korun
PROČ PŘIJÍT: Největší událost v podobě stužkovacího maturitního plesu pro studenty Střední zdravotnické školy Prostějov je tu. Maturitní stuhy obdrží žáci 4.A a 4.B tříd. K tanci a poslechu zahraje skupina Novios. Zajímavý program a bohatá tombola.

Prostějovská Střední zdravotnická škola ostužkovala šedesátku letošních maturantů.Prostějovská Střední zdravotnická škola ostužkovala šedesátku maturantů 2023.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Velký přehled plesů na Prostějovsku

Plesová sezona na Prostějovsku je v plném proudu. Podívejte se kam v regionu vyrazit na bál

Střípky z historie
KDY: pátek 2. února, od 17 hodin
KDE: Komunitní centrum, Konice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Veřejné promítání dobových fotografií a povídání o minulých časech v Komunitním centru Konice. Přijďte pobesedovat a dozvědět se něco o historii městečka na severozápadě Prostějovska.

Co máte nejraději ze zabijačky? Chutnají vám více jitrnice nebo jelita? Hlasujte pro svého favorita

Vepřové hody
KDY: sobota 3. února, od 10 hodin
KDE: Komenského náměstí, Němčice nad Hanou
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Kouřící kotle, jitrnice jaké svět neviděl a hudba k tomu. Oblíbená únorová lidová veselice v podobě Vepřových hodů ovládne centrum Němčic nad Hanou. V nabídce budou tradiční zabijačkové delikatesy – prdelačka, sádlo, nebo ovárek. K dobré chuti bude hrát kapela Markovanka.

Vepřové hodyVepřové hodyZdroj: Zdeněk Vysloužil

Dětský karneval
KDY: sobota 3. února, od 14 hodin
KDE: Kulturní dům, Smržice
ZA KOLIK: 50 korun dospělí, 25 korun děti
PROČ PŘIJÍT: Populární školní karneval ve Smržicích láká na Bambino party, klauny, dílničky a spoustu soutěží. Provázet budou dětský bavič Pája Chabičovský a Gabriela Pokorná. Chybět nebude tradičně bohatá tombola a bohaté občerstvení. Zvou pořadatelé ze ZŠ a MŠ Smržice.

Dětský karneval ve Smržicích, 20. února 2023.Dětský karneval ve Smržicích, 20. února 2023.Zdroj: Pavla Slezáčková

Dětský karneval
KDY: neděle 4. února, od 15 hodin
KDE: sokolovna, Určice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Tradiční dětský karneval rozjásá v neděli určickou sokolovnu. Těšit se můžete na veselou show Animáků, spoustu soutěží, hudbu a tanec. Bohaté občerstvení a tombola jsou samozřejmostí.

HRANICKO A PŘEROVSKO

Vodění medvěda
KDY: sobota 3. února od 8.45 hodin
KDE: sraz před Osadním výborem, Drahotuše
PROČ PŘIJÍT: Tradiční Vodění medvěda letos se v Drahotuších koná první únorovou sobotu. Sraz masek před budovou Osadního výboru v Drahotuších je od 8.45 hodin. V 9 hodin bude předání masopustního práva a poté začátek průvodu masek. Doprovázet bude kapela Hraničáci.

Vodění medvěda
KDY: sobota 3. února od 8.30 hodin
KDE: sraz u hasičské zbrojnice, Skalička
PROČ PŘIJÍT: Masopustní průvod a vodění medvěda se ve Skaličce chystá na tuto sobotu. Všechny masky jsou srdečně zvány, sraz je u hasičské zbrojnice v půl deváté ráno.

Vodění medvěda ve Skaličce 2020.Vodění medvěda ve Skaličce 2020.Zdroj: Deník / Liba Mátlová

Retro taneční zábava
KDY: sobota 3. února od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 100 korun
PROČ PŘIJÍT: Na retro taneční zábavu můžete vyrazit v sobotu do hranického Zámeckého klubu. Vydejte se na cestu do minulosti, kdy rytmus 80. a 90. let ovládal parkety a styl byl jedinečný. Oblečte se do retro šatů a vytvořte skvělou atmosféru plnou nostalgie. Za mixážním pultem bude DJ Milan.

Velký přehled plesů na Hranicku

Plesová sezona na Hranicku je v plném proudu. Podívejte se, kam se dá vyrazit

Společenský ples
KDY: sobota 3. února od 20 hodin
KDE: Sokolovna, Dřevohostice
ZA KOLIK: 150 korun
PROČ PŘIJÍT: Společenský ples se v sokolovně v Dřevohosticích uskuteční v sobotu3. února od 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje Moravská Veselka a DJ Josef Capík. Vystoupí Taneční spolek Šimon Všechovice. Těšit se můžete na bohatou tombolu a občerstvení.

Plesová sezona je v plném proudu a tanečníci to pořádně roztočili také v Dřevohosticích – na XXIV. reprezentačním plese městečka.XXIV. reprezentačním plese městečka, 2015.Zdroj: DENÍK/Petra Poláková Uvírová

Zahrádkářský ples
KDY: sobota 3. února od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Horní Moštěnice
ZA KOLIK: 100 korun
PROČ PŘIJÍT: Na Zahrádkářský ples můžete vyrazit v sobotu 3. února od 20 hodin do kulturního domu v Horních Moštěnicích. K tanci a poslechu zahraje skupina Groove Harmony, v programu je připraveno taneční vystoupení, občerstvení je zajištěn.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Lenka Dusilová 
KDY: sobota 3. února od 19 hodin
KDE: kino Retro, Zábřeh
ZA KOLIK: v předprodeji 290 Kč, v den akce 390 Kč
PROČ PŘIJÍT: Koncert výjimečné osobnosti české hudební scény nabídne zábřežské kino Retro v sobotu 3. února. Vystoupí zde na sólovém koncertu devítinásobná držitelka hudebních cen Anděl Lenka Dusilová. Ta patřila na přelomu milénia ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k vrstevnatějšímu stylu. „Stal se z ní mimořádný úkaz naší hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření. V posledních letech bylo možné Lenku vídat na pódiích sólo a experimentující – s kytarami, looperem, samplerem, syntezátorem a hlasem jako nástrojem,“ popisuje umělecký vývoj zpěvačky, která pro svůj nezaměnitelný vokál bývá hostem na řadě desek i koncertů předních muzikantů, produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar.

Lenka Dusilová bude hostem big bandu Cotatcha Orchestra v Třinci.Lenka Dusilová Zdroj: Deník/Jan Spěšný

XI. Petrovský ples
KDY: pátek 2. února od 19 hodin
KDE: Dům kultury Rapotín
ZA KOLIK: 250 Kč
PROČ PŘIJÍT: Obec Petrov nad Desnou vás již tento pátek zve na XI. Petrovský ples. K tanci bude hrát kapela Fantasy a bude zajištěn plný bar a bohaté občerstvení. Dále se můžete těšit na štědrou tombolu, fotokoutek, barmanskou show a také na taneční vystoupení Folí de la Fúl.

Tečky kam se podíváš v oranžerii v Bludově
KDY: sobota 3. února od 17 hodin
KDE: Prostory Zámecké oranžerie Bludov – kavárna
ZA KOLIK: dobrovolné vstupné
PROČ PŘIJÍT: Vernisáž výstavy Lenky Linhartové z Dubicka s názvem Tečky kam se podíváš. Jde o první výstavu výtvarných prací této autorky. Lenka Linhartová chtěla fotografovat a malovat již od dětství. Čas však přišel až po těžké nemoci, kdy si uvědomila svou potřebu a přání realizovat se a začít pečovat o svůj talent výtvarníka a fotografa. Má za sebou několik výstav fotografií. Tentokráte představí techniku Dot Painting – tečkování, ve které dosáhla dokonalosti. Její práce zdobí například radnici v Mohelnici nebo soukromé sbírky. Její velkoformátové tečkované mandaly na dřevě vás ohromí svou symetrickou dokonalostí a pocítíte jistě i relaxační účinky. Přijďte se přesvědčit!

Kam vyrazit o víkendu ve Zlínském kraji?

Lešetínský fašank 2023.
Kam o víkendu? Na Lešetínský fašank, masopusty, zabíjačku i motoristický ples