OLOMOUCKO

Vyznání růžím
KDY: pátek 24. června od 13 do 22 hodin, v sobota 25. června od 9 do 22 hodin a v neděle 26. června od 9 do 17 hodin
KDE: Rozárium, 17. listopadu, Olomouc
ZA KOLIK: plné vstupné 90 korun, studenti a senioři 60 korun, děti od 11 do 15 let 40 korun, děti do 10 let zdarma

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na bohatý program pro všechny generace, komentované prohlídky rozária, řadu hudebních vystoupení, workshopy i kreativní dílny, trhy s handmade výrobky i s rostlinami a také na přednášky s tematikou růží. Své chuťové pohárky budeme moct uspokojit v gastrozónách nebo degustací vín.

close Olomoucké rozárium 16. června 2022 info Zdroj: Deník/Magda Vránová zoom_in Olomoucké rozárium 16. června 2022

Vojta K. Tomáško
KDY: pátek 24. června od 19 hodin
KDE: Kulturní dům Na Letním Hlubočky
ZA KOLIK: 150 korun

Písničkář a folková legenda ze západních Čech bude u příležitosti svých 75. narozenin vystupovat v Kulturním domě v Hlubočkách. Přijďte si zazpívat a zatančit v rytmu hudby a společně tak oslavit jeho životní jubileum.

Hody obce Bělkovice-Lašťany
KDY: sobota 25. června od 16 hodin a neděle 26. června od 10 hodin
KDE: fotbalové hřiště, Bělkovice-Lašťany
ZA KOLIK: 150 korun, studenti a senioři 100 korun

Na fotbalovém hřišti v obci Bělkovice-Lašťany vypuknou hody! Těšit se můžeme na divadlo pro děti nebo vystoupení kapel. Zahrají Beatles nebo Jiří Schelinger, samozřejmě pouze jako revival od kapel Pangea a Láďa Tomis a připraveny budou i kapely Night of Zeppelin, Screamers nebo Black Sabbath. K poslechu i tanci na závěr zahraje DJ Míra. Tombola a bohaté občerstvení samozřejmě nebudou chybět!

close Obludárium info Zdroj: Skupina Screamers promo foto zoom_in Skupina Screamers.

Festival kouzel
KDY: pátek 24. až neděle 26. června
KDE: Galerie Šantovka, Olomouc

Kouzla a iluze ovládnou poslední červnový víkend celou Šantovku. Těšit se můžete na vystoupení pro děti i dospělé, mikromagii s návštěvníky po pasážích galerie nebo na workshopy a školy kouzel. Festivalem nás provede oblíbený profesionální kouzelník a iluzionista Jiří Hadaš, který patří bezesporu k české kouzelnické špičce. Moderní magii se věnuje více jak 20 let a za tuto dobu získal několik prestižních ocenění v magických soutěží u nás i v zahraničí. Program odstartuje v pátek 24. června v 17 hodin v pasáži, kde se na pódiu vystřídají a svá kouzla představí hned tři iluzionisté. Mezi nimi bude zástupce mladé generace českých kouzelníků Jakub Koutský. Lidé se mohou těšit i na fakíra Hakima (Josefa Ponczu). Vystoupení uzavře The Magic Sebastian, který je mistrem České republiky 2000 v jevištní magii. Sobotní program bude ještě bohatší. V pasážích budou připravena tři stanoviště, kde se představí nejrůznější kouzelníci a kouzelnice. V 11.00 a ve 13.00 hodin budou iluzionisté představovat lidem svět mikromagie. Na stanovišti u infostánku bude v 11.30 a ve 13.30 začínat škola kouzel. Hlavní program pak vypukne v přízemí Galerie Šantovky od 15.00 na pódiu, kde odstartuje Stage Magic Show. Kouzelnický festival pak vyvrcholí v neděli opět workshopy a ukázkami mikromagie v pasážích nákupního centra. Tři hodiny po poledni pak začne další Stage Magic Show, tentokrát s Jiřím Hadašem, kouzelníkem Vláďou Babkou či Vendulou Horákovou.

close Kouzelník Jiří Hadaš. Ilustrační foto. info Zdroj: DENÍK/Zdeněk Skalička zoom_in Kouzelník Jiří Hadaš. Ilustrační foto.

PROSTĚJOVSKO

Hanácké Škoda sraz
KDY: sobota 25. června, celodenní akce
KDE: autokemp Žralok, Plumlov
ZA KOLIK: zdarma

Již 5. ročník celorepublikového srazu Škodovek je tady! Letos dokonce bez omezení roku výroby, takže všechny auta značky Škoda jsou vítány. Těšit se můžeme na besedu s názvem Škodovkou na Dakar, slalom závodní škody 130RS, slalom o 5 kategoriích s profesionální časomírou nebo spanilou jízdu po náměstí. Chybět nebude ani zábava pro děti a skvělá atmosféra.

close Hanácké Škoda sraz 2021 v plumlovském kempu Žralok, 10. 7. 2021 info Zdroj: Deník/František Berger zoom_in Hanácké Škoda sraz 2021 v plumlovském kempu Žralok, 10. 7. 2021

Dětský odpoledne u Maříků
KDY: sobota 25. června od 14 hodin
KDE: Občerstvení u Maříků, Čechovice 116, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma

Co by nemělo chybět na dětském dni? Tak určitě jízda na koni, malování na obličej, nafukovací atrakce, palačinky nebo nejrůznější soutěže! Přijedou i dobrovolní hasiči města Prostějova, kteří dětem vytvoří spoustu pěny! Na toto všechno se můžeme těšit v sobotu 25. června od 14 hodin v Občerstvení u Maříků.

Zábavné odpoledne v Hrubčicích
KDY: sobota 25. června od 9 do 19 hodin
KDE: fotbalové hřiště, Hrubčice
ZA KOLIK: zdarma

Letos se můžeme těšit na expozici chovných morčat a ježků bělobřichých. Pokud si nějaké morčátko získá vaše srdce, bude možnost si je i koupit. Těšit se můžeme na králičí hop, kdy králíci skáčou přes překážky. Chybět nebude ani malování na obličej a pro děti bude připravená skákací překážková dráha nebo střelba ze vzduchovky na terč a stánky se zvířecí tematikou. Občerstvení nebude chybět! Na večer je připravená i zábava pro dospělé.

close V areálu u vlakového nádraží ve Vyškově se konala tradiční jarní výstava drůbeže, králíků a holubů. info Zdroj: Marie Nezbedová zoom_in V areálu u vlakového nádraží ve Vyškově se konala tradiční jarní výstava drůbeže, králíků a holubů.

Hodové slavnosti
KDY: pátek 24. až neděle 26. června
KDE: Olšany u Prostějova

Hodové slavnosti v Olšanech u Prostějova odstartuje v pátek ve 20.30 hodin Hodová zábava se skupinou Via Paběda. V sobotu se můžete těšit od 9 do 16 hodin na Mezinárodní turnaj Junior cup v kopané a v neděli od 10 hodin na hasičské závody. Všechny tři dny je připraveno občerstvení, prodejní stánky a pouťové atrakce.

Rockový mlýn
KDY: sobota 25. června od 14 hodin
KDE: Zamlýní, Vrchoslavice
ZA KOLIK: 330 korun

Celkem sedm rockových kapel se v sobotu vystřídá na podiu ve Vrchoslavicích, kde se koná Rockový mlýn. Těšit se můžete Motorband, slovenské BijouTerrier, Titanic, Bastard, Dark Gambale, King Bee a Hard Balls. Vstupné na místě je 330 korun.

close Hudební skupina Motorband info Zdroj: Lenka Minsterová zoom_in Hudební skupina Motorband

Vrahovický Bicykl
KDY: neděle 26. června, start od 8 do 10 hodin
KDE: restaurace U lípy, Vrahovice

Již 7. ročník cykloturistické akce Vrahovický Bicykl pro celou rodinu láká do Vrahovic. Připravená je krátká trasa Skalky a zpět 26 km většinou po cyklostezkách a polních cestách, pak pro zkušené cyklisty asi 60 km a závodní trasa, která má asi 105 km. Občerstvení v cíli je zajištěné.

HRANICKO A PŘEROVSKO

Kokorské gulášfest
KDY: sobota 25. června od 10 hodin
KDE: Staré hřiště pod Bramborem, Kokory
ZA KOLIK: zdarma

Již 8. ročník tradičního festivalu ve vaření kotlíkových gulášů. Jako každý rok se můžete těšit na vymazlený program již od ranních hodin. Vstup je jako vždy ZDARMA! Pro děti jsou připravené soutěže i atrakce. Večer se můžete také těšit na kapely Cookies a Kameron.

close V sobotu 4. června proběhl pátý ročník oblíbeného Gulášfestu. info Zdroj: Deník/Alena Hedvíková zoom_in Ilustrační foto.

5. sraz rodáků
KDY: sobota 25. června od 9.30 hodin
KDE: hřiště, obec, Horní Újezd

Už na 5. sjezd rodáků láká na sobotu Horní Újezd. Obec připravila celodenní program, který vypukne už v 9.30 hodin průvodem obcí od úřadu ke kostelu, kde bude v 10 hodin slavnostní mše za živé a zemřelé rodáky a občany. V 11 hodin se přesune průvod na hřiště, kde se můžete těšit na vystoupení mažoretek, které v pravé poledne vystřídá koncert dua Kamélie. Od 13.30 je pak na programu kytarový koncert R.O.M.A.N, poté zábavný pořad pro děti, koncert dechové hudby Moravská Veselka a následuje večerní posezení s hudbou a tancem. Po setmění nebude chybět ohňová show. Po celé odpoledne si děti mohou užít skákací hrad či bludiště, den otevřených dveří slibuje hasičská zbrojnice, místní mateřinka i muzeum.

Oslavy 650 let obce Klokočí
KDY: sobota 25. června od 13.30 hodin
KDE: hřiště za obecním úřadem, Klokočí

Oslavy obce vypuknou od 13.30 hodin žehnáním restaurovaného křížku, na hřišti za obecním úřadem je od 14.30 hodin připraven bohatý kulturní program, divadlo pro děti, taneční vystoupení, skákací hrad, malování na obličej, výstava Symboly obce, prezentace myslivosti MS Podsedek, projížďky na ponících a kočárem taženém koňským spřežením. K tanci a poslechu hraje Partutovjanka a Hudecká muzika Franty Kopeckého. V 19 hodin startuje taneční zábava se skupinou Doméza.

close Partutovjanka v Hranicích info Zdroj: DENÍK/Pavel Mašlaň zoom_in Partutovjanka v Hranicích. Ilustrační foto.

Pouť svatého Petra a Pavla
KDY: 
od pátku 24. do neděle 26. června
KDE: výletiště, Ústí

Těšit se můžete na pouťové atrakce, v pátek od 20 diskotéka DJ Semi, sobota od 16 dětské odpoledne, večer letní kino, neděle od 15 bohatý program i hudba.
Program:
pátek 24. června 
20:00 Diskotéka DJ SEMI, ohňové efekty
sobota 25. června 
16:00 Dětské odpoledne na téma „Ať žijí duchové“
Koloběžky, trampolína a pěnová show
21:00 Letní kino pro dospělé diváky „Srdce na dlani“
neděle 26. června 
10:00 Slavnostní mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla
s žehnáním nového oltáře a ambonu
Sbírka při mši svaté bude určena na úhradu nového inventáře.
15:00 Programové odpoledne na výletišti
Vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Ústí
K tanci a poslechu hraje skupina Martina Foltýnka

Vstupné na letní kino – 100 korun, ostatní zdarma. Bohaté občerstvení zajišťuje Hospůdka U Čápa. Přijďte si užít pouťové atrakce a společné aktivity.

close Pouť v Ústí 2021. info Zdroj: Hana Vykopalová zoom_in Pouť v Ústí 2021.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Festival Špek
KDY: pátek 24. června od 18.30
KDE: Pavlínin dvůr, Šumperk
ZA KOLIK: vstupenky za 320 korun jsou právě k prodeji v pokladně Domu kultury Šumperk, v den konání se cena zvýší o 50 korun

Dvě stage, nabitý program a spousta zábavy. To nabízí druhý ročník hudebního festivalu Špek v Šumperku. Můžeme se těšit na kapely Poletíme?, Th!s s Vojtou Kotkem, Trochu Klidu, Minami a Light & Love. „Letos si na festivalu vychutnáte kávu od Krtkovy Kavalerie, pěkně orosené Holbácké pivo nebo s láskou uvařené lahůdky od Los Karlos,“ láká návštěvníky produkční domu kultury Michaela Horáková.

close Poletíme. info Zdroj: Archiv skupiny Poletíme zoom_in Poletíme.

Festival dechových hudeb
KDY: sobota 25. června od 13 hodin
KDE: areál hasičské zbrojnice, Bludov

Přehlídka dechových hudeb v Bludově je tady! Akce se koná ve sportovním areálu hasičské zbrojnice v Bludově od 13 hodin, a to za každého počasí. K poslechu a tanci zahraje oblíbená slovácká kapela Vacenovjáci, Moravská Veselka ze Sušic u Přerova a domácí Bludověnka. Celým odpolednem provede návštěvníky oblíbený moderátor a zpěvák Karel Hegner.

Musici Buoni
KDY: neděle 26. června od 16 hodin
KDE: Kostel svaté Barbory, Zábřeh
ZA KOLIK: v předprodeji 120 korun, v den akce 150 korun, děti zdarma

Koncert komorního orchestru tvořeného předními hudebníky brněnské filharmonie a Orchestru Národního divadla Brno zavítá do Zábřehu. Koncert bude pod vedením violoncellisty a dirigenta opery brněnského Národního divadla Roberta Kružíka. Přijďte se i vy zaposlouchat do jemné melodie tohoto orchestru.

Klášterní hudební slavnosti, vivat Benda!
KDY: neděle 26. června od 20 hodin
KDE: Kostel Zvěstování Panny Marie, Šumperk
ZA KOLIK: 250 korun

Večer v Kostele Zvěstování Panny Marie v Šumpersku bude v neděli 26. června věnovaný hudebnímu skladateli Jiřímu Antonínu Bendovi, od jehož narození uplyne letos 300 let. K poctě Bendy vznikla zcela nová skladba z pera současného ceněného skladatele Tomáše Ille, která zazní na Klášterních hudebních slavnostech teprve potřetí od jejího vzniku.