OLOMOUCKO

Stavotech
KDY: čtvrtek 3. až sobota 5. listopadu od 9 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin
KDE: Výstaviště Flora, Olomouc
ZA KOLIK: 50/30 korun

Největší podzimní stavební veletrh na Moravě. Těšit se můžete na pestrý doprovodný program, přehlídku architektury, dřevostavby i úsporné vytápění – to je Stavotech s kvalitní odbornou i spotřebitelskou návštěvností.

close Na veletrhu nechybí názorné ukázky. info Zdroj: DENÍK/Jiří Kopáč zoom_in Na veletrhu nechybí názorné ukázky.

Bystřické banjo
KDY: sobota 5. listopadu od 16 do 23 hodin
KDE: Kulturní dům Nadační, Velká Bystřice
ZA KOLIK: v předprodeji 150 korun, na místě 250 korun

Pokud jste příznivci folkové, trampské nebo country hudby můžete přijít na Bystřické banjo. Vystoupí skupiny Malina Brothers, T.H.S. Brzdaři, Přátelé a MS Band. Chybět nebude ani Tradiční závěrečné společné zpívání. Občerstvení je zajištěno.

Lampionový průvod do lesního království
KDY: sobota 5. listopadu od 16.45 hodin
KDE: sraz na vlakovém nádraží v Bohuňovicích
ZA KOLIK: zápisné pro děti 50 korun, dospělí mají vstupné dobrovolné

Lampionový průvod, malování na obličej, opékání špekáčků nebo soutěž o nejhezčí dětskou masku. Na to všechno se můžete těšit v sobotu 5. listopadu, pokud vyrazíte na Lampionový průvod do lesního království. Vyrazí se v 16.45 z vlakového nádraží v Bohuňovicích a půjde se v průvodu na dětské hřiště v Trusovicích.

close Ilustrační foto info Zdroj: DENÍK/Karel Pech zoom_in Ilustrační foto

Eminka a Emoušek
KDY: neděle 6. listopadu od 10 hodin
KDE: Divadlo Tramtarie, Slovanský dům, Olomouc
ZA KOLIK: 150 korun

Určitě to taky znáte, děti. Někdy se nám všechno daří tak, že bychom samým štěstím nejraději vyskočili až do stropu. A jindy nás zase potkají věci, které nás pěkně potrápí. Stejně tak to má i náš malý Eliáš, který se s pomocí kouzelných skřítků Eminky a Emouška učí poznávat pocity. V hlavní roli jsou emoce dětí i jejich rodičů. Tak přijďte tuto autorskou pohádku Divadla Tramtarie si nemůžete nechat ujít.

PROSTĚJOVSKO

Operní gala pro Prostějov
KDY: pátek 4. listopadu od 19 hodin
KDE: Městské divadlo, Prostějov
ZA KOLIK: 300 korun

Přijďte si zpříjemnit páteční večer poslechem Operní galy pro Prostějov. Koncert se pořádá při příležitosti předsednictví České republiky v Radě EU. Vystoupí Zuzana Marková a Simon Keenlyside v doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína v čele s dirigentem Lukaszem Borowiczem.

Uspávání broučků
KDY: sobota 5. listopadu od 17 hodin
KDE: Zámek Plumlov

Diskotéka s broučky, ukolébavka a tanečky s broučky, lampionový průvod, soutěž o nejkrásnější lampion a ukládání broučků ke spánku. Takový je program, na který se můžete společně se svými dětmi těšit v sobotu 5. listopadu od 17 hodin na nádvoří plumlovského zámku.

close Na děti čekalo šest stanovišť, na kterých potkávaly broučky. info Zdroj: Deník / Hana Nevrlá zoom_in Uspávání broučků na Zámku Plumlov. Ilustrační foto.

Kašpárek, princezna a drak
KDY: neděle 6. listopadu v 15 hodin
KDE: TJ Sokol Prostějov, Skálovo nám. 4, Prostějov

Přijďte si zpříjemnit začátek listopadu pěknou pohádkou s názvem Kašpárek, princezna a drak. Pokud jste si mysleli, že loutkové divadlo už nefrčí, možná vás toto loutkové představení mile překvapí.

HRANICKO A PŘEROVSKO

TANGO & Miroslav Imrich
KDY: sobota 5. listopadu od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 170 korun v předprodeji / 220 korun na místě

Legendární kapela Tango Miroslava Imricha přijíždí do Hranic s novou deskou Tango Živák 2022, která byla pořízena v loňském roce v Přerově. Těšit se můžete na hity kapely v nových aranžích. Nové CD si bude možné po koncertě zakoupit. V programu Tanga zazní i největší hity od ABRAXAS, kde Miroslav Imrich dlouhá léta působil.
Tango Miroslava Imricha dorazí do Hranic ve složení:
Mira Imrich – zpěv, pyrotechnika
Martin Holy Hollandr – kytara
Petr Čermoch – basa
Matouš Bureš – bici
Radek Masařík – sax

close Legendární skupina Tango Miroslava Imricha vydala nové album Tango Živák 2022. info Zdroj: Se souhlasem Radka Masaříka zoom_in Legendární skupina Tango Miroslava Imricha vydala nové album Tango Živák 2022.

Hope Astronaut
KDY: pátek 4. listopadu od 20 hodin
KDE: Karnola, Hranice
ZA KOLIK: 150 korun

Kapela Hope Astronaut vychází ze zahraničních folk-rockových kořenů, ovlivnili ji The Frames, Travis, Coldplay či písničkář Badly Drawn Boy. V recenzi jejich třetí desky v magazínu Rock’n’All se píše: „Celé to je tak nenuceně a nepředstíraně křehké a přemýšlivé, včetně anglických textů. Písně Feel This Way, Beautiful View nebo Trip jsou ztělesněním elegantních vkusných hitovek s nemalou dávkou přirozeného šarmu i potřebné naléhavosti“. Za posledních deset let odehrála stovku koncertů na domácí scéně i v zahraničí, předskakovala např. Bee and Flower či Davidu Kittovi, vystupovala v České televizi, Balcony TV Prague či na Colours of Ostrava.

Běh pro Světlušku
KDY: pátek 4. listopadu od 18.30 hodin
KDE: Bašta U Dokládalů na Laguně, Přerov
ZA KOLIK: 50/30 korun

Podpořte dobrou věc a přijďte na noční dobročinný běh s čelovkami na podporu nevidomých. Na výběr je ze tří tras v délkách 900 m, 1640 a 3340 m. Nejde o závod a trať není nutné zdolat během, proto je vhodná i pro neběžce a rodiče s dětmi i v kočárku. Běh odstartuje úspěšný běžec Tomáš Blaha. Startovné děti 30 korun, dospělí 50 korun, bude předáno nadačnímu fondu Světluška. Doporučujeme sportovní oblečení, čelovku nebo baterku, účastníci obdrží světluškovská tykadla a drobné dárky. Budou připraveny slepecké hry. Je zajištěn prodej hojného občerstvení a možnost opékání špekáčků na ohni. Přijďte Lagunu prozářit světluškovským rojením. Pořádají Tom Lišáci s podporou GEROYe.

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Ilustrační foto

Pohádkový karneval a Lampionový průvod
KDY: sobota 5. listopadu od 14 hodin
KDE: Klub Teplo, Přerov

Na Pohádkový karneval, který pořádá Duha klub Dlažka, můžete vyrazit v sobotu 5. listopadu od 14 hodin do Klubu Teplo. Těšit se můžete na hravé odpoledne plné hudby, tance, soutěží a zábavy pro malé i velké, karnevalové masky mají vstup zdarma. Po karnevalu se můžete zapojit do lampionový průvodu, který začíná v 17.30 hodin. Sraz je na Horním náměstí u Klubu Teplo. Děti i celé rodiny čeká procházka s lampiony nočním Přerovem a ohňostroj.

close Lampionový průvod v Přerově, 13.11. 2021 info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in Lampionový průvod v Přerově, 13.11. 2021

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Zkoušíme tvořit jako výtvarní velikáni
KDY: pátek 4. listopadu od 14 do 18 hodin
KDE: Výtvarný ateliér Komín, Komenského 810, Šumperk
ZA KOLIK: 100 korun

Cyklus otevřených výtvarných dílen je pro školní děti, i pro menší s doprovodem, na kterých se budou seznamovat s výtvarnými umělci a jejich tvorbou. Na dílničce se děti inspirují Andy Warholem. Dozví se něco málo z jeho života, navzájem se vyfotí a svoji fotografii vybarví. Kolorovanou fotografii použijí na výrobu jmenovky, kterou si můžou pověsit na dveře svého pokoje, na svoji skříň nebo stůl.

Fest jak pěst
KDY: sobota 5. listopadu od 17 hodin
KDE: Kulturní dům, Zábřeh
ZA KOLIK: v předprodeji 290 korun, v den konání akce 350 korun

Legendární festival plný punkrockové hudby se vrací! Těšte se na legendy Volant, E!E nebo domácí punkrockový soubor Punk Floid. Hvězdné obsazení doplní kapely Muerti, Blank Out a Zatrest.

Charitativní představení Babička
KDY: pátek 4. listopadu od 17 hodin
KDE: Divadlo Šumperk
ZA KOLIK: 300 korun

Divadlo Šumperk připravuje mimořádné představení, které se uskuteční v pátek 4. listopadu. Výjimečné je tím, že by mělo „pomoci“ mamince sedmiletého Dominika, jenž má vážné zdravotní problémy způsobené genovou mutací. Výtěžek z představení spojeného se sbírkou tak chce divadlo věnovat především na rehabilitaci malého chlapce. Podobně před třemi lety pomohlo divadlo tříleté postižené Elišce.

close Divadlo Šumperk připravuje mimořádné představení, které se uskuteční v pátek 4. listopadu. Pomůže sedmiletému Dominikovi. info Zdroj: reprofoto Divadlo Šumperk zoom_in Divadlo Šumperk připravuje mimořádné představení, které se uskuteční v pátek 4. listopadu. Pomůže sedmiletému Dominikovi.

O chytré kmotře lišce
KDY: neděle 6. listopadu od 10 hodin
KDE: Dům kultury, Šumperk
ZA KOLIK: 80 korun, děti do 3 let zdarma

Kmotra Liška svou chytrostí a sympatickou lstivostí napálí lidi, kteří si myslí, že jsou pány tvorstva. Situace řeší s důvtipem, humorem a trochou zlomyslnosti. Dokáže ale také pochopit, kdy její taškařice přesáhnou únosnou míru a své chyby napravit. Tak přijďte, děti čeká spousta veselých zápletek.