OLOMOUCKO

Jarní tvoření (nejen) pro děti
KDY: sobota 12. března od 9 do 12 hodin
KDE: Art Rubikon, Dobnerova 24a, Olomouc
ZA KOLIK: vstupné 150 korun, zahrnuje i materiál

Jaro se nám pomalými krůčky blíží, pojďme mu tedy naproti a přijďme si vyrobit krásné jarní ozdoby a naladit se na nadcházející období! Věnovat se nám bude Domča Nováková, se kterou si společně zatvoříte.

Námořnický ples
KDY: sobota 12. března od 18 hodin
KDE: Bounty Rock Cafe, Hálkova 2 Olomouc
ZA KOLIK: vstupné 250 korun

Nevšední a originální Námořnický ples právě připlouvá. Neváhejte a nastupte na palubu! Těšit se můžeme na nabídku nejvybranějších rumů z exotických zemí, skvělou muziku mnoha žánrů, překvapivá vystoupení, včetně tanečnic, hravou tombolu a skvělou společnost. Námořnické menu bude kulinářským zážitkem. Dress code je v námořnickém stylu.

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Miroslav Rada

Lakomec
KDY: sobota 12. března od 19 hodin
KDE: Kino Metropol, Sokolská 25, Olomouc
ZA KOLIK: 480 až 560 korun

Nejslavnějších dílo J. B. P. Molièra, tentokrát v hlavní roli s Pavlem Zedníčkem. S každým poctivým uvedením této hry vzniká nový osobitý Lakomec, rozšiřující řady těch předchozích. Mnoho skvělých herců se zhostilo této role a na další ještě čeká. V naší inscenaci to je právě Pavel Zedníček, jehož komediální mistrovství s nádechem jemné melancholie, smysl pro detail i obrovská energie jsou zárukou dalšího zajímavého pohledu na tento věčný lidský typ. Divadlo Kalich přináší Lakomce současného, bez krajek a paruk, ale s krásou a jiskrou Molièrova jazyka. Oproštěný od kudrlinek nekompromisně nastavuje zrcadlo nám samotným přesně tak, jak to s neskutečnou chutí a odhodláním dělal už sám Molière svým současníkům.

Lakomec v podání Pavla Zedníčka.Lakomec v podání Pavla Zedníčka.Zdroj: Archiv divadel

Jožka Černý… slaví 80
KDY: neděle 13. března od 18 hodin
KDE: Dům u parku, Palackého 75, Olomouc
ZA KOLIK: 420 korun

Výjimečný koncert výjimečného umělce. Přijďte slavit také, a to s hudbou a písničkami. Koncert k příležitosti významných 80. kulatin. Spoluúčinkují cimbálová muzika Gracia a Ludmila Malhocká.


Koncert v Božejově.Jožka Černý.Zdroj: Deník / Šimanová Denisa

PROSTĚJOVSKO

Fotbalový skřítek
KDY: pátek 11. března od 17 hodin
KDE: Divadlo Point, Husovo nám. 91, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma

Film Fotbalový skřítek se natáčel v Prostějově a jeho okolí, vystupují v něm amatérští herci, doplnění o ochotníky z divadla Point. Jedná se tedy čistě o produkt Prostějováků. Pokud jste srdcem Prostějovák nebo Prostějovačka, tak vám tento film rozhodně nesmí uniknout.

Fotbalový skřítek.Fotbalový skřítek.Zdroj: Facebook Divadlo Point

Tajemství staré bambitky
KDY: neděle 13. března v 10.30 hodin
KDE: kino Metro 70, Prostějov
ZA KOLIK: 140 korun

Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. Mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku? Lorenc a Ferenc nastraží důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska zvítězily!

Karaba, Ferenc i Lorenc. Podívejte, se jak na jihu Čech i v jiných lokalitách tvůrci natáčeli pohádku Tajemství staré bambitky 2.Pohádka Tajemství staré bambitky 2.Zdroj: Fairytale Production – Vojtěch Resler, Česká televize

Island, drsná krása
KDY: do pátku 11. března
KDE: galerie zámku Konice
ZA KOLIK: zdarma

Máme poslední příležitost navštívit výstavu Josefa France o Islandu. K vidění jsou nádherné snímky, které zachycují jedinečnou a drsnou krásu této země. Přijďte i vy do galerie v Konicích a prohlédněte si tuto unikátní výstavu.

Sobotní vycházka na Průchodnici
KDY: sobota 12. března od 8.15 do 13 hodin
KDE: odjezd z autobusového nádraží v Prostějově v 8.15 hodin

Vycházka pro veřejnost na chráněné území Průchodnice. Tento skalnatý vrch tvoří vápencové skalisko s dvěma průchozími jeskyněmi, na jaře tu najdeme kvetoucí sněženky a další rostliny jarního aspektu.Ráno společný odjezd z aut. nádraží v Prostějově v 8.15 přes Konici do Ludmírova (st. 1), návrat do 13 hodin. Délka trasy asi 4 km.

HRANICKO A PŘEROVSKO

Svatba bez obřadu
KDY: pátek 11. března od 19 hodin
KDE: Divadlo Stará střelnice, Hranice
ZA KOLIK: 550 korun

Bez obřadu se můžete dát zpopelnit, ale ne se vdát. To si myslel leckterý z aktérů brilantní francouzské situační komedie, než vstoupil do hry mladý, sympatický a nad poměry výřečný pojišťovací agent, než odcestoval razantní a trochu nervózní milionář Leonard se svou půvabnou éterickou manželkou za obchodem do Paříže, než se jejich jediný pravý syn vrátil z brazilských pralesů a především: než zůstaly rodinné akcie v rukou manželky a rodinné sídlo v rukou dcery. Přijďte se pobavit do divadla na komedii v podání pražského divadla Háta, hrají Adéla Gondíková, Ivana Andrlová a další.

Michal Horák
KDY: pátek 11. března od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 250 korun v předprodeji / 300 korun na místě

Mladý, talentovaný písničkář a student pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Michal Horák, který se aktuálně může pyšnit vítězstvím v kategorii Objev roku soutěže popularity Český slavík 21. U fanoušků zabodoval i v anketě Žebřík, kde obsadil druhé místo v kategorii Objev roku, což jen potvrzuje, že jeho tvorba, která navazuje na písničkářskou tradici dua Svěrák-Uhlíř a dělá z něj zdatného konkurenta jmen jako Pokáč nebo Voxel, prostě a jednoduše baví.

Písničkář Michal Horák.Písničkář Michal Horák.Zdroj: red

Ples Brutálních borců II
KDY: pátek 11. března od 19 hodin
KDE: Klub Teplo, Přerov
ZA KOLIK: místenky 200 korun, stání 170 korun

Ples ve stylu mafiánů a gangsterů z 30. let 20. století, k tanci a poslechu hrají Kanci paní nadlesní, na after party zahraje DJ Nela. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: DENÍK/Lukáš Kaboň

Přerovská padesátka - Memoriál Jiřího Caletky
KDY: sobota 12. března od 7 hodin
KDE: Mutěnická hospůdka, Přerov

Již 40. ročník turistické akce se koná tuto sobotu. Ta je vhodná i pro rodiny s dětmi, připraveno je totiž hned několik tras: PT 6, 12, 15, 22, 30 a 50 km, prezentace od 7 hodin Mutěnická hospůdka, Sokolská 28, Přerov.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Jeseničáci Ukrajině
KDY: sobota 12. března od 19 hodin
KDE: sál IPOS, Jeseník
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Benefiční koncert s názvem Jeseničáci Ukrajině se uskuteční tuto sobotu  od 19 hodin v sále IPOS v Jeseníku. Vystoupí The Machine, Zakázané sny, Yesblues, DW8, Real Deal, Headlock, zvučit budou Josef Pekař a Jiří Sadil. Všichni účinkující vystoupí bez nároků na honorář. Výtěžek z celé akce poputuje na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Vstupné je dobrovolné.

Heron
KDY: pátek 11. března od 18 hodin
KDE: Městská knihovna T. G. Masaryka, Šumperk
ZA KOLIK: 50 korun

Básnický večer nazvaný Heron, zhudebňuje básně, ale i proslovy nebo průpovídky Ivan Martina Jirouse. „Moje hudební záznamy nemají být poklonou a slepým obdivem“, dodává autor Aleš Kauer. Jirous je v Heronu prezentován jako člověk z masa a kostí, v němž se ustavičně pere démon s andělem.

Ferda mravenec
KDY: pátek 11. března od 16 hodin
KDE: Divadlo Šumperk
ZA KOLIK: od 90 do 130 korun

Ferda mravenec a jeho kamarádství s Cvrčkem, Plošticí Ruměnicí a Broukem Pytlíkem, spory s panem Hlemýžděm a Škvory policajty, stavba vozíku a hon na Koníka, tanec s Housenkou a boj s Mravkolvem a jeho synem Ťutínkem nenechá klidným žádného z malých ani velkých diváků. Vyrazte v pátek společně se svými dětmi na tuto krásnou pohádku.

Maškarní ples
KDY: pátek 11. března od 20 hodin
KDE: Kulturní dům Bludov
ZA KOLIK: 100 korun

Přijďte se pobavit, zatancovat si a možná se i trochu odvázat na maškarní ples. Těšit se můžeme na bláznivou tombolu, bohatou kuchyni a občerstvení všeho druhu, vystoupení Galaxie X Šumperk a oceněny budou i tři nejlepší masky. Vstup v masce však není podmínkou.

Šibřinky ve Štěpánově, 6. 3. 2020Ilustrační foto.Zdroj: Deník / František Berger