OLOMOUCKO

Svatomartinská Olomouc
KDY: sobota 11. a neděle 12. listopadu
KDE: Horní a Dolní náměstí, Olomouc
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Dvoudenní pestrý program plný vína, dobrot muziky v centru Olomouce. V sobotu okolo 11. hodiny dorazí Martin na bílém koni, přesně v 11:11 proběhne žehnání vína a celým dnem vás na Horním náměstí bude doprovázet cimbálová muzika z Valašska. Servírovat se bude dobré víno, občerstvení, grilované dobroty, horké alko i nealko nápoje. Na Dolním náměstí se můžete těšit na prodej svatomartinských a mladých vín roku 2023 (vždy od 11 hodin každý den) a degustace dvou desítek vinařství z Moravy a Rakouska. Chybět nebude ani speciální martinské menu s husou. Zahraje například Hejčíňan, Matěj Plíhal, Panaq či Cimbal Hell Band. Každý den tam zakončí ohňová show (od 19 h).

close Svatomartinská Olomouc, 11. listopadu 2022 info Zdroj: Petr Pelíšek zoom_in Svatomartinská Olomouc, 11. listopadu 2022

Lucerničky na Sv. Kopečku
KDY: sobota 11. listopadu, od 17 hod
KDE: Sv. Kopeček, zahájení u sochy sv. Jana Nepomuckého
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Průvod kolem baziliky se zpěvy a zastaveními s výjevy ze života sv. Martina. Setkání s drobným občerstvením na nádvoří areálu. Pořadatelé prosí děti, aby si s sebou vzali do průvodu lucerničky se svíčkami.

Svatý Martin u zámku
KDY: sobota 11. listopadu, 15-19 hod
KDE: Zámecké náměstí ve Velké Bystřici a amfiteátr
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Zahájení prodeje svatomartinských vín a specialit, komentovaná degustace, lampionový průvod s doprovodem ohnivých žonglérů v čele se svatým Martinem na koni (z nádvoří školy), Svatomartinské představení, ohňová show, ohňostroj

PROSTĚJOVSKO

O ledovó čapo Boba Pácla
KDY: sobota 11. listopadu, od 11 hodin
KDE: Pláž u Vrbiček, Plumlovská přehrada
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Plavecké závody otužilců z oddílu Haná Prostějov, které zná široká veřejnost například z tradiční Vánoční koupele, se uskuteční na pláži U Vrbiček. Atraktivní závody zimních plavců jsou zařazeny do Českého poháru a letos se bude plavat o Ledovó čapu legendárního prostějovského otužilce již po deváté.

close Plavci DZP Haná Prostějov. info Zdroj: Gabriela Ježková zoom_in Plavci DZP Haná Prostějov.

Slavnostní hudební večer
KDY: sobota 11. listopadu, od 19 hodin
KDE: sokolovna, Prostějov-Čechovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Oslavu velkého výročí 120. let od založení sboru pořádají dobrovolní hasiči z Krasic. Návštěvníky čeká výstava dobových kronik mapující historii SDH Krasice a spousta dalších překvapení. K tanci a poslechu hraje skupina Novios.

Krampus pekelná show
KDY: sobota 11. listopadu, od 18 hodin
KDE: fotbalové hřiště, Bedihošť
ZA KOLIK: 50 korun děti, 150 korun dospělí
PROČ PŘIJÍT: Fotbalové hřiště se promění v peklo. Do Bedihoště zavítají děsiví krampusáci, kteří rozpoutají unikátní zábavu. Akci pořádá obec Bedihošť a bohaté občerstvení je zajištěno.

close Děsiví alpští čerti navštíví v neděli poprvé i Prostějov. info Zdroj: Facebook Krampus OL, se svolením zoom_in Ilustrační foto.

DESmod a Gabriela V.G.
KDY: sobota 11. listopadu, od 19.30 hodin
KDE: Společenský dům, Prostějov
ZA KOLIK: 450 korun, 750 korun VIP vstupenka
PROČ PŘIJÍT: Několikanásobný držitel slovenského Zlatého slávika – skupina DESmod navštíví v rámci svého turné i Prostějov. Ve Společenském domě vystoupí v sobotu večer, společně s domácí rockerkou Gabrielou V.G. Lidé se mohou těšit na známé hity, ale i nové písně populární slovenské kapely.

close Slovenská legenda Desmod v krnovském klubu Kofola v pátek 3. listopadu 2023 info Zdroj: Deník/František Kuba zoom_in Slovenská legenda Desmod.

Podzimní Restaurant day
KDY: neděle 12. listopadu, od 11 do 13 hodin
KDE: Národní dům, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Další, tentokrát podzimní pokračování oblíbené akce amatérských kuchařů nabídne rozmanité speciality. Těšit se můžete na baskické pochoutky, bramboráčky, miniburgery nebo domácí pivo. Chybět nebudou ani domácí zákusky, buchty či lívance.

HRANICKO A PŘEROVSKO

Lucerničková slavnost
KDY: pátek 10. listopadu
KDE: sraz před klubem Rodinka na Želatovské 12, Přerov od 16 do 18 hodin
ZA KOLIK: 60 korun, pro členky klubu 40 korun (kartičku s sebou)
PROČ PŘIJÍT: Pojďte uložit broučky k zimnímu spánku, lucerničku nebo lampion s sebou. V cíli na všechny bude čekat oheň a špekáčky k zakoupení.

Svatomartinský víkend
KDY: od pátku 10. do neděle 12. listopadu
KDE: Sokolovna, kaple, Henčlov
PROČ PŘIJÍT: TJ Sokol Henčlov, Místní výbor, hasiči Henčlov a Římskokatolická farnost Troubky lákají na Svatomartinský víkend. Připraven je bohatý program, hodová zábava a mše svatá. Slovo o svatém Martinovi zazní v kapli svatého Martina v Henčlově. Poté je na programu lampionový průvod, v sokolovně hodové soutěžení pro děti a Just Dance pro děti. V sobotu se můžete od 19 hodin těšit na hodovou zábavu. K tanci hraje Jurin, připraven bude zábavný program s překvapením a bohatou tombolou, vstupné je 80 korun. V neděli se od 10.30 hodin uskuteční mše svatá před kaplí svatého Martina.

close Ilustrační foto info Zdroj: DENÍK/Karel Pech zoom_in Ilustrační foto

Until We Fall Fest Vol. 2
KDY: sobota 11. listopadu od 18 hodin
KDE: Klub Teplo, Přerov
ZA KOLIK: 250 korun
PROČ PŘIJÍT: Již 2. ročník hudebního festivalu Until We Fall Fest Vol. 2 se chystá v sobotu v přerovském Klubu Teplo. Vystoupí přerovský alternative metal Critical Acclaim, olomoucký metal hardcore Hazydecay, nu-core kapela z Berouba Bikkiny Shop a z Prostějova doveze crossover metal partička Abused & Neglected.

Ať žije Bochoun!
KDY: sobota 11. listopadu od 19 hodin
KDE: Sokolovna, Hranice
ZA KOLIK: 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Premiéra Ať žije Bouchon! divadla Ventyl se odehraje tuto sobotu v Sokolovně Hranice. Evropskou unii sice donekonečna ždímat nelze, ale lze ždímat i jiné instituce. O tom se přesvědčí starosta Jaques, snažící se čerpáním všemožných dotací zachránit před zánikem zapadlé městečko Bouchon kdesi ve vnitrozemí Francie. Ani kontrola z Bruselu, hledající zpronevěřené miliony, nezabrání v uskutečnění jeho plánů. Jeho nejbližší spolupracovníci, sekretářka Odetta a bratr Nicolas, budou stát po jeho boku až do úplného konce. Téměř absurdní fraška nejhranějších současných francouzských autorů komedií Jeana Della a Géralda Sibleyrase, slavila v době vzniku (2006) velké úspěchy u pařížského publika. Ať žije Bouchon!

close Divadlo Ventyl v Hranicích působí od roku 2013. info Zdroj: archiv Divadla Ventyl, se souhlasem zoom_in Divadlo Ventyl v Hranicích působí od roku 2013.

Colosalist, Ador Dorath & Antigod
KDY: pátek 10. listopadu od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 250 korun
PROČ PŘIJÍT: Všem milovníkům alternativní hudby by neměl uniknout koncert plný metalu, husté atmosféry a hudebního šamanství, který se uskuteční v pátek 10. listopadu v Zámeckém klubu v Hranicích. V rámci Metalshop Tour 2023 zde vystoupí kapely Ador Dorath a Antigod, které přivezou svůj zbrusu nový materiál, zatímco Colosalist koncert podpoří jako hosté.

close Kapela Colosalist, v čele s Petrem Staňkem a Filipem Chudým, jsou známí jako zakladatelé legendární kapely Silent Stream Of Godless Elegy. info Zdroj: archiv Colosalist, se souhlasem zoom_in Kapela Colosalist, v čele s Petrem Staňkem a Filipem Chudým, jsou známí jako zakladatelé legendární kapely Silent Stream Of Godless Elegy.

Tradiční ples Poslední leč
KDY: sobota 11. listopadu od 20 hodin
KDE: Sokolovna, Střítež nad Ludinou
ZA KOLIK: 150 korun
PROČ PŘIJÍT: Tradiční myslivecký ples proběhne v sobotu 11. listopadu od 20 hodin v místní sokolovně ve Stříteži nad Ludinou. K tanci a poslechu zahraje RK Band Radka Kňury. Připravena bude bohatá tombola a myslivecká kuchyně.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Hudební mejdan s kapelami Argema a Premier 
KDY: sobota 11. listopadu od 19 hod.
KDE: Dům kultury Zábřeh
ZA KOLIK: v předprodeji 390 Kč, na místě 490 Kč
PROČ PŘIJÍT: Na našlapaný hudební mejdan s legendárními rockovými kapelami se mohou těšit příznivci tvrdší muziky v sobotu 11. listopadu, kdy v zábřežském kulturáku zahrají stálice české hudební scény. „Skupina Argema ve svém zlatém období 90. let válcovala hitparády a plakát s jejich podobiznou visel v nejednom pokoji. Své rodné Uherské Hradiště a jeho čtvrť Jarošov pak natrvalo zvěčnila v hitu Jarošovský pivovar. Nebyl však jediný, k dalším patřily songy jako Tohle je ráj, Modrý pondělí nebo Milión snů,“ připomíná Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Exkluzivním hudebním hostem večera bude zlínská kapela Premier, která vletěla na hudební scénu v roce 1994 nesmrtelným hitem Hrobař.

close O závěrečný koncert letošních Svatovavřineckých hodů v Přerově se postarala v neděli vpodvečer známá česká skupina Argema, která zahrála své největší hity. Na Masarykovo náměstí dorazily tisíce lidí info Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová zoom_in Česká skupina Argema.

Nostalgia tour legendárního Katapultu 
KDY: pátek 10. listopadu od 19 hod.
KDE: Dům kultury Šumperk
ZA KOLIK: v předprodeji 500 Kč, v den akce 590 Kč
PROČ PŘIJÍT: Olda Říha – mozek, srdce a duše Katapultu - slaví 75. narozeniny a 60 let na scéně (1963 - 2023). A tak se s tím Olda nepáral a Katapult připravil výroční turné Nostalgia. Udělal si navíc náramnou radost a ještě před turné vychází novinkové album Nostalgia. Dva bouráci: Vašek Zima (bicí) a Bigman Kódl (basa a zpěv), kteří album s Oldou nahrávali, s ním jedou i na koncertní turné. Nová etapa pro Katapult je tady, a to se vším všudy!

close Z koncertu kapely Katapult v Kulturním domě v Bezně v rámci podzimní části výročního turné Nostalgia. info Zdroj: Petr Linhart zoom_in Katapult.

Dvacáté výročí zábřežského kina Retro
KDY: neděle 12. listopadu od 18 hodin
KDE: kino Retro Zábřeh
ZA KOLIK: v předprodeji 150 Kč, v den akce 200 Kč
PROČ PŘIJÍT: V polovině listopadu oslaví zábřežské kino Retro 20 let své existence. Narozeninový večírek v podobě Koncertu filmové hudby zde odstartuje v neděli 12. listopadu v 18 hodin. Vystoupí na něm zábřežský dechový orchestr pod vedením dirigenta Lubomíra Vepřka a za doprovodu zpěváků Elišky Minářové a Petra Ficka. Společně uvedou koncertní program složený ze známých melodií, které zazněly v legendárních českých i zahraničních filmových hitech, jako jsou Noc na Karlštejně, S tebou mě baví svět, Šakalí léta, Pretty Woman, Hvězdná brána nebo legendární Profesionál.