HONEMSEM Memoriál Pavla Holíka v nohejbale 2020 v Přerově.
Kam za sportem? Olomoucko hostí Nymburk, Přerov špičkový nohejbal

OLOMOUCKO

Olomoucké masopustní veselí
KDY: sobota 4. února od 9 do 15 hodin
KDE: Horní náměstí, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Nenechte si ujít také letošní Olomoucké masopustní veselí s pestrým programem. Těšit se můžete na masopustní průvod a rej masek, hanácké folklorní soubory, cimbálovku. Chybět nebude ani dobré občerstvení jako domácí zabijačka, zabijačkové speciality a další masopustní dobroty. V prostorách Horního náměstí bude masopustní jarmark i zvířátka z farmy, prodej masopustních specialit a nápojů na zahřátí a dobrou náladu, masopustní výzdoba, malování na obličej, kočár s koňmi nebo dobový flašinet.
Program
9.00 Zahájení masopustního veselí: taneční pásmo Maškare, Folklorní soubor Trnka Vyškov
9.15 Taneční pásmo Zabijačka: Folklorní soubor Haná Velká Bystřice
9.30 Tradiční zabijačka: komentované ukázky řeznické práce
9.45 Žonglérská balanční a ohnivá show: Cirkus LeVitare
10.15 Taneční pásmo Maškare dó: Folklorní soubor Haná Velká Bystřice
10.30 Předání masopustního práva chase
11.00 Masopustní průvod masek: Horní náměstí
12.15 Hudební pásmo Je tam pěkná hospoda: Hanácký mužský sbor Rovina
12.45 Tradiční zabijačka: komentované ukázky řeznické práce
13.00 Taneční pásmo Maškare: Folklorní soubor Trnka Vyškov
13.30 Žonglérská balanční a ohnivá show: Cirkus LeVitare
14.00 Taneční pásmo Jak zabiť sviňu a mět z teho psinu: SLPT Valašský vojvoda Kozlovice

Masopustní veselí na Horním náměstí v Olomouci.Masopustní veselí na Horním náměstí v Olomouci.Zdroj: Deník/Jiří Kopáč

Obecní ples
KDY: pátek 3. února od 20 hodin
KDE: Sokolovna, Bělkovice-Lašťany
ZA KOLIK: 150 korun

Již tradiční Obecní ples v Bělkovicích-Lašťanech vás opět především příjemně roztancuje, a to hned první pátek v únoru. Představí se zde manželé Steckerovi se svým tanečním vystoupením a malým překvapením v podobě japonského umění. V programu vystoupí výborní skokané se svými uměleckými kousky. K poslechu a tanci zahraje skupina Galaxy. Bohaté občerstvení včetně velmi zajímavé půlnoční tomboly je obvyklým leč vítaným zpestřením plesové zábavy v místní sokolovně. Na památku účasti při obecní tancovačce, můžete postát před fotobudou, která zvěční vaši skvělou náladu.

Školní ples
KDY: sobota 4. února od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Velká Bystřice
ZA KOLIK: 100 korun

Na tradiční Školní ples můžete zavítat tuto sobotu do Velké Bystřice. K tanci a poslechu bude hrát skupina Trifid. Chybět nebude bohatá tombola občerstvení.

Talk show Ivany Plíhalové s Markem Ebenem
KDY: neděle 5. února od 19 hodin
KDE: Moravské divadlo Olomouc
ZA KOLIK: 300 korun

Herečka Ivana Plíhalová v loňském roce oslavila kulatiny a nadělila si k nim úplně skvělý dárek. Vstoupila do doposud neznámých vod a v průběhu roku si poprvé vyzkoušela moderaci živé talk show. Jako hosty si pozvala Jaromíra Nohavicu, Báru Hrzánovou, Davida Drábka s Darkem Králem a Norou Grundovou, Michala Isteníka, tedy své přátele, které zná dlouhá léta a pojí je společné zážitky. Tuto sérii se Ivana rozhodla zakončit velkým finále. Její pozvání přijal herec, moderátor, zpěvák, muzikant a skladatel Marek Eben, s nímž se zná přes čtyřicet let. A právě proto se vám ho pokusí představit tak, jako ho možná ještě neznáte.

Marek EbenMarek EbenZdroj: Sejkora Jiří

PROSTĚJOVSKO

Hanácký bál
KDY: sobota 4. a 11. února od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Kralice na Hané
ZA KOLIK: 230 korun

Na již XLVI. Hanácký bál se můžete vypravit hned dvě soboty za sebou. K tanci a poslechu bude hrát skupina No-Problem, bál bude zahájen ve 20 hodin hanáckou polonézou, pořádá Hanácký soubor písní a tanců.

45. ročník Hanáckého bálu v Kralicích na Hané45. ročník Hanáckého bálu v Kralicích na HanéZdroj: Deník / Iveta Macík Šimková

Sportovní ples
KDY: sobota 4. února od 20 hodin
KDE: Sokolovna, Kostelec na Hané
ZA KOLIK: 200 korun

Tradiční Sportovní ples se po covidové pauze koná už tuto sobotu. K tanci a poslechu zahraje kapela Novios, vstupné se slosovatelnou vstupenkou je 200 korun, hlavní cena je letecký zájezd dle vlastního výběru. Sportovní ples pořádají místní házenkáři.

Obecní ples
KDY: sobota 4. února od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Krumsín
ZA KOLIK: 200 korun

Již XXI. obecní ples se uskuteční v sále kina v sobotu 4. února od 20 hodin. K tanci i poslechu bude na plese hrát skupina Marbo. Vstupenky je možné rezervovat na obecním úřadě. Vstup ve společenské oděvu je samozřejmostí.

Břichomluvec Zdeněk Polách a Matýsek
KDY: neděle 5. února od 15 hodin
KDE: Společenský dům, Prostějov

Na divadelní představení břichomluvce Zdeňka Polacha, který vystupuje s několika postavami, ale největší celebritou je Matýsek, můžete tuto neděli odpoledne zavítat se svými dětmi už do prostějovského Společenského domu.

Zichovecký kabaret roztančil publikum a skvěle pobavil i břichomluvec.Ilustrační foto.Zdroj: Jitka Krňanská

HRANICKO A PŘEROVSKO

Večerní pohádkové dobrodružství
KDY: pátek 3. února od 17 hodin
KDE: Zámecký park, Lipník nad Bečvou

Na Večerní pohádkové dobrodružství můžete vyrazit s dětmi tento pátek a od 17 hodin do lipnického Zámeckého parku. Těšit se můžete na úkoly na trase, pohádkové bytosti a v cíli bude pro děti připravená zasloužená odměna. Akci ukončí v 18.30 hodin světelná show skupiny Fuerza del Fuego z Uherského Brodu. Občerstvení je zajištěno.

Světelná showIlustrační foto.Zdroj: archiv B. Knobloch

Společenský ples
KDY: sobota 4. února od 20 hodin
KDE: Lidový dům, Malhotice
ZA KOLIK: 150 korun

Společenský ples chystá na tuto sobotu v Lidovém domě Klubko Malhotice. K tanci a poslechu zahraje Martin Foltýnek s kapelou. Ples zahájí Beseda, taneční soubor z Černotína, dále vystoupí Taneční škola Batukáda z Hranic. Připravena je tombola a občerstvení je zajištěno. 

Dětský karneval
KDY: sobota 4. února od 14 hodin
KDE: Galerie M+M, Hranice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Tradiční karneval pro děti se uskuteční v sobotu od 14 hodin v hranické Galerii M+M na Jurikově ulici. Na děti čeká odpoledne plné her, tance, soutěží a připravená je také tombola.

Dětský maškarní karneval v Galerii M+M v sobotu 18. ledna 2020.Dětský maškarní karneval v Galerii M+M v sobotu 18. ledna 2020.Zdroj: Deník / Liba Mátlová

II. reprezentační ples Přerov Mammoths
KDY: sobota 4. února od 19 hodin
KDE: Městský dům, Přerov
ZA KOLIK: 200 korun

Klub amerického fotbalu Přerov Mammoths láká na II. reprezentační ples, který se uskuteční už tuto sobotu v Městském domě v Přerově. V průběhu celého večera bude k tanci a poslechu hrát kapela Kameron. Na reprezentačním plese také vyhlásí nejlepší hráče mamutů za uplynulé tři sezony! Během plesu si budete moct zakoupit lístky do soutěže o hodnotné ceny a z události si odnést něco domů.

I. reprezentační ples Přerov Mammoths v Městském domě.I. reprezentační ples Přerov Mammoths v Městském domě.Zdroj: Michal Zavadil

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Folklórní ples
KDY: pátek 3. února od 19.30 hodin
KDE: Hotel Praděd Thamm, Zlaté Hory
ZA KOLIK: 200 korun

Folklorní soubor Valášek Zlaté Hory láká už tento pátek na Folklórní ples. K tanci a poslechu zahraje Cimbálová muzika Rochus.

Šumperský ples
KDY: pátek 3. února od 19 hodin
KDE: Dům kultury, Šumperk
ZA KOLIK: 390 korun

Za vším hledej ženu, to je ústřední téma 6. ročníku Šumperského plesu, na kterém vystoupí zpěvačka Kristína s kapelou, Honza Mlčoch bude zpívat Karla Gotta a k tanci zahraje kapela Jamr´s. V bohatém programu předvede Taneční studio Tomáše Komendy Hříšný tanec a čeká na vás také latinsko-americká série. A jak už napovídá téma plesu, chybět nebude ani módní přehlídka. Celým večerem provede moderátorka Eva Decastelo. Těšit se můžete na soutěž o ceny nebo na zážitkovou gastronomii.

Kristína & Band ve ZlíněZpěvačka Kristína.Zdroj: Jarmila Kuncová

Dopravní maškarní karneval pro děti
KDY: sobota 4. února od 14 hodin
KDE: Kulturní dům, Bludov
ZA KOLIK: 50 korun, masky zdarma

Masky, zábava, balónkový klaun, soutěže a také odměny, to vše slibuje Dopravní maškarní karneval, který do Bludova přiveze Divadlo Kejkle. Masky mají vstup zdarma.