OLOMOUCKO

Šternberský kopec
KDY: sobota 22. 7. od 12 hod (otevření areálu)
KDE: plocha u sportovní haly Ecce Homo, Šternberk
ZA KOLIK: 590 Kč
PROČ PŘIJÍT: Populární hudební festival na ploše pod šternberským hradem. Na podiu to rozjedou mimo jiné kapely Jelen, Portless, Queenie, noc pak bude vrcholit vystoupením Anny K. a nářezem metalové legendy Arakain.

close Arakain. Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Pavel Paluska zoom_in Arakain. Ilustrační foto

Vinné slavnosti v parku
KDY: pátek 21.7. (16-23h) a sobota 22. 7. (10-23h)
KDE: Bezručovy sady, Olomouc
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Letní vinný festival v romantickém olomouckém parku pod hradbami. K ochutnání bude produkce tří desítek vinařství z Moravy, ale i z Portugalska, Maďarska, Rakouska či Francie. K tanci a poslechu zahrají místní muzikanti. Jarmark s regionálními výrobci, program a hry pro děti.

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Topi Pigula zoom_in Ilustrační foto

Pivní a gulášové slavnosti
KDY: sobota 22. 7. od 13 hod
KDE: Zámecká zahrada ve Velkém Týnci
ZA KOLIK: celodenní vstupné 200 Kč, večerní zábava 50 Kč. Děti vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Soutěž ve vaření guláše s bohatým doprovodným programem až do pozdních nočních hodin. Vystoupí mimo jiné imitátor Petr Jabloský, zpěvák Honza Mlčoch s hity Karla Gotta, folkrocková Epydemye či kapela Support Lesbiens. Program v zámecké zahradě se spoustou dobrého občerstvení pak uzavře taneční zábava se skupinou Negativ.

close ilustrační foto info Zdroj: archiv zoom_in ilustrační foto

Slatinická struna a paleta
KDY: sobota 22. 7. od 10h
KDE: Park Ladislava Foltýna, Slatinice
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Hudební a výtvarná soutěž v lázeňském parku, s bohatým doprovodným programem a zábavou pro děti i dospělé. Tvořivé dílny, taneční vystoupení, koncerty několika kapel, jarmark, skvělá lázeňská kuchyně, relaxační aktivity. Program uzavře večerní vystoupení legendární skupiny Rangers-Plavci (20h).

Pohoda u Trojice
KDY: pátek 21. července, 19 a 20:30 h
KDE: Horní náměstí, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Další ze série letních koncertů na hlavním olomouckém náměstí zve tentokrát na vystoupení Lukáše Marečka a Hudebního institutu (19h) a pecky od Beatles v podání revivalu Pangea (20:30)

Běh ve Smetanových sadech
KDY: sobota 22.7., 10-16:30h
KDE: Smetanovy sady, Olomouc. Start a cíl za Oranžerií
ZA KOLIK: startovné na místě - dospělí 400 Kč (3km), 750 Kč (5 a 10km), děti 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Běžecká akce v rámci seriálu ČEZ RunTour v krásném prostředí olomouckých sadů. Trať na 10, 5 a 3 km, dětské závody (500 a 1000m).

PROSTĚJOVSKO

Keltská noc Plumlov
KDY: čtvrtek 20. až sobota 22. července, od 14 hodin
KDE: Kemp Žralok, Plumlov
ZA KOLIK: 590 až 1150 korun
PROČ PŘIJÍT: Jubilejní 20. ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc opět rozezvučí kemp Žralok. Třídenní akce nabídne vystoupení 30 kapel a bohatý doprovodný program. Mezi účinkujícími jsou veličiny evropské i světové scény daného žánru. Tradičně se předvede Tomáš Kočko nebo irští Sliotar. Festival, který přesahuje hranice regionu bude zahájen ve čtvrtek ve 14 hodin, v pátek startuje od 12 a v sobotu od 11 hodin.

close Keltská noc v kempu Žralok v Plumlově info Zdroj: Deník / Šarlota Šínová zoom_in Keltská noc 2019.

JOSEFKOL
KDY: sobota 22. a neděle 23. července, od 13.00 hodin
KDE: Zámek v Čechách pod Kosířem
ZA KOLIK: 300 korun, děti do 15 let 100 korun, do 6 let zdarma
PROČ PŘIJÍT: Unikátní přehlídka starých řemesel, která nemá v Evropě obdoby se koná opět v úchvatném zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Nabitý dvoudenní program, při kterém se představí mistři koláři, sedláři, sokolníci nebo kočárníci, dokáže bavit děti i dospělé. Těšit se můžete na defilé historických kočárů, projížďky či ukázky řemesel či jízdy. Samozřejmostí je bohaté občerstvení a zajímavý doprovodný program.

close Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. 23. 7. 2022 info Zdroj: Deník/Petr Krňávek zoom_in Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. 23. 7. 2022

Němčické hody
KDY: pátek 21. až neděle 23. července
KDE: Město Němčice nad Hanou
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Hodové slavnosti v Němčicích nad Hanou se rozprostřou po celém městečku na jihu Prostějovska. Program odstartuje v pátek od 18 hodin v zahradě místní Základní umělecké školy koncerty Funny, Dalls In The Factory a Bon Jovi revival. V sobotu se v areálu ZUŠ vytvoří středověká vesnice pro děti, chovatelský areál nabídne výstavu drobného zvířectva, na farské zahradě bude výstava bonsají, v hasičské zbrojnic zahraje cimbálovka. Večer se uskuteční taneční zábava na fotbalovém hřišti. V neděli krátce po poledni projde městem průvod pod vedením Dechového orchestru mladých. Odpolední program zajistí národopisný soubor Pantlék a dechovka Vřesovanka.

Charitativní utkání
KDY: pátek 21. července, od 17 hodin
KDE: Fotbalový areál v Kostelci na Hané
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Exhibiční fotbalové utkání mezi divizním nováčkem z Kostelce na Haná a prvoligovými prostějovskými hokejisty Jestřáby. Vedle fotbalové exhibice je zajištěn bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Živá hudba v podání kapely Naostro, autogramiáda hráčů a tradiční kostelecká tombola. Výtěžek akce bude předán představitelům dětského oddělení prostějovské nemocnice. Přijďte se pobavit a přispět na dobrou věc.

HRANICKO A PŘEROVSKO

Oslavy 50 let otevření letního koupaliště
KDY: pátek 21. července od 9 hodin
KDE: letní koupaliště, Hranice
ZA KOLIK: 50 procent ze vstupného
PROČ PŘIJÍT: Přijďte si užít oslavy 50 let otevření letního koupaliště v Hranicích. Těšit se můžete na zvýhodněné vstupné a bohatý program. Na návštěvní čekají vodní atrakce, skákací hrad, airbrush tetování, DJ Marty a Dynamic fit.

close Hranické koupaliště info Zdroj: DENÍK/Pavel Mašlaň zoom_in Hranické koupaliště

O princezně, Luciášovi a makových buchtách
KDY: pátek 21. července v 18 hodin
KDE: Zámecká zahrada, Hranice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Zvítězí peklo anebo láska? Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky. Děti uvidí poutavý příběh, mohou se nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity a neobvyklá zápletka, je pobaví a zaujme.

Tradiční Anenská pouť
KDY: sobota 22. a neděle 23. července od 10 hodin
KDE: náměstí, Drahotuše
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Tradiční dobová pouť v Drahotuších se koná v sobotu 22. a v neděli 23. července od 10 hodin. Těšit se můžete na dobové stánky, dřevěné meče, keramiky, mýdla, šperky, malování kamínků, kovářskou dílnu. Ulice Lipnická bude od náměstí až po hřbitov zaplněna atrakcemi a kolotoči všeho druhu. Nebudou chybět stánky s různými dobrotami a občerstvením. Součástí sobotního programu bude také soutěž o nejlepší hodový koláč. Příjem soutěžních vzorku proběhne od 14.30 do 15.30 hodin ve stanu na Náměstí Osvobození v Drahotuších. Vyhodnocení tří vítězných koláčů a udílení cen se uskuteční v 16.30 hodin. Tradiční pouť v Drahotuších pokračuje v neděli. Těšit se můžete na dobové stánky, dřevěné meče, keramiky, mýdla, šperky, malování kamínků, kovářskou dílnu. Ulice Lipnická bude od náměstí až po hřbitov zaplněna atrakcemi a kolotoči všeho druhu. Nebudou chybět stánky s různými dobrotami a občerstvením. Anenská zábava se bude konat v sobotu 22. července na fotbalovém hřišti v Drahotuších. Areál bude otevřen od 18 hodin. Hudební program začne ve 20.30 hodin. Hrát bude kapela Skarlet Rock. Těšit se můžete i na spousty dalších novinek. Vstupné je 150 korun.

close Tradiční Anenská pouť v Drahotuších 2022. info Zdroj: Jiří Necid zoom_in Tradiční Anenská pouť v Drahotuších 2022.

Svatojakubské hody
KDY: od pátku 21. do neděle 23. července
KDE: KD Echo a náměstí, Lipník nad Bečvou
PROČ PŘIJÍT: Svatojakubskými hody ožije od pátku 21. do neděle 23. července Lipník nad Bečvou. Pestrý třídenní program pamatuje na zástupce všech věkových kategorií a rozmanitých kulturních žánrů. V pátek zahájí v 17 hodin brněnské Pohádkové divadlo třídenní slavnost divadelním představením Černoušek v Asii v kulturním domě Echo. V 19 hodin si přijdou na své dospělí, které pobaví Sandra Pogodová v talk show s Jitkou Asterovou a Lindou Finkovou nazvanou Sirény na cestách. V sobotu obsadí pódium od 19 hodin na náměstí TGM kapely Tak co? A ve 20.30 hodin Homebwoyrasta. V neděli budou Svatojakubské hody pokračovat mší svatou. Od 17 hodin bude na náměstí TGM vystupovat Xind X a od 19 hodin studentská kapela Teď a nebo někdy.

close Svatojakubské hody v Lipníku info Zdroj: Deník/Jana Obšnajdrová zoom_in Svatojakubské hody v Lipníku. Ilustrační foto

Rock fest 2023
KDY: sobota 22. července od 17 hodin
KDE: sportovní areál, Věžky u Přerova
ZA KOLIK: 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Na třetí pokračování Rock fest 2023 můžete vyrazit už tuto sobotu. Vystoupí kapely Glate, Kowomis3, Mancinella, Pow, Cycles of Revocation, Friend Rock a Witchead.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Lenka Dusilová – Sólo v Tančírně
KDY: neděle 23. července od 15 hod.
KDE: Tančírna v Račím údolí u Javorníka
ZA KOLIK: 333 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě
PROČ PŘIJÍT: Mimořádný úkaz české hudební scény Lenka Dusilová, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, vystoupí v Tančírně v Račím údolí. Na sólových koncertech vtahuje posluchače do svých niternějších hudebních krajin. Obklopena loopery, kytarami a všemožnými krabičkami vytváří unikátní atmosféru, ve které vyniká její neuvěřitelný hlas a všestranný hudební talent.

close Lenka Dusilová vystoupila v Benešově ve středu 20. července 2022. info Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner zoom_in Lenka Dusilová.

Letní kino v Olšanech
KDY: pátek 21. července od 21 hod.
KDE: hřiště v Olšanech u Šumperka
ZA KOLIK: 70 Kč, děti 50 Kč
PROČ PŘIJÍT: Kulturní komise obce Olšany připravila promítání letního kina na místním hřišti. Prvním filmem, který zde během léta uvedou, bude v pátek americko-japonský animovaný akční dobrodružný film Super Mario Bros. ve filmu.

X.+I. olympijské hrátky v Maršíkově
KDY: sobota 22. července od 14:29 hod.
KDE: na hřišti v Maršíkově
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: „Sportovci“ libovolného věku a pohlaví utvoří pětičlenná družstva a budou zápolit v deseti netradičních disciplínách o pohár a medaile. Chybět nebude hudba, karaoke, bohaté občerstvení a hlavně výborná zábava.