OLOMOUCKO

Bystřické banjo
KDY: sobota 6. listopadu od 16 hodin
KDE: Kulturní a informační centrum Velká Bystřice, Zámecké náměstí
ZA KOLIK: vstupné v předprodeji za 100 korun, na místě za 150 korun

Již 22. ročník Bystřického banja pod vedením města Velká Bystřice a MS Band je tady! V sobotu 6. listopadu na Zámeckém náměstí vystoupí mimo jiné kapely T.H.S. Brzdaři, DC VOCAL, MS Band nebo kapela Přátelé, které tímto ročníkem oslaví svých 25 let. Občerstvení je v rámci akce zajištěné a těšit se můžeme i na závěrečné společné zpívání. Večerem folkové, trampské, bluegrassové a country hudby bude provázet Sandy Nosek.

close Bystřické banjo. info Zdroj: DENÍK/Kristýna Kovaříková zoom_in Bystřické banjo.

Podzimní tvoření
KDY: pátek 5. listopadu od 12 do 16 hodin
KDE: Knihovna města Olomouce, pobočka Brněnská
ZA KOLIK: zdarma

Poslední doušky podzimní atmosféry přijďte nadýchat do Knihovny města Olomouce. Na pátek 5. listopadu je od 12 hodin připravený bohatý program, kde si můžeme vyrobit dekorace do okna nebo na stůl, které nám doma dotvoří krásnou tečku za letošním podzimem.

RAK & RAK
KDY: neděle 7. listopadu od 14 hodin
KDE: Galeriezet, Velká Bystřice
ZA KOLIK: vstupné 80 korun, děti zdarma

Unikátní kytarový projekt otce Štěpána se synem Janem Matějem. V programu zazní úryvky barokní hudby, loutnová hudba dávných mistrů nebo hudba Jaroslava Ježka. Uslyšíme skladby, Šaty dělaj člověka, Strejček hlad, Jen ze dne na den a další. Společný pořad dýchá originalitou a skutečným uměním obou umělců.

close Bohem políbený kytarista Štěpán Rak koncertoval na Velehradě. info Zdroj: Deník / Zdeněk Skalička zoom_in Bohem políbený kytarista Štěpán Rak.

Kytarový koncert Raků 
KDY: sobota 6. listopadu od 16 hodin
KDE: ZUŠ v Bohuňovicích
ZA KOLIK: 40 korun

Nenechte si ujít unikátní projekt kytaristů Štěpána Raka a jeho syna Jana Matěje Raka. Těšit se můžete na virtuózní autorské skladby, známé písně v úpravě pro dvě kytary a dva lidské hlasy, ale i skladby klasiků vážně i populární hudby.

PROSTĚJOVSKO

Sedm perel astronomie
KDY: čtvrtek 4. listopadu od 18 hodin
KDE: Hvězdárna Prostějov
ZA KOLIK: vstupné 40 korun, snížené 20 korun

Přijďte se ve čtvrtek podívat na přednášku do prostějovské hvězdárny, nazvanou Sedm perel astronomie. Přednášku povede přední český fotograf, kreslíř, spisovatel a astronom Petr Horálek. Temné nebe vás pohltí a přednáška poklidně naladí a třeba i rozšíří obzory.

Kluziště Prostějov
KDY: od pátku 5. listopadu od 9 do 21 hodin, denně až do 8. ledna 2022, 24. a 31. prosince od 9 do 16 hodin
KDE: náměstí T. G. Masaryka, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma

Už tento pátek se v devět ráno slavnostně otevře kluziště na prostějovském náměstí. V 15.30 hodin se můžete těšit na ukázky krasobruslení. Lidé budou mít možnost bruslení zdarma na mobilním kluzišti po dobu dvou měsíců denně v době od 9 do 21 hodin.

close Otevření kluziště na prostějovském náměstí, 8.11. 2019 info Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil zoom_in Kluziště na prostějovském náměstí.

Divadelní představení Úvěr
KDY: neděle 7. listopadu, od 19 hodin
KDE: Společenský dům Prostějov

Inteligentní komedie španělského autora - Jordiho Galcerána, která se hraje s velkým úspěchem již od roku 2013 v madridských divadlech. Vaše bránice potrápí dvojice pražských herců Martin Zounar a Filip Blažek.

close Martin Zounar v Kolíně info Zdroj: Zdeněk Hejduk zoom_in Martin Zounar míří do Prostějova.

Africké trhy v Prostějově
KDY: neděle 7. listopadu od 10 do 15 hodin
KDE: OC Zlatá Brána, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma

To nejlepší přímo ze srdce Afriky najde v neděli 7. listopadu v Prostějově. Přijďte do obchodního centra Zlatá Brána ochutnat skvělé tropické ovoce, které pěstují drobní ugandští farmáři. Čerstvé i sušené ovoce, dálkami vonící koření ze Zanzibaru nebo extra kvalitní čaj, džemy. Přijďte ochutnat tyto dobroty.

close Na Afrických trzích bude k prodeji široký sortiment čerstvého ovoce, koření a dalších pochutin. info Zdroj: Deník/Jiří Louda zoom_in Na Afrických trzích bude k prodeji široký sortiment čerstvého ovoce, koření a dalších pochutin.

PŘEROVSKO A HRANICKO

Velká cena města Přerova v kolové
KDY: sobota 6. listopadu od 9.30 hodin 
KDE: Sokolovna, Přerov

První listopadový víkend bude přerovská sokolovna patřit kolové. V sobotu 6.11. se uskuteční 62. ročník mezinárodní Velké ceny v kolové Elite (mužů). Pokud nenaruší kovidová epidemie průběh turnaje, měli by sjet dvě družstva Rakouska (St.Pölten) a Schwechat Vídeň, maďarský Baj a další ligové dvojice Zlína, Pankráce Praha a Milo Olomouc. Domácí 2 dvojice nastoupí v sestavách Filip Váňa - Libor Pánek (II.liga) a Matěj Karas - Martin Broušek. Hraje se jako Memoriál Hynka Hlobila -zakladatele oddílu. V neděli 7. listopadu se odehraje 1. kolo Českého poháru žáků za účasti nejlepších moravských žákovských družstev. Spartak Přerov bude reprezentovat dvojice Fedor Dulanský a Vítek Přikryl.

close Jubilejní 60. Velká cena Přerova v kolové mužů v Přerově. info Zdroj: Deník / Jan Pořízek zoom_in Jubilejní 60. Velká cena Přerova v kolové mužů v Přerově. Ilustrační foto.

To nejlepší z muzikálů s Lucií Bergerovou a Radkem Novotným
KDY: neděle 7. listopadu od 19 hodin 
KDE: Městský dům, Přerov
ZA KOLIK: 350 korun

Jedinečný koncert, jenž bude průřezem úspěšnými muzikálovými inscenacemi v podání hvězd brněnské muzikálové scény Městského divadla Brno - Lucií Bergerovou a Radkem Novotným. Na koncertě zazní výběr ze světoznámých muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Vlasy, Bídníci, West Side Story, Cats, Rebelové a další. Koncert je přesunut z 16. března, vstupenky zůstávají v platnosti.

XVII. Svatohubertská mše
KDY: neděle 7. listopadu v 9.30 hodin 
KDE: kostel svatého Šimona a Judy, Špičky
ZA KOLIK: zdarma

Na již XVII. Svatohubertskou mši v podání trubačů VLS ČR divize Lipník můžete zavítat tuto v neděli 7. listopadu od 9.30 hodin do kostela svatého Šimona a Judy. Po mši svaté následuje doprovodný program v Kulturním domě, pořádá Myslivecký spolek Hejné Špičky.

close Svatohubertské mše ve Špičkách info Zdroj: DENÍK/Iva Najďonovová zoom_in Svatohubertská mše ve Špičkách. Ilustrační foto.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Jelen představí novou desku
KDY: sobota 6. listopadu od 19 do 23 hodin
KDE: Kulturní dům Zábřeh
ZA KOLIK: v předprodeji  za 490 korun, na místě v den konání akce 550 korun

Jelen je jednou z nynějších nejžádanějších skupin české hudební scény. Svou novou desku Věci a sny představí v sobotu 6. listopadu ve velkém sálu Zábřežského domu kultury a tradičně se můžeme těšit i na autogramiádu. Ta bude probíhat po koncertě od 22 hodin. Přijďte se i vy podívat, jak to novým kouskům této skupiny sluší na pódiu!

close skupina Jelen info Zdroj: Radek Kudláček zoom_in skupina Jelen

Podzimní karneval
KDY: neděle 7. listopadu od 14.30 hodin
KDE: Dům kultury Mohelnice
ZA KOLIK: zdarma

Podzimní rej masek, na kterém nemůže chybět žádná maska. Čeká nás odpoledne plné her a soutěží s diskotékou nejen pro nejmenší. Zatančete si i vy na letošním karnevalu v mohelnickém domě kultury.

Betlémy
KDY: od soboty 6. listopadu (vernisáž v 15 hodin) do pondělí 6. prosince
KDE: Muzeum Mohelnice
ZA KOLIK: vstupné 30 korun, snížené 20 korun, děti do 3 let zdarma

Přijďte se už tuto sobotu vánočně naladit. Mohelnické muzeum pořádá od soboty 6, listopadu měsíční výstavu betlémů, vyrobených z různých materiálů a pocházejících ze všech koutů České republiky i zahraničí. Součástí výstavy bude i workshop s komentovanou prohlídkou a ukázkou výroby betlémů. Otevírací doba od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin.

close Výstava betlémů v Zábřehu ukázala tyto symboly Vánoc v nejrůznějších podobách a velikostech. info Zdroj: Deník / Vladimíra Bartoňová zoom_in Ilustrační foto.

Za změnu programu neručíme. Pořádání akce bude závislé na aktuální epidemické situaci, sledujte web či sociální sítě pořadatelů.