OLOMOUCKO

Ples v jazzovém rytmu
KDY: pátek 24. února od 19.30 hodin
KDE: Centrum pohybu, Sokolská 7, Olomouc
ZA KOLIK: 300 korun

Večer plný swingových a jazzových melodií. K tanci a poslechu hraje JKP Trio a Přátelé, v programu nechybí tombola, taneční vystoupení i výuka Line Dance. „Nemáte tanečního partnera? Na tomto plese si zatančíte i bez něj,“ zvou pořadatelé.

V. ples města Štěpánov
KDY: pátek 24. února od 20 hodin
KDE: Sokolovna, Štěpánov
ZA KOLIK: 220 korun

Město Štěpánov láká na svůj již pátý ročník plesu, který se uskuteční už tento pátek v Sokolovně ve Štěpánově. Začátek plesu je naplánován na 20 hodin. V programu se můžete těšit na předtančení, slosovatelné vstupenky, zahraje Lumen Acustic a BS Band.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Jakub Volný

Gulášobraní na Poděbradech
KDY: sobota 25. a neděle 26. února od 10 do 18 hodin
KDE: přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce
ZA KOLIK: vstup zdarma

Druhé poděbradské gulášobraní provoní areál restaurace Terasa. Na výběr bude krůtí, bramborový i vege guláš, jako příloha se budou servírovat knedlíčky jako od maminky, bramboráky či pečivo. V nabídce budou klasické i degustační porce. Součástí akce je i soutěž týmů ve vaření gulášů na ohni.

První ročník Gulášobraní na Poděbradech u Olomouce, 19.2.2022První ročník Gulášobraní na Poděbradech u Olomouce, 19.2.2022Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová

Mineral Expo
KDY: sobota 25. února od 9 do 17 hodin, neděle 26. února od 9 do 16 hodin
KDE: Střední škola polytechnická, Rooseveltova ul., Olomouc
ZA KOLIK: dospělí 80 korun, děti do 15 let 30 korun

Populární akce pro všechny příznivce minerálů, přírodních kamenů, fosílií, šperků a dekorací z nich. Prodejní výstavu doplní také doprovodný program.

Mineral Expo OlomoucMineral Expo OlomoucZdroj: Petra Pášová

Výstava uměleckých panenek
KDY: od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 15 hodin, do 28. dubna
KDE: Turistické informační centrum, Litovel
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Turistické informační centrum Litovel láká na výstavu uměleckých panenek ze soukromé sbírky manželů Cigánkových ze Štěpánova. Ve výstavních prostorách jsou k vidění umělecké panenky návrhářů a dílen z celého světa, i naprosté unikáty. Exponáty jsou signované, vydávané byly pod uměleckými galeriemi v limitovaných edicích. Paní Eva Cigánková sbírá umělecké panenky z celého světa přes 20 let a ve své sbírce jich má 530. Výstavu pojala jako veselé skotačení dětí. Panenky si hrají na dece, jezdí v autíčku nebo na koloběžce. Větší panenky chovají nebo vozí v kočárku malá miminka. Výstava uměleckých panenek v Litovli potrvá do 28. dubna. Otevřeno je od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 15 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Litovelská výstava uměleckých panenek ze soukromé sbírky manželů Cigánkových ze Štěpánova, únor 2023Litovelská výstava uměleckých panenek ze soukromé sbírky manželů Cigánkových ze Štěpánova, únor 2023Zdroj: Deník/Daniela Tauberová

Zabíjačkové hody u řeky
KDY: sobota 25. února od 11 hodin
KDE: kemp Pádlo Morava, Horka nad Moravou

Zabíjačkové dobroty na čerstvém vzduchu. Pořadatelé zvou do kempu na zabíjačkovou polévku, prejt s Bystročickým zelím, maso z kote, tlačenku, jitrnice i domácí koláčky od babičky.

PROSTĚJOVSKO

Hasičský ples SDH Domamyslice
KDY: sobota 25. února od 20 hodin
KDE: sokolovna, Čechovice
ZA KOLIK: 300 korun

Domamysličtí dobrovolní hasiči zvou na svůj tradiční ples v čechovické sokolovně. K tanci a poslechu hraje Kokeno a v podsálí Dobrodruzi. Bohatá tombola a vynikající zvěřinová kuchyně a dobrá zábava jsou samozřejmostí.

4 roky v komatu
KDY: pátek 24. února od 20 hodin
KDE: The 27 Music Bar, Školní 24, Prostějov
ZA KOLIK: 100 korun

Výroční koncert prostějovské dravé smečky Kervežekson s dvojicí zajímavých hostů CyriLoof a Bojtlbend nabídne neotřelou hudební zábavu po celou páteční noc.

Tradiční dvojkoncert legendárních zábavových kapel opět roztančil KaSko, 26.11. 2022Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Maškarní ples Plumlovských nadšenců
KDY: sobota 25. února od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Žárovice
ZA KOLIK: 150 korun

Jeden z nejoblíbenějších regionálních plesů v podání plumlovských recesistů nabídne opět neopakovatelnou atmosféru. Půlnoční překvapení, vyhodnocení nejlepších masek a bohatá tombola, tanec se skupinou Fantajm.

14. Ples Plumlovských nadšenců, 26. 3. 202214. Ples Plumlovských nadšenců, 26. 3. 2022Zdroj: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

Děti Nagana
KDY: pátek 24. února od 16 hodin
KDE: Kino Metro 70, Prostějov
ZA KOLIK: 140 korun

Rodinný český film o historickém úspěchu hokejistů v Naganu očima tehdejších malých kluků. Všichni se tehdy chtěli stát Jágry, Hašky či Růžičky. Film se promítá i v sobotu v 17.15 hodin a v neděli od 17.30 hodin.

Hynek Čermák jako hokejový koučHynek Čermák jako hokejový koučZdroj: se svolením Bontonfilm

HRANICKO A PŘEROVSKO

Veselá pouť – Jů a Hele
KDY: sobota 25. února od 15 hodin
KDE: Koncertní sál, Hranice
ZA KOLIK: 220 korun

Divadlo pro děti s loutkohereckou skupinou Loudadlo, známé z České televize, přijíždí do Hranic s představením Veselá pouť a přiveze s sebou i hosty Jů a Hele. Představení se uskuteční tuto sobotu v Koncertním sále v Zámecké ulici. Už samotný název zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí – do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední had. V představení vás navštíví Jů a Hele a společně se přenesete do míst plných kouzel, zábavy a legrace. Zajímavostí této unikátní loutkové revue jsou černo-divadelní scény a loutky v nadživotní velikosti, které uvádějí v úžas nejen děti, ale i dospělé diváky. Komické dialogy se střídají s písničkami a soutěžemi, kterých se děti samy účastní. Aktivně jsou však do děje zapojeni všichni diváci.

Mikulášská FloriaIlustrační foto.Zdroj: Výstaviště Floria

Sportovní ples
KDY: sobota 25. února od 19 hodin
KDE: hotel Jana, Přerov
ZA KOLIK: 220 až 260 korun

Plesová sezona pomalu vrcholí, tak si nenechte ujít Sportovní ples v Přerově, který moderuje známý a oblíbený sportovní komentátor Robert Záruba. K poslechu a tanci hraje Onkels, a od půlnoci je v malém sále vystřídá DJ Rudomajk. Těšit se můžete také na zajímavé ceny v tombole. Hlavní cenami jsou potápěčský kurz pro dva, kávovar Délongi a koloběžka.

Hanácké bál
KDY: sobota 25. února od 19.30 hodin
KDE: Sokolovna, Kojetín
ZA KOLIK: slosovatelná vstupenka 200 korun, místenka 50 korun

Tradiční Hanácké bál v Kojetíně, který obsadí sál místní sokolovny 25. února, se těší velké oblibě. K tanci a poslechu zahraje dechová hudba Hanačka z Břestu, cimbálová muzika Dubina a pop rocková kapela Hallo Band. Připraven je také doprovodný program, na kterém vystoupí Hanácká beseda Kojetín a národopisné soubory z okolí.

Tradiční Hanácké bál se v sobotu 7. února konal v Kojetíně. V programu vystoupily pozvané národopisné soubory a také domácí Hanácká beseda. Tradiční Hanácké bál se v sobotu 7. února 2015 v Kojetíně. V programu vystoupily pozvané národopisné soubory a také domácí Hanácká beseda.Zdroj: DENÍK/Líba Mátlová

Dětský maškarní karneval
KDY: neděle 26. února od 14.30 do 17 hodin
KDE: Sokolovna, Hranice
ZA KOLIK: 60 korun děti i dospělí

Přijďte se se svými dětmi pobavit v neděli odpoledne na maškarní karneval na téma Z pohádky do pohádky. Na děti čeká v hranické sokolovně pestrý program a bohatá tombola. Hrát bude DJ Humplík. Chybět nebude ani občerstvení.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník / Redakce

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Děti Nagana
KDY: pátek 24. února v 17.55 hodin, sobota 25. února v 15.50 hodin, neděle 26. února v 19.40 hodin
KDE: Kino Oko, Šumperk
ZA KOLIK: 140 korun

Premiéra rodinného snímku Děti Nagana míří také do šumperského kina. Píše se rok 1998, v japonském Naganu právě vrcholí turnaj století. Češi vyhrávají a propuká davové šílenství. Dospělí získávají skoro ztracenou národní hrdost. Všechny malé děti chtějí být jako Jarda Jágr nebo Dominik Hašek. Mezi nimi je i Dom. Jedenáctiletý snílek, kluk z rozvrácené rodiny. Upíná se ke svému novému idolu. Dom by moc chtěl hrát hokej, ale jeho rodiče na to nemají peníze. A navíc ještě pochybují o synových schopnostech. Na radu svého dědečka si proto Dom spolu s kamarádem Honzou vybudují hokejbalový tým. Pojmenují ho “Šavle”, stejně jako Haškův domovský klub v Buffalu. Tým složený z nesourodých, podceňovaných dětí, začíná pracovat na velké výzvě. Porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt. Po úvodním debaklu Šavle přebírá svérázný trenér a otec Honzy Karel (Hynek Čermák), bývalý extraligový hokejista. Vše postupně směřuje k odvetě.

Hynek Čermák a jeho dětská partička z 'Nagana'Hynek Čermák a jeho dětská partička z 'Nagana'Zdroj: se svolením Bontonfilm

Ledové dobrodružství sněžného muže
KDY: od pátku 24. února do 3. března od 9 do 17 hodin
KDE: od Pomníku Sanatorky, Šumperk

Vydejte se na ledovou expedici po stopách bájného sněžného muže. Stezka bude připravena od tohoto pátku do 3. března. Rodinná stezka plná úkolů je vhodná pro děti od 6 let. Kudy vedou stopy? Ze základního tábora od Pomníku Sanatorky se vydejte Čarovným lesem, zde na vás budou čekat nelehké úkoly. Co budete potřebovat?Teplé oblečení a obutí, vytištěný úkolníček (stáhnete na www.doris.cz) a tužku.

22. pivovarnický ples
KDY: pátek 24. února od 20 hodin
KDE: Dům kultury, Hanušovice
ZA KOLIK: 150 korun

Dámy ve velké večerní róbě, pánové v oblecích a hudba začíná hrát… Vyrazte do Hanušovic na 22. pivovarský ples! K tanci a poslechu zahraje skupina Roxy. Připravená je bohatá tombola i občerstvení.

Superhrdinové – dětský maškarní karneval
KDY: sobota 25. února od 15 hodin
KDE: Dům kultury, Mohelnice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Přijďte si s dětmi užít zábavnou bláznivou show pro děti s novým tématem Superhrdinové, protože ti nejpopulárnější superhrdinové z filmů, seriálů a komiksů dorazí tuto sobotu odpoledne do Domu kultury. Těšit se můžete na krásné barevné kostýmy, originální soutěže a ty nejhezčí dětské písničky. Na návštěvníky čeká dětská show plná tanečků, cvičení, písniček, soutěží a legrace, modelování balónků, malování na obličej. Občerstvení je zajištěno.

Plno masek se sešlo na dětském karnevalu v Týništi nad Orlicí.Ilustrační foto.Zdroj: Martin Tobiška

Voskové muzeum lidských kuriozit
KDY: do 5. března
KDE: náměstí Míru 22 (bývalá pizzerie), Šumperk
ZA KOLIK: dospělí 100 korun, děti do 12 let 60 korun

O sto a více let zpět vás vrátí zajímavá výstava netradičních voskových figurín, která je nyní k vidění na náměstí Míru kousek od šumperské radnice. Přiblíží vám prostředí tehdejších cirkusových show, kde lidé neobvyklého vzezření budili velký zájem. Na podkladě jejich osudů vzniklo dokonce i několik kasovních trháků z produkce Hollywoodu.