OLOMOUCKO

Večer duchů v zoo
KDY: sobota 23. října od 14 hod, pokladny otevřeny do 18:30, areál otevřený do 21 hod
KDE: Zoo Olomouc na Svatém Kopečku
ZA KOLIK: 140 Kč dospělý, 100 Kč dítě
Strašidla, duchové a jiné děsivé bytosti, idylická podzimní atmosféra, haloweenská výzdoba a dobroty pro zahřátí i mlsné jazýčky. Večer duchů v olomucké zooo na Svatém Kopečku nabídne i stezku hrůzy, čarodějnický punč či Strašidelné casino. Nejhezčí strašidla se budou moct ucházet ve volbě MISS DĚS. Milovníci tajemna pozor, nezapomeňte si vzít baterku nebo raději lampion, ať jste styloví!

Podzimní festival duchovní hudby
KDY: sobota 23. října v 9 hodin
KDE: kostel Panny Marie Sněžné, Olomouc
ZA KOLIK: 300 až 350 korun

Poslední koncert v rámci festivalu duchovní hudby se uskuteční tuto sobotu. Na programu je Meditace pro housle a orchestr a mše a-moll. Festival probíhá od druhé poloviny září a sobotní koncerty budou jeho vyvrcholením. Tak si je nenechte ujít.

Halloweenská show
KDY: neděle 24. října od 16 hodin
KDE: Divadlo na Šantovce, Olomouc
ZA KOLIK: 119 korun

Strach ze strašidel tady s námi je v každém věku. Pojďte společně s vašimi dětmi a Míšou Růžičkovou objevit, že se vlastně není čeho bát. V písničkovém pořadu Strašidel se nebojíme nás vezme na různá místa jako třeba na strašidelný hrad, do černého lesa nebo na tajemný hřbitov. Na závěr hodinového programu si Míša u dětí ověří, že už se opravdu žádných strašidel nebojí.

close Minidiskotéka v ZOO s Míšou Růžičkovou v Kulturním centru v Rakovníku. info Zdroj: Deník/Josef Rod zoom_in Míša Růžičková.

Koncert pro dvoje housle
KDY: neděle 24. října od 16 hodin
KDE: ZUŠ Bohuňovice
ZA KOLIK: 40 korun

Užijte si podzimní nedělní odpoledne v přítomnosti krásné hudby. Těšit se můžete na houslové virtuosy Alžbětu Čepickou a jejího otce Leoše Čepického. V jejich podání uslyšíte díla od světoznámých skladatelů W. A. Mozarta, J. S. Bacha, O. Kukala či B. Martinů.

Bruslení pro veřejnost
KDY: sobota 23. října od 8.30 do 9.30 hodin
KDE: Zimní stadion, Olomouc
ZA KOLIK: 40 korun

Přijďte si zase po roce zabruslit na zimní stadion. Na stadionu jsou k dispozici lavičky na přezutí bruslí, avšak samotné brusle si návštěvníci musí vzít svoje vlastní. Vstupné je jednotné a vstupenky jsou v prodeji na pokladně zimního stadionu vždy 20 minut před začátkem veřejného bruslení.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Ilustrační foto.

Rozkvetlé památky
KDY: do 29. října
KDE: Olomouc

Novinkou, která si již našla řadu příznivců, obohatilo tento rok Výstaviště Flora Olomouc oblíbený projekt Rozkvetlé památky. Uznávaní čeští floristé v jeho rámci již tradičně vyzdobili vybrané olomoucké chrámy, hojně obdivované květinové aranže ovšem letos poprvé doplnila série komentovaných prohlídek s jejich tvůrci. Další komentované prohlídky se konají tento víkend, samotné aranže jsou k vidění do 29. října. K vidění jsou zdarma v této čtveřici sakrálních památek: Husův sbor (ulice U Husova sboru), sv. Mořice (ulice 8. května), Neposkvrněného početí Panny Marie (ulice Slovenská - Dominikáni) a Panny Marie Sněžné (ulice Denisova).Setkat se s floristy pod klenbou květinami vyzdobeného kostela tak lidé mohou jednak v sobotu 23. října ve 14.30 v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie (ulice Slovenská - Dominikáni) a také v neděli 24. října v 15 hodin v chrámu Husův sbor (ulice U Husova sboru). 

K vidění jsou navíc stále dvě výstavy, které byly součástí nedávno skončené podzimní etapy výstavy Flora Olomouc Hortikomplex. V oranžerii ve Smetanových sadech jde o výstavu Nadace Partnerství Strom roku - Stromy s nejsilnějším příběhem 2019 – 2021. Oranžerie tak bude zdarma otevřená tuto sobotu 23. října a také v neděli 24. října od 14 do 16 hodin. Další možnost navštívit tuto výstavu pak zájemci mají od čtvrtku 28. října do neděle 31. října opět od 14 do 16 hodin. Venku u oranžerie pak v části parku zvané platanový bosket dál stojí výstava České zahradní umění renesance a baroka v kontextu evropského vývoje (1550-1720). Návštěvníci Smetanových sadů si ji mohou prohlédnout do konce října.

close Podzimní Flora začala, až do soboty je přístupná od 9 do 17 hodin. V neděli končí v 16 hodin. info Zdroj: Deník/Magda Vránová zoom_in Podzimní Flora 2021. Ilustrační foto.

PROSTĚJOVSKO

Vepřové hody a halloween na zámku Plumlov
KDY: sobota 23. října
KDE: Zámek Plumlov
ZA KOLIK: 40 korun

Na halloweenskou atmosféru se můžeme těšit od 13 hodin v rámci pořádané akce na zámku Plumlov. Nejen strašidelná výzdoba i prohlídky lákají návštěvníky k prohlídkám. Od 9 hodin se na nádvoří pořádá zámecká zabijačka a následně kolem 10 hodin vypuknou i vepřové hody.

close Halloween na Prostějovsku v letech minulých info Zdroj: DENÍK/archiv zoom_in Halloween na Prostějovsku v letech minulých

Lampionový průvod
KDY: sobota 23. října, od 18 hodin
KDE: železniční stanice, Drahanovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Na lampionový průvod a strašidelnou stezku můžete s dětmi vyrazit tuto sobotu. Průvod vesnicí bude ukončen v areálu u Černé věže. Za vyluštění tajenky slibují pořadatelé špekáček a chleba pro děti zdarma. Ostatní zaplatí za špekáček a chleba 20 korun za kus. Připraven bude svařák pro dospěláky, čaj pro děti, nezapomeňte si vzít hrníčky s sebou.

close Lampionový průvod. Ilustrační foto info Zdroj: DENÍK/Radim Havlík zoom_in Lampionový průvod. Ilustrační foto

Slavnostní koncert ke Dni vzniku samostatného Československého státu
KDY: sobota 23. října od 19 hodin
KDE: Městské divadlo, Prostějov
ZA KOLIK: 150 korun

Od roku 1918, kdy byl vyhlášen samostatný Československý stát, uplynulo neskutečných 103 let. V rámci tohoto výročí si Moravská filharmonie Olomouc, v čele s dirigentem Jakubem Kleckerem, připravila koncert. Ten se uskuteční v sobotu 23. října od 19 hodin v Městském divadle Prostějov. Přijďte i vy, tímto koncertem oslavit tento významný den!

PŘEROVSKO A HRANICKO

Na dětech záleží
KDY: sobota 23. a v neděle 24. října od 14 hodin 
KDE: areál sportu, Kozlovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Charitativní akci opět pořádá Agentura Pavel Novák ve spolupráci s Areálem sportu Kozlovice. V sobotu se můžete těšit na rodinný den, od 14 hodin jsou připraveny soutěže pro celou rodinu. Od 17 hodin si přijdou na své milovníci dobré muziky. Na Rockovém festivalu vystoupí Pirillo, Forum, Hanz´s Fuckers a další. V neděli bude ve znamení úpřadu Šlágr. Pavel Novák uvádí své kamarády z TV Šlágr od 15 hodin, vstupné dobrovolné.

close Dětský karneval s Pavlem Novákem info Zdroj: Vojtěch Podušel zoom_in Pavel Novák. Ilustrační foto.

50. výročí Kynologického klubu Tovačov
KDY: pátek 22. října od 14 do 17 hodin
KDE: kynologické cvičiště, Tovačov

Vyzkoušet si můžete různé aktivity pro děti, pero děti s pejsky, i pro dospělé, těšit se můžete na sportovní odpoledne plné zábavy a odměn.

Československý jazzový festival
KDY: do soboty 23. října od 19.30 hodin
KDE: Městský dům, Přerov

Nenechte si ujít už 38. ročník jazzového festivalu s mezinárodní účastí.

čtvrtek 21. října

  • František Cop Quartet CZ
  • Ondra Kabrna & Flying Hammond CZ
  • Bratři Ebenové CZ

pátek 22. října

  • Šalefuky SK
  • The Track Inspection CZ
  • Mike Stern / Bill Evans Band USA

sobota 23. října

  • Cotatcha Orchestra CZ/SK/A/BG
  • Luboš Soukup Quintet CZ/SK/D
  • Phil Lassiter & Band USA
  • After party po koncertování v předsálí Městského domu AghaRTA Old Star Band feat. Juraj Bartoš & Cyrille Oswald CZ/SK/NL

close Bratři Ebenové vystoupí v KD Metropol. info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in Bratři Ebenové.

Ukončení zámecké sezony
KDY: neděle 24. října od 15 hodin
KDE: Zámek Tovačov, Rytířský sál

Oficiální ukončení zámecké sezony se na tovačovském zámku uskuteční tuto neděli. Rytířský sál rozezní koncert pro trombón a klavír v podání Ondřeje Jiskry a Daniela Juna. Na programu jsou písničky od Jorgensena, Armstronga, Blahy nebo Gerschwina.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Jaromír Nohavica
KDY: pondělí 25. října v 19 hodin 
KDE: Dům kultury Šumperk
ZA KOLIK: od 500 do 600 korun

Mám jizvu na rtu, Darmoděj, Kometa, Sarajevo, Ostravo nebo Hlídač krav. To je jen malý výčet legendárních písniček jednoho z našich nejznámějších písničkářů. Sólový recitál je sestavený nejen ze známých písní, ale i z aktuálních novinek z posledního alba Máma mi dala na krk klíč. Nohavicu na jeho koncertech doprovází na akordeon a piano Robert Kusmierski a na perkuse a bicí Pavel Plánka. Neváhejte a přijďte si zpříjemnit začátek pracovního týdne do šumperského domu kultury.

close Koncert Jarka Nohavici v Městském domě v Přerově info Zdroj: DENÍK/Petra Poláková-Uvírová zoom_in Jarek Nohavica.

Džemfest
KDY: pátek 22. října od 17.30
KDE: velký sál Domu kultury Šumperk
ZA KOLIK: v předprodeji 449 korun, v den akce 549 korun

Mňága a Žďorp, O5 a Radeček, Poetika, Láska, Trocha klidu nebo Týna Mrázková. 21. ročník nejsladšího festivalu na Moravě nabídne skvělé koncerty, a ještě lepší atmosféru. Velkolepý mejdan, po kterém se nikomu nebude chtít domů. V rámci Džemfestu je připraven také atraktivní doprovodný program.

close Skupina O5 a Radeček info Zdroj: Ondřej Pýcha zoom_in Skupina O5 a Radeček

Festival pohádek
KDY: pátek 22. října až neděle 24. října
KDE: Divadlo Šumperk
ZA KOLIK: od 90 korun až do 130 korun

Od pátku do neděle bude v Divadle Šumperk probíhat Festival pohádek. Těšit se můžeme na pohádky Krysáci a ztracený Ludvík, Popelka a Dášeňka čili život štěněte. Pohádky začínají v jednotlivé dny vždy od 16 hodin. Zavítejte i vy se svými dětmi za touto jedinečnou kulturou. Navíc po skončení jednotlivých představení se děti můžou těšit na tvořivé dílničky.

Bosé nohy v parku
KDY: sobota 23. října v 19 hodin
KDE: Městský kulturní dům Javorník
ZA KOLIK: v předprodeji 300 korun, v den konání akce 350 korun

Klasická americká romantická komedie z roku 1967. V původní filmové verzi si hlavní role střihli Robert Redford a Jane Fonda. Bravurně ztvárnili novomanželský pár, který čelí nástrahám společného bydlení. V českém podání této klasiky si v sobotu 23. října v 19 hodin zahrají Rudolf Hrušínský, Veronika Freimanová, Radúz Mácha a Anna Linhartová.

close Veronika Freimanová má silný vztah k jižním Čechám. Na snímku ve hře Každý rok ve stejnou dobu. info Zdroj: Deník/ Petr Šimr zoom_in Veronika Freimanová. Ilustrační foto.