OLOMOUCKO

Chmelovy dožinkê
KDY: sobota 2. září od 13 hodin
KDE: areál Amerika, Olomouc-Holice
ZA KOLIK: 150 Kč na místě/120 Kč v předprodeji v Hospůdce U Kuděje, děti do 15 let zdarma
PROČ PŘIJÍT: Populární festival řemeslného piva v nádherném areálu Amerika v olomoucké části Holice. Přes deset minipivovarů, spousta dobré hudby a bohatý program pro děti. Zahraje cimbálovka Primáš, Steven´s, D.U.Bmusic, Kamafutra a další. Speciality z udírny, pizza z pece, palačinky, vegedobroty, makrely…

close Ilustrační foto info Zdroj: Pavel Novotný zoom_in Ilustrační foto

Šantovka slaví
KDY: sobota 2. září
KDE: Smetanovy sady (10-19h), areál u OC Šantovka (18-22:30)
ZA KOLIK: program v parku zdarma, vstupné na DJ party u Šantovky 100 Kč (výtěžek pro projekt Zahrada hospice na Sv. Kopečku)
PROČ PŘIJÍT: Oslavy 10. narozenin obchodního centra Šantovka. Ve Smetanových sadech na příchozí bude čekat zábavný, sportovní a kreativní program. Průvod obřích nafukovacích loutek, akrobatické vystoupení a divadelní představení. Připravena bude i vyhlídková plošina, která vás vyveze do výšky 80 metrů, model vesmírné lodi SPACE X Crew Dragon, simulátor stavu beztíže, autogramiáda s HC Olomouc, graffiti workshop, malba velkoformátového muralu, kreativní umělecký koutek a workshopy pro širokou veřejnost. Dětská zóna se skákacími hrady, trampolínami či bumperbally, postavičky z pohádek. Na podiu bude k vidění pohádka či kouzelník, zahraje Natalie Tichánková & 4GOOD a Lollipopz. U galerie Šantovka to večer rozjede několik dýdžejů včetně Andrey Pomeje či hlavní hvězdy programu Alle Farbena.

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Vladimír Pryček zoom_in Ilustrační foto

Litovelské slavnosti
KDY: sobota 2. září, koncerty od 13 hod
KDE: náměstí Přemysla Otakara v Litovli
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Koncerty známých jmen naší scény, program pro děti, otevřené památky a muzea, bohaté občerstvení. To jsou tradiční litovelské slavnosti. Letos vystoupí Čechomor, Michal Prokop & Framus 5, Kamil Střihavka & The Leaders, Vilém Čok & Bypass. Na podiu to rozjede také Penzistor či Metallica revival Litovel.

close Kapela Čechomor přilákala do amfiteátru v Bystřici nad Pernštejnem velké množství lidí. info Zdroj: Michal Mašek zoom_in Kapela Čechomor.

Dny města Uničova
KDY: sobota 2. září, od 10 h, hlavní program na náměstí od 14h
KDE: Uničov, Masarykovo náměstí
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Pestrý sobotní program s historickým průvodem je součástí dvoutýdenních Dnů města. Náměstí zaplní jarmark s kejklířskými a rytířskými vystoupeními či ukázkami dovedností dravých ptáků. Den uzavře vystoupení středověké rockové kapely Clamortis, ohňová show a ohňostroj.

close Uničov slaví. Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Petra Pášová zoom_in Uničov slaví. Ilustrační foto

Lidový rok ve Velké Bystřici
KDY: pátek 1. - neděle 3. září
KDE: prostranství z zámku ve Velké Bystřici, amfiteátr
ZA KOLIK: koncert Vlasty Redla 450 Kč
PROČ PŘIJÍT: Hojně navštěvovaný (nejen) folklorní festival roztančí areál u velkobystřického zámku. Program zahájí páteční koncert Vlasty Redla, v sobotu lze celý den zažít vystoupení folklorních souborů, večer se pak předvede profesionální maďarské taneční divadlo z Bratislavy. Po nedělní ranní mši to rozjedou dětské soubory, odpoledne pak festival vyvrcholí galaprogramem.

close Festival Lidový rok ve Velké Bystřici info Zdroj: DENÍK/Petra Opletalová zoom_in Festival Lidový rok ve Velké Bystřici

PROSTĚJOVSKO

Festival hudby a atrakcí
KDY: pátek 1. až neděle 3. září
KDE: areál bývalého OP, Prostějov
ZA KOLIK: od 100 do 450 korun
PROČ PŘIJÍT: Premiérový ročník třídenního festivalu plného hudby i zábavy. Brány areálu se otevřou v pátek od 16 hodin a první hudební vystoupení začne o dvě hodiny později. Postupně vystoupí ROMSTAR VYŠKOV, RAEGO a Cico band. Po oba víkendové dny se začíná v 10 hodin ráno. V sobotu jsou na programu zápasy MMA K1, odpolední diskotéka a večerní taneční zábava se skupinou Kontakt. V neděli si užijí hlavně děti, na skluzavkách, skákacích hradech, připravena bude i tombola. Podvečerní náladu dokreslí skupina Romantica.

close Hodová zábava v Čechovicích opět bavila více než tisícovku lidí. 28.7. 2023 info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in Ilustrační foto.

Hasičský den
KDY: sobota 2. září, od 14 do 18 hodin
KDE: areál Splávek, Prostějov – Domamyslice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Zábavné odpoledne plné soutěží pro malé i velké. Ukázka zásahového vozidla HZS Prostějov. Hasičská pěna, vyprošťování z vraku vozidla – hasiči Žešov, bohatá tombola a občerstvení. Diskotéka pro všechny generace. 

close Poslední prázdninový pátek se U Rockyho nesl ve znamení dětských her a zábavy. info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in Ilustrační foto

Smržická šlapka
KDY: sobota 2. září, od 7 hodin
KDE: fotbalové hřiště ve Smržicích
ZA KOLIK: startovné 40 korun větší a 20 korun menší do 1 metru
PROČ PŘIJÍT: Populární cykloturistická akce Klubu českých turistů ze Smržic, napíše v sobotu 2. září svůj další ročník. Registrace účastníků bude od 7 do 10 hodin v areálu smržického fotbalového hřiště. Připraveno je 9 tras. Od nenáročné desetikilometrovky po královskou v délce 176 kilometrů na Praděd. Každý účastník dostane diplom a sladké občerstvení, odměněn bude i nejstarší a nejmladší účastník. Dárek a pohár čeká i na nejrychlejší ženu a muže při trase na Praděd. 

close Smržická šlapka - náhled info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in Smržická šlapka. Ilustrační foto.

Bílovické hody
KDY: sobota 2. až pondělí 4. září
KDE: sportovní areál, Bílovice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Třídenní hodové slavnosti zahájí v sobotu tradičně od 14 hodin Pivní slavnosti, na které plynule naváže hodová taneční zábava se skupinou SAX Rock. Letos se jedná již o 20. ročník Pivních slavností. Připraveny budou soutěže pro děti i dospělé. V neděli pokračují oslavy v areálu závody malých hasičů v požárním útoku zařazených do seriálu Okresní dětské ligy. Představí se mladší a starší žáci a také dorost. Pondělní odpoledne provoní areál pravý myslivecký guláš, k tanci a poslechu zahraje Holobkova muzika a k dispozici bude i bohatá tombola.

close Na pivní slavnosti zve u silnice obří půllitr. info Zdroj: DENÍK/Michal Sobecký zoom_in Ilustrační foto.

HRANICKO A PŘEROVSKO

Slavnosti obce Drahotuše
KDY: od pátku 1. do soboty 2. září
KDE: fotbalové hřiště, Drahotuše
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Slavnosti obce Drahotuše se uskuteční v pátek 1. a v sobotu 2. září na fotbalovém hřišti v Drahotuších. Vstup na celý program je zdarma. Kromě programu pro děti i dospělé bude připraveno občerstvení – pivo, limonáda, maso na grilu, palačinky a další dobroty.
Program:
pátek 1. září
19.00 – hra Urologie v sále restaurace U Jelena – trochu hořká komedie z nemocničního prostředí
sobota 2. září
14.00 – zábavné odpoledne pro děti s klaunem a skákacím hradem
16.00 – zahraje skupina H-Band a vystoupí mažoretky
19.00 – zahraje skupina Waťák (Kabát revival)

close Letošní ročník Rock Trey Festu zakončil populární vsetínský Waťák, který prezentoval současnou českou rockovou jedničku - kapelu Kabát. info Zdroj: DENÍK/Liba Mátlová zoom_in Vsetínský Waťák. Ilustrační foto.

Kinematograf Bratří Čadíků
KDY: od čtvrtku 31. srpna do neděle 3. září od cca 20 hodin
KDE: Pohostinství Na Střelnici, Hranice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Také letos si mohou lidé z Hranic a okolí užít čtyři večery s promítáním českých filmů pod širým nebem. Kinematograf bratří Čadíků zamíří do areálu Pohostinství Na Střelnici. Jako první čeká návštěvníky ve čtvrtek 31. srpna komedie Přání k narozeninám, ve které hrají Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová či Tomáš Klus. Milovníci humoru si přijdou na své také v pátek 1. září. Na plátně se bude promítat film Střídavka s Martinem Hofmannem, Kristínou Svarinskou a Jitkou Čvančarovou. V sobotu 2. září si na své přijdou rodiny s dětmi, těšit se můžou na pohádku Princ Mamánek, kterého ztvárnil Jan Budař. Posledním snímkem Kinematografu bratří Čadíků bude v neděli 3. září dobrodružná komedie Buď chlap! v hlavní roli s Jakubem Prachařem, Terezou Ramba nebo Ondřejem Sokolem.
Program:
čtvrtek 31. srpna - Přání k narozeninám
pátek 1. září – Střídavka
sobota 2. září - Princ Mamánek
neděle 3. září - Buď chlap!

Skate Jam Hranice 2023
KDY: sobota 2. září od 13 hodin
KDE: skatepark, Žáčkova ulice, Hranice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Přijďte si užít nezapomenutelnou skateboardovou show! Tento rok se můžete těšit na skvělé závodníky jak z okolí, tak i z celého regionu. Akcí bude provázet profesionální moderátor a Dj. Kromě vzrušujících závodů bude k mání stánek s občerstvením a chill-out zónou. Samotné závody budou probíhat ve dvou kategoriích – děti a muži a ve třech disciplínách: Street style Death race a Best Trick. Navíc, jako každý rok, bude k dispozici stánek, kde si široká veřejnost může zdarma vypůjčit skateboard a vyzkoušet tento adrenalinový sport. Po závodech se uskuteční koncert ska skupiny Cirkus Láskohrad a poté zahraje housový DJ Hoodiny.

close Skate Jam Hranice 2023 se chystá na sobotu 2. září 2023. Ilustrační foto. info Zdroj: Bára Kubešová, se souhlasem zoom_in Skate Jam Hranice 2023 se chystá na sobotu 2. září 2023. Ilustrační foto.

Žeravský gulášek
KDY: sobota 2. září od 9 hodin
KDE: školní zahrada, Žeravice
PROČ PŘIJÍT: Již 2. ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů je tady. Startuje tuto sobotu v devět ráno ve školní zahradě u bývalé mateřské školy v Žeravicích. Těšit se můžete na občerstvení, reprodukovaná hudba a pro děti skákací hrad.

close Soutěž O Zlatou vařečku 2019 ve vaření kotlíkového guláše ve Skaličce. info Zdroj: Deník / Liba Mátlová zoom_in Ilustrační foto.

Family Day
KDY: sobota 2. září od 10 do 16 hodin
KDE: park Michalov, Přerov
PROČ PŘIJÍT: Přijďte si užít nezapomenutelný rodinný den plný akce a zábavy s klubem amerického fotbalu Přerov Mammoths. Připraven je program, který potěší všechny věkové skupiny. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet výstroj a pocítit atmosféru tohoto sportu, budou připraveny ukázky kontaktní i bezkontaktní formy amerického fotbalu.

close Snapbacks liga amerického fotbalu: Přerov Mammoths - Znojmo Knights. info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in Přerovští Mammoths. Ilustrační foto.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Pivovarské slavnosti v Holbě
KDY: sobota 2. září od 12.30 hodin
KDE: pivovar Holba, Hanušovice
ZA KOLIK: v předprodeji 490 Kč, na místě 590 Kč, děti do 140 cm vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Milovníkům dobrého piva, hudby a zábavy se v sobotu otevřou brány pivovaru Holba v Hanušovicích. Na dvou scénách se budou střídat hudební interpreti. Na Šerák stage vystoupí například Šrouby a Matice, Thom Artway, Katarína Knechtová nebo Walda Gang. Druhá scéna nese název Horská stage, kde bude hrát na Husý krk, Wraní Woko, Pěnička nebo třeba kapela Sammael. Na čepu budou všechna piva Holba, soutěžit se bude o hodnotné ceny a novinkou bude škola čepování piva. Třešničkou na dortu bude předpremiéra videoklipu kapely O5 a Radeček. V ceně vstupenky na Pivovarské slavnosti je neomezená konzumace piv a vybraných nealko nápojů.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Holba zoom_in Ilustrační foto.

Mohelnický FolkFest 2023
KDY: pátek 1. - neděle 3. září
KDE: Městské sady, Mohelnice
ZA KOLIK: ceny na místě: pátek 500 Kč, sobota 600 Kč, víkend 840 Kč, děti do 15 let a ZTP/P zdarma
PROČ PŘIJÍT: FolkFest pokračuje v dlouholeté tradici hudebního setkání na konci prázdnin v Mohelnici. Program začíná v pátek v 17 hodin a kapely budou hrát hned na dvou scénách. Během pátku a soboty se můžete těšit na spoustu skvělých interpretů a kapel. Namátkou vybíráme třeba Hradišťan s Jiřím Pavlicou, Roberta Křesťana & Druhou trávu, Žalmana a spol., Banjoband Ivana Mládka, Vojtu Nedvěda & Tie Break, Romana Horkého a Kamelot, Poutníky, Epidemye, AG Flek, Ondřeje Rumla a Madalen nebo slovenskou kapelu Vodopád, která v Mohelnici oslaví 40 let na scéně.
V sobotním programu na FolkFest stage se budou o přízeň diváků a poroty ucházet mladé kapely, které už za sebou mají úspěchy v národních kolech folk & country soutěží pro mladé muzikanty. V doprovodném programu se můžete těšit na osadní oheň, divadlo Loutkadlo, houslovou školu Radka Špindlera nebo dílnu ručních řemesel nejen pro děti. V neděli v 9 hodin ráno program uzavře společné muzicírování diváků a rodičů s dětmi s názvem Vítání slunce.

close Robert Křesťan a Druhá tráva vydávají nové album. info Zdroj: Luděk Mahel / Deník zoom_in Robert Křesťan a Druhá tráva.

Dožínky v Bělé pod Pradědem
KDY: sobota 2. září od 10 hodin
KDE: Bělá pod Pradědem – kostel sv. Jana Křtitele, Relaxcentrum, ovčín
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Už po devatenácté oslaví na Jesenicku dožínky, a to v Bělé pod Pradědem. Program zahájí v 10 hodin mše svatá v místním kostele, následovat bude dožínkový průvod od Relaxcentra na ovčín. V pravé poledne odstartují zábavu trubači s fanfárami. Během odpoledne vystoupí Podorlický taneční soubor Lukavice, Oškerovci, taneční soubory Jesénka a Jesénečka, ženský pěvecký sbor Radost s Běláčky a Kelt Grass Band. Hlavním tahákem bude od půl osmé večer koncert kapely O5 a Radeček, na který naváže taneční zábava s Méďa Bandem. V doprovodném programu se myslí i na děti, připravená bude také výstava zemědělské techniky a drobného ptactva, ukázka dravců nebo fotografická výstava z minulých ročníků.

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Hynek Dlouhý zoom_in Ilustrační foto

Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu
KDY: sobota 2. září od 19 hod., neděle 3. září od 18 hod.
KDE: kostel Nanebevzetí Panny Marie Jeseník a kostel Nejsvětější trojice, Javorník
ZA KOLIK: 200 Kč, děti a senioři 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Už po jednatřicáté se koná na Jesenicku Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu. Zahajovací koncert se koná v sobotu 2. září od 19 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku. Vystoupí soubor Camerata Moravia a posluchači se mohou těšit na skladby Karla Ditterse z Dittersdorfu, Antonia Vivaldiho a Josepha Haydna. V neděli festival pokračuje v Javorníku koncertem s názvem Klenoty české duchovní hudby. Vystoupí Eva Garajová (mezzosoprán), Žofie Vokálková (flétna) a Michal Novenko (varhany).