OLOMOUCKO

Dětský den na Poděbradech
KDY: sobota 4. června od 10 hodin
KDE: olomoucké Poděbrady
ZA KOLIK: zdarma

Na spoustu zábavy a atrakcí se můžeme těšit v sobotu 4. června od 10 hodin v olomouckých Poděbradech. Skákací atrakce, dobrodružná stezka s úkoly, výroba odznáčků nebo malování na obličej a k tomu všemu spousta dobrého jídla a pití! Na tomto dětském dni zkrátka nebude chybět vůbec nic.

close Dětský den. Ilustrační foto info Zdroj: Deník / Alena Pellichová zoom_in Dětský den. Ilustrační foto

Svátky města Olomouc
KDY: pátek 3.6.- neděle 5.6.
KDE: Horní a Dolní náměstí, Smetanovy sady
ZA KOLIK: zdarma

Centrem třídenních oslav bude nejen Horní a Dolní náměstí, ale tentokrát také ve velkém i Smetanovy sady. Zatímco v historickém centru na příchozí bude čekat jarmark, koncerty či různá vystoupení, v parku je připravený pestrý program pro děti i dospělé. Součástí oslav je tradičně historický průvod ke cti patronky města sv. Pavlíny, který vyrazí od radnice ke kostelu sv. Mořice v pátek v sedm hodin večer. Sobotním vrcholem bude zahradní slavnost s muzikou, tancem, dobrým jídlem a volným vstupem ve Smetanových sadech. Podrobný program ZDE

Pohádkový les v zoo
KDY: sobota 4.6. - neděle 5.6. 10-16h
KDE: Zoologická zahrada na Sv. Kopečku u Olomouce
ZA KOLIK: běžné vstupné

V pohádkový les se o tomto víkendu promění olomoucká zoo na Svatém Kopečku, kde na návštěvníky budou kromě zvířat čekat čarodějnice, vodník, čerti nebo Sněhurka.
„Kde jinde, než v lese se zapojuje fantazie a děti v něm kromě hříbků v mechu vidí také obydlí lesních skřítků, studánku, z níž chodí pít víly a další zákoutí,“ zve Iveta Gronská, mluvčí olomoucké zoologické zahrady, která se o víkendu v jeden takový les promění.
V zoo mohou děti pomoci s čarodějnickými lektvary, ale čekají je i další dobrodružství. „Uděláme si pořádek v pohádkové říši mezi čarodějnicemi a čaroději, s vodníkem si náležitě zarybaříme, vypereme s ním prádlo, u čertů si zaskáčeme v pytli, pokusíme se rozpoznat kůže lesních zvířat, Sněhurce a jejím trpaslíkům pomůžeme poskládat rozbité obrázky,“ vyjmenovává největší pohádková lákadla Lucie Skřipská z marketingového oddělení. Na jednotlivých stanovištích připravili organizátoři fotokoutky. Akce bude probíhat po oba dva víkendové dny v době od 10:00 do 16:00.

Sportovní den
KDY: sobota 4. června
KDE: venkovní hřiště u Galerie Šantovka, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte si v první červnovou sobotu užít den plný pohybu, zábavy a sportování. Na venkovní ploše u dětského hřiště u Galerie Šantovka budou čekat sportovní soutěžní stanoviště, známé tváře olomouckého sportu, olympionici a diskuze s nimi, a hlavně všechny významné olomoucké sportovní kluby na jednom místě. Těšit se můžete i na jejich vzájemná utkání, například pokračování loňské exhibice mezi HC Olomouc a SK Sigma Olomouc.

close SK Sigma Olomouc - Mladá Boleslav. Michal Vepřek info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in Ilustrační foto.

Případ čestné nevěstky - benefiční představení na podporu koní v nouzi
KDY: pátek 3. června od 19 hodin 
KDE: amfiteátr KD Na Letním Hlubočky – Mariánské Údolí, Olomouc
ZA KOLIK: vstupné na místě 100 korun bude využito na podporu koní v nouzi (Posluchov)

Na benefiční představení na podporu koní v nouzi láká Divadelní společnosti P.O.KRO.K ze Zlína, která v amfiteátru KD Na Letním zahraje situační komedii Případ čestné nevěstky. Jsou různé typy detektivních případů, jimž čelí nejvýznamnější detektiv všech dob Sherlock Holmes se svým druhem dr. Watsonem a partnerkou Irenou Adlerovou. Jeden z případů je zavede i do prostředí podniku madam Gréty plného třpytek a barev, lechtivých scén i překvapivých postupů. Dokáže tu Holmes obstát jako detektiv a současně si zachovat svou vysokou morální úroveň? A je vůbec možné, aby i v tomto prostředí existovala čest a cit? Bude na každém z diváků, aby si porovnal své dedukční schopnosti se slavným detektivem. Obstojíte?

Vivat Vita
KDY: neděle 5. června od 17 hodin
KDE: Kostel svatého Mořice, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Hudební kulturní zážitek v krásném prostředí kostela svatého Mořice. Přijďte se zaposlouchat do díla z pera Mozartova současníka Jana Křtitele Vaňhala v provedení pěveckého sboru Collegium vocale Olomouc a Komorního orchestru Iši Krejčího. Kostel svatého Mořice se nádhernou melodií rozezní v neděli 5. června přesně v 17 hodin.

PROSTĚJOVSKO

Soutěž ve vaření kotlíkových gulášů
KDY: sobota 4. června od 9 hodin
KDE: Kolářovy sady, u hvězdárny, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma

Takový lahodný kotlíkový guláš, no, kdo by pohrdnul? Přijďte se i vy podívat nebo se přímo zúčastnit soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Od 12 hodin navíc k chuti zahrají Hloučeláci, Kokeno, Starý Pryor nebo Hard.

close ilustrační foto info Zdroj: archiv zoom_in ilustrační foto

Vlakem do pohádkového lesa a zpět
KDY: sobota 4. června od 8 o 17 hodin
KDE: vláček vyjíždí ze stanice Česká Třebová a vrací se zpátky
ZA KOLIK: jízdné od 80 do 300 korun

V obci Dzbel se v sobotu budou dít věci. Místní obyvatelé si zvlášť pro děti připravili soutěže, dětský jarmark, koňský povoz, ukázku hasičské i vojenské techniky a policejních psů. Specialitou programu je doprava vláčkem, jehož trasa povede z České Třebové přes Třebovice v Čechách, Mladějov na Moravě, Moravskou Třebovou, Městečko Trnávka, Chornice, Dzbel, Konice, Ptení, Kostelec na Hané, Prostějov místní a Prostějov hl. n. zpátky do České Třebové právě se zastávkou po cestě nazpět ve Dzbelu, kde bude připravený zmíněný bohatý program.

Den dětí ve Vrahovicích
KDY: sobota 4. června od 10 hodin
KDE: na dětském hřišti na fotbalovém stadionu ve Vrahovicích
ZA KOLIK: zdarma

Na dětském hřišti na fotbalovém stadionu se v sobotu 4. června od 10 hodin rozjede velkolepý program pro děti na oslavu jejich dne dětí. Soutěže jsou připravené pro děti od 2 do 13 let. Za dobré výkony budou děti odměněny spoustou cen včetně medailí. A občerstvení? Zajištěné!

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník / Paroulková Leona zoom_in Ilustrační foto

20. moravský revival festival Mořice
KDY: sobota 4. června od 13 hodin 
KDE: areál TJ Sokol Mořice
ZA KOLIK: na místě 350 korun, děti od 10 do 15 let 60 korun

​Na již 20. moravském revival festivalu Mořice vystoupí Saša Band, ZUŠ Němčice nad Hanou, Green Day Tribute, Bratislava, Metallica revival, Prostějov, Absolute Bon Jovi revival, Konice, Quercus AC/DC revival, Dubany, Iron Maiden revival, Otrokovice a Black Sabbath Dio Tribute revival, Konice. Jako host festivalu vystoupí originál kapela Morčata na útěku.

close Návštěvníci Studenstkého Majálesu v Brně se otestují přímo na místě. info Zdroj: archiv kapely zoom_in Morčata na útěku.

HRANICKO A PŘEROVSKO

Festival smíchu a komedie
KDY: pátek 3. až neděle 5. června od 19.30 hodin
KDE: Hostinec U Olinka, Lhotka u Přerova
ZA KOLIK: 350 korun

Festival smíchu a komedie se koná v Hostinci U Olinka, Lhotka u Přerova. Rezervace míst na tel. 604 594 252
3. června: Manželství v kostce
4. června: Program na záchranu mužů
5. června: Skečmen

Exhibition Rabbit´s Fest
KDY: sobota 4. a neděle 5. června od 9 hodin
KDE: Výstaviště, Přerov
ZA KOLIK: sobota celodenní 200 korun, neděle celodenní 100 korun, děti do 12 let zdarma po oba dny

Regionální výstava králíků, drůbeže, holubů a okrasného ptactva, včetně a 17. ročníku expozice českých a moravských plemen králíků slibuje po oba dny farmářské trhy, projížďky na koních, ponících nebo v historickém kočáru, skákací hrad, velkou skluzavka, kouzelnickou show pro děti či závody v králičím hopu. V sobotu je od 13 hodin připraven program pro děti Bambino party s Kačulí Pokornou, od 15.30 vystoupí Argema, pak Forum, Lucie revival a Hluková zkouška. V neděli bude po celý den hrát kapela Harmony. Po oba dva dny zajištěna bohatá tombola, nápoje a luxusní občerstvení, např. zvěřinový guláš, uzená žebra, klobásy, makrely na roštu, vepřo knedlo zelo, řízky kuřecí a vepřové, koláče apod. V sobotu je areál Výstaviště zpřístupněn od 9 hodin až přes půlnoc a v neděli od 9 do 16 hodin. Akci pořádá ZO ČSCH Výkleky.

close Králičí hop, 9. dubna 2022 v Géčku v Ostravě-Porubě. info Zdroj: Deník/Pavel Netolička zoom_in Ilustrační foto.

Jaroslav Hutka a Edo Klena
KDY: sobota 4. června od 19 hodin
KDE: Karnola, Hranice
ZA KOLIK: 180 korun

Koncert legendy českého folku a slovenského písničkáře se uskuteční v sobotu v Karnole v Hranicích. Jaroslav Hutka je český folkový písničkář, skladatel, spisovatel, básník a vytrvalý kritik českých slabostí. Zakladatel a člen sdružení Šafrán je na scéně od roku 1967. Podepsal Chartu 77 a do roku 1989 byl v emigraci. Od roku 1998 si vydává svou tvorbu sám. Edo Klena je slovenský písničkář komentující společenské poměry na Slovensku. Na scéně je od roku 1986, za šíření Několika vět po východním Slovensku byl zatčen, ve svých postojích i názorech je konzistentní. Momentálně vystupuje s rockfolkovou kapelou Klenoty.

close Jaroslav Hutka. info Zdroj: Se souhlasem Pavla Brtníka zoom_in Jaroslav Hutka.

Velký Dětský den ve Velké
KDY: neděle 5. června se od 14 hodin 
KDE: na zahradě a hřišti u sokolovny, Velká (u Hranic)

Pro děti jsou připraveny dovedností soutěže o drobné odměny a rozhodně je zaujme i další program: malování na obličej, hasičská pěna, ukázka agility a hasičského útoku, jízda na koni a dobroty typu cukrová vata a popcorn. Po celý den bude zajištěno pro malé i velké pestré občerstvení. Těšit se na vás budou pořadatelé - hasiči a Sokoli z Velké.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Slavnosti města Šumperk
KDY: od čtvrtku 2. do soboty 4. června
KDE: Sady 1. máje, Pavlínin dvůr, Šumperk
ZA KOLIK: zdarma

Čtvrteční program zahájí divadelní představení, v pátek se můžeme od 19 do 22 hodin těšit na hudební vystoupení a na sobotu je připravený vůbec nejpestřejší program v podobě průvodu, ohňostroje, jízdy na koních, rytířských soubojů nebo ohňové show a mnoha dalšího. Tak neváhejte a přijďte se na slavnosti města Šumperk podívat také.
PROGRAM
Čtvrtek 2. června, Sady 1. máje – letní divadlo Vily Doris
Večer se šumperským divadlem:
16.00 divadelní představení pro děti Dášeňka čili život štěněte
19.00 divadelní představení pro dospělé diváky Vinetůůů!
V případě nepřízně počasí budou obě představení odehrána v budově Divadla Šumperk. Program pro vás připravuje Divadlo Šumperk.
Pátek 3. června, Pavlínin dvůr
Večer s hudbou:
19.00 Brixtin
20.10 Circus Ponorka
21.20 Pokáč
Program pro vás připravuje Dům kultury Šumperk.
Sobota 4. června, Sady 1. máje
Den s historií a romantikou – téma 750 let města a Šumperský sněm 1490:
09.30 zahajovací průvod městem k Točáku
od 10.00 Tvořivé hraní pro děti SVČ Doris Šumperk
10.00 hudební, taneční a sportovní vystoupení v letním divadle Vily Doris: děti šumperských MŠ a ZŠ | Galaxie X | mažoretky KK Dance | SK-D.V. Šumperk | Marly a Kurz tance | Bludov | Tornádo | Folí de la Fúl | a další kroužky při SVČ Doris | Angel‘s Tribe a další
14.00 zahájení historické scény– úvodní ballabile účinkujících
14.30 Páni z Bludova – souboje rytířů
15.00 Renesance – Duel
15.30 Magna Moravia – válka třicetiletá
16.00 Corporal – vivat Marie Theresie
16.30 Šermířský spolek Šumperk – umění fechtýřské
17.00 Rytíři – malý pěší turnaj
17.30 Prapory nechť vlají – představení s prapory a kordy
18.00 Žoldnéři v Šumperku – mušketýři
18.30 Válka sedmileté – Laudonovi vojáci
19.00 Kterakto se fechtovati má – Šermířský spolek Šumperk
19.30 koncert kapely Tempus
21.00 Průvod městem
21.30 Ceremonie na počest setkání stavů Moravy a Slezska
21.45 Ohňová show
22.00 ukončení
Vedlejší scény
Historický jarmark tradičních řemesel • atrakce pro děti – skákací hrad, trampolíny a kolotoče • jarmark certifikovaných výrobků Jeseníky originální produkt®
Další
Bohaté občerstvení • rytířský fotokoutek • zookoutek

close Písničkář Jan Pokorný - Pokáč pochází ze Stehelčevsi u Kladna. info Zdroj: Foto: Ivan Kašša zoom_in Písničkář Jan Pokorný - Pokáč.

Dětský den s Klauny z Balónkova
KDY: neděle 5. června
KDE: Letní divadlo, Jeseník
ZA KOLIK: v předprodeji 100 korun, v den konání akce 150 korun (pro držitelé karty Rodinné pasy sleva 20 korun)

Přijďte si s dětmi užít zábavnou akci pro děti s bohatým programem, který vám představí Klauni z Balónkova. Těšit se můžete na kouzla, magii, žonglování, balónkovou show, skákací hrad a dětskou diskotéku - to je jen malý výčet toho, co tahle veselá a barevná parta umí. Jejich parádní disciplínou je tvarování balónků. Umí kytičky a jiná udělátka. Dokážou ovšem vyrobit z tvarovacích balónků věci těžko uvěřitelné (kytaru, krokodýla nebo dokonce Simpsonovi). Neváhejte a přijďte se sami přesvědčit. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Divadla Petra Bezruče.

Pohádková dolina Hanse Christiana Andersena
KDY: neděle 5. června od 14 do 17.30 
KDE: park Bohuslava Martinů, Šumperk

Pohádková dolina nás provede pohádkami Hanse Christiana Andersena. V neděli 5. června se v 14.30, 15.30 a 16.30 představí Malá mořská víla. Tak přijďte, v parku Bohuslava Martinů bude místo pro každého!

Dětský den ve Vikýřovicích
KDY: neděle 5. června od 14 do 17 hodin
KDE: v okolí budovy RC Vikýrek, Vikýřovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Děti jsou hlavními návštěvníky.  Proto nesmí chybět oslava dětského dne. A když oslava, tak pořádná. Užijeme si zábavné odpoledne plné soutěžení a tvoření a chybět nebude ani Vikýrkovo překvapení v podobě show šaška Vikyho!

close Dětský den. Ilustrační foto info Zdroj: Deník / Jan Braun zoom_in Dětský den. Ilustrační foto