OLOMOUCKO

Čokoládový festival
KDY: pátek 11. února od 14 do 18 hodin, sobota 12. února od 10 do 18 hodin a neděle 13. února od 10 do 17 hodin
KDE: Galerie Šantovka, Olomouc
ZA KOLIK: vstup zdarma

Tři dny plné čokolády z jedinečných rodinných čokoládoven. Ochutnávky tradičních i opravdu netradičních čokoládových produktů, velká řada zajímavých soutěží a samozřejmě chybět nebudou ani aktivity pro děti. V obchodních pasážích se představí více než čtyři desítky vystavovatelů a prodejců. Těšit semůžete například na společnosti ČokoKebab, Mr. Vonka, Jablíčko, Čo-Xo, Čokoládovna Janek,Šmakujto, Koruna pralinky, Mléčný karamel, Chocothopi, Judith Sweet Art a mnoho dalších. Přijďte si o víkendu osladit život pořádnou dávkou čokolády i vy!

close Čokoládový festival v olomoucké Šantovce, 14--16. 2. 2020 info Zdroj: Deník / František Berger zoom_in Čokoládový festival v olomoucké Šantovce, 14. až 16. 2. 2020

AC/DC Bon Scott memorial band
KDY: pátek 11. února od 20 hodin
KDE: Bounty Rock Cafe, Olomouc
ZA KOLIK: 200 korun

Olomoucká skupina AC/DC revival - Bon Scott memorial band vznikla v roce 2001. Nejedná se však o další zpackaný plagiát, kterých je u nás v poslední době už víc než dost. Již z názvu je zřejmé, že hlavním záměrem olomouckých muzikantů bylo realizovat projekt, který by všem nadšencům, fanouškům a obdivovatelům starých AC/DC připomněl a znovu oživil tak výraznou a nezapomenutelnou osobnost zpěváka skupiny AC/DC – Bona Scotta.

Sluha dvou pánů
KDY: sobota 12. února od 19 hodin
KDE: Moravské divadlo, Olomouc
ZA KOLIK: 260 až 310 korun

V Benátkách se v rodině Bisognosi schyluje k svatbě. Oboustranně výhodné zásnuby Pantalonovy dcery Clarice a syna doktora Lombardiho Silvia však svým příjezdem nečekaně překazí muž, kterému Pantalone Clarici zaslíbil dřív a který přišel vznést svůj nárok, ačkoli by měl být nade vší pochybnost mrtvý. Do toho se ve stejném hostinci ubytuje Florindo Aretusi, který onoho Turiňana zabil, a je na útěku. A oba mají jednoho sluhu, který se právě rozhodl, že sloužit dvěma pánům najednou prostě dokáže. Jestli se mu to podaří a jestli je možné dodržet jedno slovo dané dvěma mužům se přesvědčíte ve hře plné záměn a nedorozumění, vtipných situačních kotrmelců a „lazzi“.

close Sluha dvou pánů na prknech Moravského divadla Olomouc info Zdroj: DENÍK/Jiří Kopáč zoom_in Sluha dvou pánů na prknech Moravského divadla Olomouc v roce 2013.

Bruslení veřejnosti
KDY: sobota 12. února od 8.15 do 9.15 a od 16.45 do 17.45 a neděle 13. února od 8 do 9 hodin a od 11.45 do 12.45
KDE: Zimní stadion, Olomouc
ZA KOLIK: vstupné 40 korun

Nemáte ještě plány na tento víkend? A co trocha sportu a pohybu na Zimním stadionu na Hynajsce? Vezměte brusle, nejlépe i svoje děti a vyrazte si v sobotu nebo neděli společně zabruslit! Na stadionu jsou návštěvníkům k dispozici lavičky pro přezutí bruslí a sociální zařízení v útrobách haly. Vstupné je nutné zakoupit 20 minut před začátkem bruslení.

PROSTĚJOVSKO

Otužilci pod Plumlovským zámkem
KDY: sobota 12. února od 14 hodin
KDE: sraz U Sandokana, Plumlov 
ZA KOLIK: zdarma

Únorové koupání v Podhradském rybníku je tady! Přijďte se buď sami otužit nebo otužilce podpořit, dobře se najíst a pobavit. Těšit se můžeme i na pořádný, otužilecký guláš. Tak neváhejte a přijďte si užít tuto akci s ostatními.

close Soutěž otužilců O Ledovó čapo na plumlovské přehradě info Zdroj: Lucie Machalová zoom_in Ilustrační foto.

Rock na Mánesce
KDY: sobota 12. února od 18 hodin
KDE: Restaurace na Mánesce, Rostislavova 846/10, Prostějov
ZA KOLIK: vstup zdarma

Pořádný rockový nářez bude v sobotu 12. února v Restauraci na Mánesce. V 18 hodin to tam rozbalí Kokeno a Pozitiv Rock. Že ještě váháte, čím naplnit sobotní večer? Tak už neváhejte a přijďte to pořádně rozjet!

Králičí hop
KDY: sobota 12. února od 8 do 19 hodin
KDE: Národní sportovní centrum Prostějov

Další ročník mistrovství České republiky v králičím hopu je tady. Své výkony předvede závodnická elita z celé České republiky. Přijďte do prostějovského Národního sportovního centra podpořit výkony ušatých závodníků v jejich mistrovských výkonech. Tak v sobotu 12. února se těšíme!

close Návštěvníci mířili uplynulý pátek a sobotu do chovatelského areálu u vyškovského ádraží, kde se konala okresní výstava králíků, drůbeže a holubů. info Zdroj: Marie Nezbedová zoom_in Ilustrační foto.

Trhák muzikál - nech brouka žít
KDY: pátek 11. února od 19 hodin
KDE: Městské divadlo, Prostějov
ZA KOLIK: 490, 590, 650 korun

Po dvou úspěšných sezonách v pražském Divadle Broadway a 70 reprízách, které navštívilo více jak 50 000 diváků, přichází ve verzi regionální tour po celé ČR. Vznikl podle stejnojmenného filmu scénáristů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Na divadelní scénu jej adaptoval osvědčený scénárista a režisér Radek Balaš, který zachoval nespočet známých dialogů a hlášek, samozřejmě je doplnil o originální hity z filmu a se supervizí Zdeňka Svěráka i vyšperkoval dějovou linku celého příběhu. TRHÁK bude bavit celou vaši rodinu, užijte si dvouhodinové představení, neobvykle velkou výpravu a v neposlední řadě i exkluzivní hvězdné obsazení!

close Z představení Trhák Muzikál info Zdroj: www.trhakmusical.cz zoom_in Z představení Trhák Muzikál

HRANICKO A PŘEROVSKO

Valentýnský Flerjarmark
KDY: čtvrtek 10. až pondělí 14. února
KDE: OC Galerie Přerov

V Galerii Přerov proběhne oblíbený Flerjarmark, na kterém můžete zakoupit spoustu rukodělných výrobků.

Exotické ovoce v Hranicích
KDY: sobota 12. února od 10 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Hranice

Přijďte na Masarykovo náměstí ochutnat skvělé tropické ovoce, které pro vás pěstují drobní ugandští farmáři. Všechno je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie. Těšit se můžete na čerstvé ovoce z Afriky, sušené ovoce, dálkami vonící koření ze Zanzibaru či extra kvalitní čaj, džemy a mnoho dalšího.

close Ilustrační foto info Zdroj: DENÍK/Archiv VLP zoom_in Ilustrační foto

Zábavná neděle - Valentýn
KDY: neděle 13. února od 15 do 17 hodin
KDE: OC Galerie Přerov

Užijte si zábavné odpoledne pro děti. Budou se vyrábět originální valentýnské dárky např. látková srdíčka, výroba zápichů a valentýnky.

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Ota Bartovský zoom_in Ilustrační foto

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Wihanovo kvarteto
KDY: pátek 11. února od 17 hodin
KDE: Obecní klub Bludov
ZA KOLIK: 60 korun

Přijďte se zaposlouchat do jemné melodie Wihanova kvarteta. Soubor má vynikající renomé především díky interpretaci hudebního českého dědictví. Na koncert se můžeme těšit v pátek 11. února od 17 hodin v Obecním klubu Bludov.

Valentýnské odpoledne na Ranchi Viktoria
KDY: sobota 12. února od 13. hodin
KDE: Ranch Viktorie, Bohdíkovská 70, Šumperk

Krásné Valentýnské odpoledne pro děti i dospělé si v sobotu 12. února můžeme užít na Ranchi Viktorie. Těšit se můžeme na grilování, jízdu na koni, jízdu za koněm na bobech nebo na saních nebo na soutěže a tvoření pro děti. Akce se koná za každého počasí.

Loupežnická pohádka aneb Jak princezna k rozumu přišla
KDY: neděle 13. února od 10 hodin
KDE: Dům kultury Šumperk
ZA KOLIK: 70 korun, děti do 3 let zdarma

Nikdo si s královskou dcerou neví rady, tak se do výchovy vloží pohádkový duch a použije prastarou výchovnou metodu, která slavila úspěchy už v dávných dobách našeho dětství. To byste rádi věděli, jaká metoda to je? Počkejte si na pohádku s písničkami, loupežníky a rozmazlenou princeznou.

4WD
KDY: sobota 12. února od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Zábřeh
ZA KOLIK: 150 korun

Nový termín má koncert kapely 4WD. Původní plán zahrát za oponou zábřežského kulturáku v sobotu 5. února zhatila karanténa jednoho z hudebníků. Rocková klasika tak v Zábřehu zazní o týden později, tedy v sobotu 12. února. „Zakoupené vstupenky zůstávají samozřejmě v platnosti,“ informovali pořadatelé ze Zábřežské kulturní. Návštěvníci se mohou těšit i na afterparty legendárního zábřežského dýdžeje Wentolina. Kulturák se pro návštěvníky neobvyklé akce otevře v 19 hodin, samotný koncert odstartuje o hodinu později. Vstupné činí v předprodeji sympatických 100 korun, na místě 150 korun.

close Skupina 4WD. info Zdroj: archiv kapely zoom_in Skupina 4WD.