Ve víru Hradozámecké noci
KDY: sobota 29. srpna
KDE: hrady Šternberk (od 18 hodin) a Bouzov (od 20 hodin)
ZA KOLIK: Šternberk - základní 180 korun, Bouzov - 60 korun

Celonárodní akce Hradozámecká noc je tady! Na hradě Šternberk vypukne už od sobotních 18 hodin, kdy se uskuteční první romantická večerní prohlídka. Průvodci oblečení v historických kostýmech vás provedou celým hradem. Výklad bude rozšířen o zajímavosti z oblasti módy, stolování a života šlechty i prostého lidu v minulosti. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18, 19, 20 a 21 hodin. Večerní čas dodá prohlídkám nevšední atmosféru.
Na nádvoří hradu se pak můžete těšit na atraktivní FIRE show v podání souboru Tenebra - Olomoučtí šermíři z.s. Připravené budou dva vstupy o délce 20 minut v časech od 20.30 a od 21.30. Pokud chcete hrad navštívit v určitém čase, je doporučená rezervace na čísle 585 012 935 nebo emailem na adrese hrad.sternberk@npu.cz.

Na zajímavý program láká také hrad Bouzov, kde můžete od 20 hodin navštívit tajemný hradní příkop s připravenými úkoly pro děti. Na zážitkovou trasu si vezměte vlastní svítilny, pomocí nichž můžete vytvořit na stěnách hradu zajímavé obrazce. Prohlídka bude zakončena  ohnivým překvapením. Areál hradu bude otevřen až do 22 hodin.

Zrekonstruovaný renesanční palác hradu Helfštýn je přístupný návštěvníkům. První víkend po otevření, 22. srpna 2020
Proměněný Helfštýn táhne. To je tedy něco! hodnotí návštěvníci

Slavnost Úřední čtvrti
KDY: sobota 29. srpna od 14 hodin
KDE: prostranství na rohu ulic Mozartova a Žilinská v Olomouci
ZA KOLIK: zdarma

První sousedská slavnost v tzv. Úřední čtvrti, která chce připomenout její historii a současnost. Komentované prohlídky, workshopy, aktivity pro děti, občerstvení, hudba, "sousedský stůl" s dobrotami…

Urban Vibes v Telegraphu
KDY: pátek 28. srpna od 16 hodin
KDE: atrium Telegraph Gallery, Jungmannova 3 v Olomouci
ZA KOLIK: zdarma

DJ Pavlo Chekay. Disco, hip hop, house, funk

VK UP Olomouc fanouškům pro sezonu 2020/21 nabídne permanentky v odvážném designu
Volejbalová Olomouc nabízí "nahé" permanentky a těší se na Champions League

Koncert Hradišťanu
KDY: sobota 29. srpna od 19 hodin
KDE: amfiteátr v Hlubočkách - Mariánském Údolí
ZA KOLIK: od 441 korun

Obec Hlubočky zve na unikátní open air koncert v amfiteátru kulturního domu Na Letním v Hlubočkách, Mariánském Údolí. V sobotu od 19 hodin zde vystoupí legendární skupina Hradišťan a Jiří Pavlica v rámci 15. ročníku festivalu Folk na Letním s kapelou. Vstupenky jsou k dostání na internetu na předprodejové síti www.ticketstream.cz a budou v prodeji v dostatečném počtu i přímo před koncertem v amfiteátru za stejnou cenu jako v předprodeji. V případě velmi špatného počasí se koncert uskuteční ve velkém sále kulturního domu v Mariánském Údolí.

Zpívající mísy na hradě
KDY: pátek 28. srpna od 20 hodin
KDE: hrad Šternberk
ZA KOLIK: 100 korun

Hrad Šternberk zve na unikátní koncert nazvaný Zpívající mísy, který vypukne dnes od 20 hodin. Hudebník Pavel vytvoří pomocí prastarých nástrojů hudební obrazy, které vás vezmou do snového prostoru, kde neplatí čas a okolní svět přestává existovat. Naopak ožije vaše podvědomí, které vás odnese až tam, kam mu dovolíte jít.

Bouzov o srpnovém víkendu 2020
Na Bouzov míří davy, lidé z podhradí ale radost nemají

Dva filmy na letňáku v Bohuňovicích
KDY: pátek 28. srpna od 20 hodin
KDE: hřiště u kulturního domu v Bohuňovicích
ZA KOLIK: zdarma

Letní kino v Bohuňovicích tentokrát potěší malé i velké diváky. Od 20 hodin se bude promítat dětský animovaný film Willy a kouzelná planeta. Od 21.30 se můžete těšit na českou letní novinku 3Bobule. Na místě bude rovněž od 18 hodin zajištěno bohaté občerstvení, o které se postará Sbor dobrovolných hasičů Trusovice. Těšit se můžete na dobroty z udírny, klobásy z grilu, párek v rohlíku, točené pivo a další.

Chinaski před Sklubem
KDY: pátek 28. srpna od 19 hodin
KDE: palouček před Sklubem v Olomouci
ZA KOLIK: 590 korun

Chinaski patří ke špičce naší domácí hudební scény už několik let a pořád se těší velké oblibě fanoušků. Kapelní sestava se párkrát obměnila, naposledy na začátku roku 2018, ale hlas Michala Malátného ji provází už od úplného počátku. Na kontě mají spoustu nesmrtelných hitů jako jsou například 1. signální, Drobná paralela nebo Klára. Přijďte to roztančit na oblíbené hity před olomoucký Sklub, už tento pátek od 19 hodin. Areál bude otevřen od 16 hodin.

Ve Vojnicích, místní část Těšetic, začal samosběr cibule, mrkve, zelí či červené řepy.  25. srpna 2020
U Olomouce začal samosběr zeleniny za pár korun. Na poli jsou davy

Slizománie v OC Haná
KDY: pátek 28. srpna od 16 hodin
KDE: OC Haná v Olomouci
ZA KOLIK: zdarma

Nejznámější slime laboratory konečně i v Olomouci! Zakončete prázdniny ve velkém stylu v OC Haná s Youtuberkou Terysou a nahlédněte do její kuchyně Megaslizouna. Po celou dobu bude otevřená speciální dílna, ve které si můžete Megaslizouna sami vyrobit. Čekají vás soutěže, proběhne autogramiáda, fotogramiáda a chybět nebude ani Evča ze Slizománie, která akci moderuje.

Křest extraligového dresu
KDY: pátek 28. srpna od 17 hodin
KDE: Horní náměstí v Olomouci
ZA KOLIK: zdarma

Přjďte v pátek na olomoucké Horní náměstí, kde bude od 17 hodin představen nový dres HC Olomouc. V rámci doprovodného programu se můžete těšit i na autogramiádu některých hráčů A-týmu a další body, které si připravili partneři akce. Čeká vás například 200 piv Radegast zcela zdarma či výhody od Caffe Opera.

Romantické letní kino
KDY: pátek 28. srpna od 20.30
KDE: letní kino v Olomouci
ZA KOLIK: 100 korun

Vášeň je síla, vůči které jsme bezmocní. Nenechte si ujít nostalgickou romanci o lásce, která vzplála v drsném prostředí novozélandské pustiny. Do nehostinného prostředí bělošských osadníků přijíždí z Anglie za novým mužem němá Ada s nemanželskou dcerkou Florou.
Přiváží s sebou milovaný klavír, bez nějž nemůže existovat. Zvláštní, uzavřená a oduševnělá žena se s obchodnickým manželem Stewartem neshodne. Postupně však podléhá jemnému nátlaku jiného muže, který odkoupil od Stewarta její nástroj.

Burza na bohuňovickém letišti
KDY: sobota 29. srpna od 6 hodin
KDE: letiště v Bohuňovicích
ZA KOLIK: návštěvníci 50 korun, prodejci 100 korun

Přijďte prodat vše, co vám doma překáží! Auto, moto, veteráni, zemědělská technika, starožitnosti, sběratelské předměty, knihy, nářadí  a další. To vše tuto sobotu na letišti v Bohuňovicích. Burza potrvá do 13 hodin. Občerstvení je zajištěno.

Olomouc - developerská výstavba v ulici Střední Novosadská. Srpen 2020
86 metrů v paneláku za 4 miliony! Ceny bytů v Olomouci nesrazil ani covid

Mineral-Expo
KDY: víkend 29.-30. srpna, vždy od 9 hodin
KDE: Střední škola polytechnická Olomouc
ZA KOLIK: základní 70 korun

Navštivte výstavu Mineral-Expo, která vypukne už tuto sobotu v Olomouci. Kromě nabídky jednotlivých vystavovatelů bude akce spojena také se speciálním doprovodným programem pro děti Back to school. Malí návštěvníci se tak mohou těšit na rýžování zlata, hledání minerálů a granátů v písku a další zábavné aktivity. Během konání akce je zajištěno občerstvení a parkování u budovy nebo na přilehlých parkovištích.

Volejbalový turnaj pro Stellu
KDY: sobota 29. srpna od 10 hodin
KDE: hřiště ve Velké Bystřici
ZA KOLIK: startovné 1000 korun/družstvo, ostatní vstupné dobrovolné

Zasportujte si a zároveň podpořte dobrou věc. Na hřišti ve Velké Bystřici odstartuje v sobotu od 10 hodin volejbalový turnaj. Přihlašovat se mohou 5členná smíšená družstva, zápis družstev proběhne od 9 hodin. Pro děti bude připraveno malování na obličej, dále se mohou těšit na pohádkové postavy či na výtvarnou dílničku. Zajištěno je rovněž bohaté občerstvení i doprovodná hudba. Veškerý výtěžek bude věnován Stelle, která má diagnostikovanou trisomii 9. chromozomu. Více se dočtete na stella127.webnode.cz.

Výstavba rozhledny na Králickém Sněžníku 23.srpna 2020
Na Králickém Sněžníku začala stavba rozhledny

Zakončení prázdnin s Kabát Tribute & Methyl
KDY: pátek 28. srpna od 19.30
KDE: klub Jack's Cowhouse v Daskabátě
ZA KOLIK: na místě 190 korun

Nepropásněte zakončení prázdnin se zábavou na letním parketu v Cowhousu v Daskabátě, které proběhne v pátek od 20 hodin. Zahrají kapely Kabát Tribute, Methyl Rock Cover Band, od půlnoci je na programu afterparty v klubu (rockotéka). Možnost campování a parkování v areálu Cowhousu zdarma. Zajištěno bude občerstvení z grilu a stylového baru Jack Daniel’s Akce je plánovaná jako open air, v případě nepřízně počasí se přesune na vnitřní podium v klubu.

Tattoo Action Haná
KDY: víkend 29.-30 srpna, vždy od 10 hodin
KDE: Výstaviště Flora Olomouc
ZA KOLIK: jednodenní 200 korun, dvoudenní 300 korun

Milovníci tetování by si neměli nechat ujít akci Tattoo Action Haná. Připraveny jsou soutěže nejen v tetování, ale i doprovodný program v podobě sobotních a nedělních koncertů. Práci tatéra si budou moci vyzkoušet i děti. 

Koncert i letní kino
KDY: pátek 28. srpna od 18 hodin
KDE: zahrada Městského klubu Uničov
ZA KOLIK: na místě 80 korun

Zahrada města Uničov nabídne v pátek parádní koncert i letní kino. Od 18 hodin tu zahraje kapela Good Grass, která vznikla v roce 2012 jako elektronické duo Dobré Trávy. Od 21 hodin se bude v zahradě promítat česká komedie Chlap na střídačku. 

Koupací biotop v Laškově, srpen 2020
Nejmladší koupaliště je hitem! Půvabný Laškov vychvalují, takto vypadá

Výstava domácího zvířectva
KDY: sobota 29. srpna od 10 hodin, neděle 30. srpna od 8 hodin
KDE: areál chovatelů (ve Lhotě) ve Šternberku
ZA KOLIK: 30 korun

Český svaz chovatelů ZO Šternberk zve na tradiční výstavu králíků, drůbeže, holubů, exotů, terarijních a hospodářských zvířat. Oba dny je na programu kolo štěstí, v neděli od 15 hodin tombola o živá zvířata a spoustu dalších cen. Zajištěno je také bohaté občrstvení včetně kýty na rožni, pečených makrel a dalších dobrot.

Zakončení prázdnin v Březové
KDY: sobota 29. srpna od 14 hodin
KDE: hřiště v Březové
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Můžete se těšit na soutěže pro děti i dospělé, hasičskou pěnu, nebo se můžete nechat vyvést jeřábem až do výšky 40 m a spatřit krásy Hané z ptačí perspektivy. To vše nabídne akce Zakončení prázdnin v Březové. Chybět nebude ani občerstvení z udírny, makrely, opékané maso, pivo a limo.

Stavba cyklostezky Litovel - Uničov zavře silnici II/499 v Července. 25.8.2020
Stavba cyklostezky zavře silnici na Uničov