Letní Flora Olomouc
KDY: sobota 22. srpna vždy 9-18 hodin, neděle 23. srpna 9-17 hodin
KDE: Výstaviště Flora v Olomouci
ZA KOLIK: online 130 korun, na místě 160 korun

Letní etapa olomoucké Flory, letos na téma Zahrada za zdí. Podíváte se do tajů městských zahrádek, dvorků a zákoutí, k vidění bude také květinová expozice České dědictví UNESCO. Ta se inspiruje památkami zapsanými na světovém seznamu dědictví a současně bude připomínat 20. výročí zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice do tohoto seznamu.

Nouze nebude ani o bohatý doprovodný program včetně floristické show od předních floristů, odborných přednášek a hudebních vystoupení. Na místě budou připraveny také aktivity pro děti, Zaparkuj odpočinková zóna a samozřejmě dobré jídlo a pití.

Festival Řeka má duši
KDY
: sobota 22. srpna od 15 hodin
KDE: přístaviště na Nových Sadech v Olomouci
ZA KOLIK: zdarma

Pátý ročník festivalu pořádaný společností Plavby Olomouc zve na pestrý program u přístaviště na Nových Sadech.
Zahrají The Gardeners, Ptakustik, Terez Wrau a D.U.B. music, připraveny budou i degustační plavby do Středomoří, na děti čeká streetartový workshop a další atrakce. Můžete plout, poslouchat, jíst, pít, tancovat, nebo se jen tak kochat řekou.

Rock na fortu
KDY:
pátek 21. srpna od 18 hodin
KDE: Fort Escot u Křelova (fort XX, bývalé Del Fuego)
ZA KOLIK: na místě 399 Kč

Společný letní koncert slovenských Rockinson Crusoe. olomoucké Katody Classic Rock Band a špičkového zpěváka kapely Nazareth - Carla Sentance v unikátních prostorách vojenské pevnosti. Večer plný rockové a bluesové hudby všech věhlasných interpretů. Na čepu Plznička a samozřejmě spousta dobrého jídla od restaurace Lobster.

Z pohádky do pohádky
KDY: sobota 22. srpna od 14 hodin
KDE: zámek Náměšť na Hané

Užijte si s dětmi prima pohádkovou sobotu. Na zámku v Náměšti na Hané se v pátek od 14 hodin koná akce Z pohádky do pohádky. Čekají vás oblíbené pohádkové prohlídky. Letos se můžete těšit na Sněhurku a sedm trpaslíků, Jezerní královnu, Šíleně smutnou princeznu a další. Nutná je však rezervace, a to buď na čísle 585 952 184 nebo na webu zámku.

Šťastný nový rok
KDY: pátek 21. srpna od 21 hodin
KDE: Amfiteátr KD Na Letním v Hlubočkách-Mariánském údolí
ZA KOLIK: základní 40 korun

Užijte si pěkný letní večer na letňáku v Hlubočkách. Předposlední srpnový pátek se tu bude od 21 hodin promítat česká romantická komedie Šťastný nový rok. Areál bude otevřen od 20.30, občerstvení je zajištěno. Za vstupenku zaplatíte 40 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Koncert Smrt královny
KDY: pátek 21. srpna
KDE: Freskový sál ZŠ Komenium v Olomouci
ZA KOLIK: zdarma

Nenechte si ujít komorní koncert Dagmar Šaškové (mezzosoprán) a Jaroslava Tůmy (pianoforte), který se uskuteční v pátek od 19 hodin ve Freskovém sále ZŠ Komenium v Olomouci. Uslyšíte například fugy pro klavír od A. Rej-chy, skladby od L. van Beethovena, J. Kohouta nebo J. L. Dusíka. Koncert se koná v rámci Olomouckých barokních slavností.

Noc na Karlštejně
KDY: pátek 21. srpna od 21 hodin
KDE: Korunní pevnůstka v Olomouci
ZA KOLIK: 300 korun

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc nastudoval divadelní verzi tohoto klenotu české kinematografie v režii Dagmar Hlubkové. Noc na Karlštejně, slavný český filmový muzikál, natočil režisér Zdeněk Podskalský v roce 1973 na námět stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Vrchlického.

Noc v Matrixu
KDY: pátek 21. srpna od 20 hodin
KDE: kino Metropol Olomouc
ZA KOLIK: 200 korun

Vezměte si červenou pilulku a následujte Vyvoleného do virtuální reality ovládané stroji. Máte jedinečnou možnost vidět kompletní sérii kultovního sci-fi na velkém plátně. Kino Metropol zve na Noc v Matrixu, promítat se bude  Matrix (1999), Matrix reloaded (2003) a  Matrix revolutions (2003) v celkové délce 7 hodin a 39 minut včetně dvou přestávek. Rezervace vyprší 7 dnů po jejím vytvoření.

Festival Ibérica s Tomášem Hanákem
KDY: pátek 21. srpna od 19.30 
KDE: Oranžerie zámku, Čechy pod Kosířem
ZA KOLIK: 200 – 250 korun  

17. ročník festivalu iberoamerických kultur Ibérica zavítá na skok do Čech pod Kosířem. Buďte u toho a vychutnejte si komponované představení: Vracím se pro svá křídla. Zazní verše andaluského básníka F. G. Lorcy v podání Tomáše Hanáka. Spojujícím prvkem představení je hudebně taneční koláž flamengové tanečnice Virginie Delgado a kytaristy Petra Víta, jež dodává Lorkově poezii nový rozměr a barvu.

Hippie Fest s Progresem 2
KDY: pátek 21. srpna od 14.30 hodin 
KDE: Aniččin Dvůr, Přerov 
ZA KOLIK: 390 korun 
Pátý ročník rockového festivalu v areálu Aniččin Dvůr v centru Přerova s hlavní hvězdou, brněnskou legendou Progres 2.

Pohádkové promítání na hradě
KDY: pátek od 20 hodin
KDE: hrad Šternberk
ZA KOLIK: základní 60 korun

Hrad Šternberk zve na dětské filmové promítání po širým nebem. Na programu je TOY STORY 4: Příběh hraček. Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. A tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie. Když však Bonnie přinese do svého pokojíku novou hračku, které říká „Vidlík“, otevře se Woodymu a jeho věrným kamarádům docela nový velký svět. V případě nepříznivého počasí se promítání přesune do prostor Hodovního sálu. 

Nemilanský gulášfest
KDY: sobota 22. srpna od 10 hodin
KDE: u sokolovny v Nemilanech

Užijte si první Nemilanský gulášfest, který vypukne tuto sobotu u místní sokolovny. Od 9 hodin bude probíhat prezentace, samotné vaření pak vypukne od 10 hodin. Celým dnem vás provede Jiří P., zajištěn je také hrad pro děti i bohatá tombola. Od 19 hodin to můžete rozjet na tanečním parketu se skupinou Parní Lucie.

Kytaroví velikáni v Daskabátě
KDY: pátek 21. srpna od 19 hodin
KDE:  Jack's Cowhouse  v Daskabátě
ZA KOLIK: v předprodeji 150 korun, na místě 200 korun

Koncert kapel No Limit a Blues Power, které představí tvorbu světových kytarových velikánů, vypukne v pátek v Daskabátě. Zazní riffy a sóla známých kytaristů jako Jimmi Page, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Kenny Wayn Shepherd, John Mayer. Walter Trout, Roben Ford, Eric Clapton, B.B. King a další. Možnost stanování a parkování v areálu Cowhousu. Zajištěno je také občerstvení z grilu. Akce je plánovaná jako open air, v případě nepříznivého počasí se přesune na vnitřní podium v klubu.

Letňák v Pňovicích
KDY: pátek 21. srpna od 20.30
KDE: park v Pňovicích
ZA KOLIK: 20 korun

Obec Pňovice a Bulldogs Pňovice pořádají v pátek od 20.30 za příznivého počasí letní kino v pňovickém parku. Promítat se bude film Bourák v hlavní roli s Ivanem Trojanem. Občerstvení je zajištěno.

Letní slavnosti v Samotiškách
KDY: sobota 22. srpna
KDE: Rychta v Samotiškách
ZA KOLIK: základní 120 korun, děti zdarma

Přijeďte se podívat na Letní slavnosti v Samotiškách, které od 15 hodin zahájí Guláš fest a kapela Wraní Woko, od 18 hodin je na proramu kácení Máje. Poté to na pódiu rozjede Leona Machálková nebo kapela Starý WeMenA. 

Koniny
KDY: neděle 23. srpna od 10 hodin
KDE: Hanácké muzeum v Přírodě v Příkazech

Hanáckém muzeum zve na speciální program pro děti s názvem Koniny. Především malí návštěvníci se mohou těšit na jízdu na koni, lukostřelbu, výtvarnou dílnu, šermířské vystoupení, ukázku canisterapie (terapie pomocí vycvičených psů) nebo malování na obličej. Zábavný srpnový nedělní program v areálu hanáckého statku doplní loutkové představení Studia bez kliky a již tradiční hanácký řemeslný jarmark. K tanci i poslechu zahraje olomoucká hudební skupina Isbina.

Plumlovský drak 2020
KDY: sobota 22. srpna od 8 hodin  
KDE: Plumlovská přehrada, pláž U Vrbiček, Mostkovice 
ZA KOLIK: vstup do areálu 50 korun, děti do 12 let zdarma 

Dorazte s celou rodinou podpořit nabuzené posádky dračích lodí. Mezi 8. až 19. hodinou startují malé i velké dračí lodě na 200 a 1000 metrů, zároveň na stejných trasách pojedou i velké dračí lodě o Pohár primátora města a to mezi 8. až 12. hodinou. Užijte si legendární dračí lodě, skvělou atmosféru, dobré jídlo i pití. Pro děti budou připraveny nafukovací atrakce, skákací hrad. Celým programem provází Petr Zakopal. Slavnostní vyhlášení výsledků od 19 hodin.