Společně jej přinutili nastoupit do připraveného automobilu a odvezli jej kTěrlické přehradě nedaleko Havířova, během cesty mu pak vyhrožovali likvidací a fyzicky jej napadali. Pod nátlakem jim podnikatel nakonec podepsal směnku na částku přesahující 10miliónů korun a smlouvu opůjčce na tuto částku. Jako úroky mu vyděrači sebrali 84tisíc korun, které měl vtu chvíli usebe.

Dušan Šebö zHavířova a Peter Ludvigh původem ze Slovenska se odvolali proti dřívějšímu rozsudku krajského soudu. Ten poslal za vydírání Šeböa na pět let do vězení a jeho komplice Ludvigha na pět a půl roku. Utřetího zmužů ukrajince Andriy Tatarchuka neprokázalo šetření krajských soudců, že se na napadení podílel. Proti tomuto rozhodnutí se ale odvolal státní zástupce.

„Státní zástupce předložil nové důkazy, které posilují podezření, že se Tatarchuk na trestné činnosti podílel. Proto vrchní soud rozhodl vrátit případ zpět kprošetření krajskému soudu vOstravě,“ uvedl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Dvěma již dříve odsouzeným mužům zpřísnil Vrchní soud trest ojeden rok. „Původní rozsudek podcenil jejich společenskou nebezpečnost, pětiletý trest je totiž na spodní hranici sazby. Šebövi tedy uložil šest roků vězení a Ludvighovi šest a půl, stím, že bude vyhoštěn zČeské republiky na dobu pěti let,“ doplnil Angyalossy.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika