Zůstává v péči zdravotníků moravskoberounského ústavu pro dlouhodobě nemocné. Naděje, že by se jeho stav mohl zlepšit, není téměř žádná.

„Prognóza je velice špatná, z hlediska uzdravení prakticky nemožná,“ uvedl včera ředitel Odborného léčebného ústavu neurologicko-geriatrického Jiří Podivínský. „Je stále v bezvědomí,“ poznamenal.

Do Moravského Berouna jej zdravotníci převezli z olomoucké neurochirurgie na jaře 2004. „S rodinou, která za ním pravidelně jezdí, jsme v kontaktu,“ dodal Podivínský.

Za tragickou nehodu potrestal soud jednatřicetiletého řidiče, který nedal přednost na křižovatce a zavinil havárii s druhým vozem s pěticí mladíků.

Na poli zůstali čtyři mrtví ve věku od devatenácti do dvaadvaceti let. Viník dostal šestiletý trest a soud mu rovněž nařídil, že má pozůstalým zaplatit téměř tři miliony korun. Zatím si odpykává trest.

Po nehodě rozhodly úřady o vybudování kruhového objezdu v místě tehdejší křižovatky, aby se provoz zpomalil a podobná tragédie se v tomto místě, kde řidiči povolenou padesátku běžně překračovali, nezopakovala.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika