Tragická nehoda se stala v úterý po deváté večer před kruhovým objezdem u motorestu Sparta. Auto tam srazilo devatenáctiletého studenta z Valašského Meziříčí. Ten byl na místě mrtvý.

Kvůli častým tragickým nehodám chtějí policisté, aby se na tomto úseku na hlavním tahu z Lipníka na Ostravu udělala potřebná bezpečnostní opatření.

„Ve směru od Lipníka jela souběžně dvě auta. V pravém jízdním pruhu Ford Mondeo, v levém Škoda Octavie. Řidič Octávie se plně nevěnoval řízení vozidla a levou přední části svého automobilu narazil do mladého muže, který přebíhal frekventovanou komunikaci mimo přechod pro chodce,“ popsal dopravní nehodu Pavel Chlápek z přerovské dopravní policie.

Mladík upadl na vozovku a utrpěl přitom zranění, kterým na místě podlehl. Policisté provedli dvaadvacetiletému řidiči Octávie dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

Spolu s devatenáctiletým studentem přebíhali vozovku další dva chodci, kteří ale z místa nehody utekli.

Letos je to už druhý případ, kdy zde chodec zemřel po srážce s automobilem. Navzdory tomu je přebíhání silnice lidmi, kteří bydlí v okolí, častým jevem, výjimkou nejsou rodiče s dětmi a hazardní kousky páchají i matky s kočárky.

Policie míní vyvolat jednání s městem k provedení razantních preventivních opatření s cílem zamezit přebíhání chodců přes frekventovanou silnici.

„Pokud se tam policii něco nezdá, měla by to řešit především s vlastníkem komunikace, což je stát,“ myslí siale hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Stavba přechodů se semafory pro chodce není podle hranického starosty Miroslava Wildnera v současné době na frekventované silnici možná.

„Až se doprava z této komunikace přesune na dálnici D47, je možné nechat si zpracovat studii, zda je zde možné udělat přes komunikaci přechod se semafory,“ uzavřel Miroslav Wildner s tím, že nepovažuje za reálné stavět v tomto místě ploty.