Specialista při revizi zjistil technické problémy. Podle vedení vodárenské společnosti Sitka, která plovárnu provozuje, se však závady na smrti muže nepodepsaly. Ujistilo, že nemohly ohrozit ani životy koupajících se návštěvníků. Po neštěstí, kdy policisté před dvěma týdny našli pohřešovaného plavčíka a strojníka mrtvého na dvě šachty strojovny bazénu, nechal provozovatel plovárny zkontrolovat všechna technická zařízení bazénu. „Požádali jsme o pomoc odborníka z uničovského bazénu, a když jsme prověřovali všechny cykly koupaliště, přišli jsme na problémy,“ uvedl Miloslav Kymlička, ředitel vodárenské společnosti Sitka.

Při revizi například odhalili potíže s čerpadlem pro „hříbek“ umístěný v dětském bazénu. „Při každém větším dešti se zatápí, je tam elektromotor, byť izolovaný. Nemohlo k ničemu dojít, nicméně po tragédii nechceme jít do sebemenšího rizika. Možná jsme až přepečliví,“ sdělil Kymlička. Revize rovněž ukázala na problém u akumulační nádrže bazénu, z níž nepřetržitě odtéká voda. „To nemělo vliv na tragédii ani to nemohlo nijak ohrozit návštěvníky. Netěsnost v akumulační nádrži nám „jen“ zvyšovala náklady,“ uvedl ředitel.

Provozovatel plovárny již začal jednat s firmou, která bazén v roce 2001 vybudovala, o úpravě napájení sprch a malého dětského bazénu. „Vzhledem k počasí a zjištěným technickým problémům to vypadá, že sezóna je pro letošek skončena,“ dodal Kymlička. Ztráty způsobené výpadkem provozu předběžně odhadl na desítky tisíc korun.

Policisté zatím nemají v rukou veškeré posudky o příčině smrti plavčíka. Podle neoficiálních informací ale elektřina muže nezabila. „Pokud vím, tak ani nenastal zdravotní problémem, například infarkt nebo mozková příhoda. Co přesně se tehdy stalo, to v tuto chvíli nevíme,“ uvedl ředitel Kymlička.