Sice neměli skutečné zbraně, nicméně přepadení není žádná sranda, a tak oba pánové svorně putovali za mříže. Důvodem, proč je kriminalisté tak snadno a rychle dopadli, byla jejich naivita a skromná technická základna.

Jindřich s Romanem došli jednoho pochmurného dne k závěru, že pokud nechtějí dál každý poslední týden před výplatou škemrat u rodičů o korunu, musí prostě vyloupit banku. A ne-li banku, pak aspoň něco menšího, kupříkladu takovou poštu nebo vesnickou benzínku. Zatímco Roman tvrdil, že banka má mnohem víc peněz a ani si je nezaslouží, Jindřich naopak připomínal, že banka má taky mnohem víc bezpečnostních prvků než nějaká stará pumpa. Pročež se tedy oba mladí dobrodruzi shodli na tom, že pro začátek bude snazší vyloupit tu čerpací stanici.

Přípravy nebyly nijak náročné. Mladíci si našli staré punčochy na hlavy a Jindřich obstaral sice dětský, leč věrohodně vyhlížející model pistole. Pak se už stačilo dohodnout, na kterou pumpu vyrazí k prvnímu přepadení. Vybrali si starší čerpací stanici, takovou tu tradiční s červenými stojany a jedním obstarožním prodavačem. K jejich škodě byla od rodné vsi vzdálena sotva deset kilometrů, tudíž už předem usnadnili policistům práci při následné pátrací akci.

Samo přepadení proběhlo hladce. Jindřich zaparkoval zeleného favorita vedle pumpy, tak, aby nebyla na první pohled vidět poznávací značka vozu. Když se ukázalo, že kromě prodavače na benzínce nikdo není, vstoupili oba muži dovnitř s punčochami na hlavě. Jindřich na prodavače namířil dětskou hračku a oznámil mu poněkud roztřeseným hlasem, že je přepaden a musí vydat tržbu. Muž za pultem neměl čas zkoumat, nakolik je pistole skutečná, otevřel kasu a vydal lupičům několik tisíc, které toho dne utržil. Hoši sebrali peníze, vběhli do auta a ujeli. Kam jinam než domů…

Když se policisté ptali přepadeného pumpaře, jak by popsal pachatele, uvedl celkem jasně: „Ksichty jsem neviděl, ale rozhodně bych poznal toho zelenýho favorita. Tak ošklivý auto jsem dlouho neviděl.“ Rozjelo se pátrání. Policisté hledali dvojici mladých mužů a zeleného favorita. Během hodiny bylo jasno. Jindřich s Romanem měli ještě peníze u sebe a ani moc nezapírali.

Příště si tedy asi budou muset před loupeží vzít půjčku a koupit hezčí a hlavně méně nápadné auto…