A všichni nebyli hodní. Výsledek? Světlice na hřišti, poničené reklamní panely, rozbité toalety v tribuně, ze kterých tekla voda proudem a poškodila komerční prostory.

„Jenom škoda na reklamních panelech je kolem sta tisíc. Poškozením toalet byla způsobena škoda v útrobách tribuny zhruba kolem čtvrt milionu korun. Když to sečtu, je to kolem půl milionu,“ řekl manažer SK Sigma Martin Rak.

Ale způsobené škody mohou být ještě vyšší. „V kasinu, které je jedním z nájemníků prostor v severní tribuně, ještě nebyl technik, který musí posoudit, jestli je tam některé z hracích zařízení nenávratně poškozeno. A jedno přijde na pět set tisíc,“ uvedl Rak.

Ostravský klub se od vandalů distancuje. „FC Baník Ostrava se omlouvá Sigmě Olomouc i všem slušným fotbalovým fanouškům za incidenty, které se odehrály při sobotním střetnutí na Hané,“ stojí v oficiální reakci klubu na sobotní incidenty.

„Klub se distancuje od skupinky fanoušků, která ničila zařízení stadionu a tím vrhla i stín na dalších čtyři tisíce slušně fandících příznivců Baníku,“ píše se dále v tiskové zprávě Baníku.

Obviněni zatím byli dva fanoušci Baníku. Prvním je čtyřiadvacetiletý mladík z Ostravy, který nejprve slovně a poté i pěstmi napadl na Andrově stadionu třiatřicetiletého muže. Když jeho oběť padla po úderech na zem, ješte několik minut do ní kopal. Zraněného museli ošetřit ve Fakultní nemocnici, obviněnému mladíkovi hrozí dva až osm let vězení.

Pro podezření z trestného činu útok na veřejného činitele je stíhán sedmačtyřicetiletý muž z Frýdku-Místku. V sobotu večer posilněn alkoholem napadl na nádraží policistu, kterého nejdříve slovně urážel a potom jej udeřil do břicha. Hrozí mu odnětí svobody až na tři roky.