Smrti předcházela rvačka, policie ještě neví, zda jde o vraždu

„Víme, že se oba muži znali. Pachatel činu, osmadvacetiletý cizinec, nejprve staršího muže udeřil pěstí do obličeje, poté mu prohledal tašky a z místa odjel na kole,“ popsala policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Muž zůstal po úderu ležet na lavičce. Přivolaná policejní hlídka zjistila, že muž nežije.

„Po příjezdu na místo jsme shledali, že muž ležící na lavičce je už několik desítek minut mrtvý, proto jsme ani nezahájili oživování. Starší muž polské národnosti měl viditelné odřeniny v obličeji,“ uvedl ředitel olomoucké záchranné služby Ivo Mareš.

„Po útočníkovi zahájili policisté ihned pátrání, nasadili služebního psa a ještě téhož večera muže zadrželi. Jelikož byl podnapilý, převezli jej policisté do protialkoholní záchytné stanice do Šternberka,“ dodala mluvčí. Policisté čin předběžně klasifikovali jako ublížení na zdraví. Nevylučují, že během vyšetřování událost nepřekvalifikují.

Za klidné město dosud Uničov považovala také starostka Jarmila Kaprálová (KDU-ČSL). „Tak závažný násilný trestný čin se tady v poslední době nestal. Kriminalita ve městě se zvýšila kvůli cizincům, kteří pracují v Unexu. Agentury, které je zaměstnávají, by se o ně měly postarat a nést následky jejich počínání,“ uvedla Kaprálová.