Zhruba vpolovině trasy mezi nádražím a železničním přejezdem na Holické ulici ubývalého pivovaru. „Byla to boční srážka, šel po náspu,“ upřesnila mluvčí policie Jitka Dolejšová.

„Strojvedoucí uviděl mladíka naštěstí včas a začal brzdit. Díku tomu přežil,“ uvedl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Dodal, že dosud všechny srážky srychlovlakem končily tragicky.

Mladíka převezla záchranka do olomoucké fakultní nemocnice, kde je nyní umístěn na klinice anesteziologie a resuscitace. „Byl při vědomí, sám dýchal, ale nekomunikoval, jen reagoval na bolest. Naštěstí se neprokázaly podezřezření zporanění hlavy a břicha,“ uvedl Jan Wienberg zolomoucké záchraky, který včera na místě osobně zasahoval.

Také Weinberg ocenil duchapřítomnost strojvedoucího. „Nejen, že toho mladíka ve tmě uviděl, ale zastavil soupravu a přivolal pomoc. Než jsme přijeli, vyhledal ve vlaku lékařku, která zraněnému muži zastavila krvácení. Nebýt toho, mohlo vše skončit tragicky,“ doplnillékař.

„Pacient je nyní při vědomí a stabilizovaný. Má vážně poraněnou pravou nohu sotevřenou zlomeninou,“ uvedl dnes dopoledne mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Dobu léčení odhadl na několik měsíců.

Železniční dopravu včerejší nehoda nijak podstatně neovlivnila. Podle Kubaly se nějakou chvíli jezdilo oběma směry po jedné koleji. Pendolino zde ale zůstalo stát sto minut. „Teprve poté policie povolila odjezd,“ uzavřel Kubala.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika