„Přítomní až do příjezdu naší posádky prováděli oživovací pokusy, lékařka záchranné služby však musela konstatovat smrt dívky. Událost vyšetřuje policie,“ popsal smutný případ mluvčí Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

K prvním opilým a poraněným pacientům byli záchranáři voláni již 31. prosince nad ránem, někteří občané se evidentně již nemohli Silvestra dočkat. Posádka rychlé lékařské péče tak musela například v Karlovicích ošetřit třiceti jedna letého muže, který se okolo jedné hodiny v noci opil do bezvědomí. Postižený skončil na interním oddělení v nemocnici Rýmařov.

„Dalšího muže, tentokrát v Krnově, ošetřila naše posádka ve spolupráci s městskou policií. Zraněný a opilý člověk si ustlal na ulici, byl agresivní i na záchranáře, kteří se mu snažili pomoci. Posléze byl předán na oddělení urgentního příjmu nemocnice v Krnově,“ uvedl

Další nehoda se stala v půl deváté večer na silnici z Bruntálu do Lomnice.

„Řidič pravděpodobně dostal smyk a s osobním vozem havaroval. Zraněn byl dvaceti jedna letý muž, u něhož bylo podezření na poranění páteře a žena ve věku dvacet tři let. Ta utrpěla devastující poranění obličeje a zranění končetin,“ sdělil Lukáš Humpl.

Kvůli nepříznivým podmínkám nemohl k nehodě vzlétnout záchranářský vrtulník z Ostravy ani z Olomouce a na místě zasahovaly dvě posádky sanitních vozidel. Sanitka také musela zraněnou ženu po prvotním ošetření v nemocnici Bruntál transportovat na specializované pracoviště do Fakultní nemocnice v Olomouci.