O generaci mladší uživatelé této báječné návykové látky měli svého Miroslava Blažeje natolik rádi, že byli ochotni kvůli němu u soudu o stoosmdesát stupňů otočit původní výpovědi. Naštěstí přeci jen občas platí některá lidová rčení, a tak se Blažej díky pověstným božím mlýnům za mříže stejně podíval.

Policisté Blažeje delší dobu sledovali, což ostatně dělají s?dealery drog pokaždé, než je zatknou, protože se snaží mít k dispozici co nejvíc informací o?celých sítích výrobců, překupníků a uživatelů pervitinu či jiného svinstva.

Zadrželi ho před jedním z místních supermarketů, zrovna ve chvíli, kdy dával svůj produkt dalším třem hochům. Navíc u něj v?autě našli kriminalisté další dávky drogy a dokonce i zařízení na její výrobu.

„On to není žádný dealer, nic mi nikdy neprodával,“ tvrdil pak u soudu jeden z dvacetiletých hochů, které policisté tehdy na parkovišti zadrželi společně s Blažejem.

„Policajti na mě tlačili, chtěli slyšet, že drogu dostávám od něj, tak jsem to podepsal,“ dodal ještě, aby svého dodavatele očistil. Mimochodem, právě tohle je důvod, proč by kriminalisté rádi viděli všechny zadržené výrobce drog ve vazbě, odkud přeci jen nemohou ještě před soudním procesem tak lehce ovlivnit svědky.

To už bychom ale zabíhali daleko. Aby toho nebylo málo, vystoupila i Blažejova přítelkyně, která se za svého milého nesmírně tklivě přimlouvala a tvrdila, že se jistě polepší a nic dalšího už neprovede.

Ačkoliv ve filmu bychom se nyní ocitli v patové situaci, realita byla naštěstí jiná. Státní zástupce vyhodnotil pro a proti, a celkem snadno se shodl se soudcem – navrhl uznat Blažeje vinným, ale bez udělení trestu.

Ukázalo se totiž, že je milý Blažej pro podobné trestné činy stíhán u jiného okresního soudu, kde mu hrozí vyšší trest. Soudce na návrh přistoupil a rozhodl takto: Blažej je vinným z trestného činu výroby a šíření omamných látek, soud nicméně od dalšího trestu upouští.

Zhruba ve stejné době pak Blažej dostal u jiného soudu dva a půl roku natvrdo…

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika