Spěšný vlak vykolejil v sobotu odpoledne v Bludově. Souprava narazila do vzrostlého stromu, který spadl na trať vlivem silného větru a deště. Ve vlaku cestovalo zhruba 130 lidí, z nehody vyvázli bez zranění. Trať se podařilo zprovoznit až po osmi hodinách, hmotné škody se odhadují nejméně na půl milionu korun. Spěšný vlak mířil z Jeseníku do Olomouce, při průjezdu zastávkou Bludov lázně ve 14.15 hodin silně pršelo. Podle místních liják doprovázely prudké poryvy větru.

„Vyjel jsem ze zatáčky a viděl, že koruna silného stromu hned u trati je již nahnutá v pětačtyřicetistupňovém úhlu, strom zrovna padal. Zatáhl jsem rychlobrzdu, vyběhl z kabiny a na lidi zakřičel, aby se zapřeli a drželi. Pořádně to házelo. Strom se dostal pod nápravu, naštěstí nezasáhl předek vozu. V té rychlosti by to asi neskončilo dobře,“ vylíčil strojvedoucí Karel Brejla. Souprava pak zaklíněný strom před sebou tlačila několik desítek metrů, pak skončila mimo koleje. Nehoda se stala v blízkosti zastávky Bludov – lázně, kde vlak nezastavuje, takže projížděl rychlostí přes šedesát kilometrů v hodině.

Pasažéři z vlaku v cestě dál pokračovali autobusy, stejným způsobem musely dráhy zajistit další spoje. Trať zůstala neprůjezdná až do dvaadvacáté hodiny. „Práce komplikoval špatně přístupný terén, vlak zpět na koleje dostávali hasiči pomocí hydrauliky,“ řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.
Nehoda představuje značnou hmotnou škodu. „Velké poškození má přední hnací náprava, první odhady uvádějí zhruba půl milionu korun. Škoda na trati představuje asi dvacet tisíc korun,“ dodal Kubala.

Podle strojvedoucího Karla Brejly se stromy u trati již dávno měly pokácet. „Již několikrát jsem psal kvůli těmto stromům hlášení, pokud vím, dráhy žádaly o jejich odstranění. Kromě rizika jejich pádu na trať totiž problémy dělá také spadané listí, na podzim tady jezdíme smykem,“ sdělil Brejla.
Kácení stromů, které jsou na soukromém pozemku, ale údajně nepovolili úředníci z odboru životního prostředí s tím, že stromy jsou zdravé a tak k jejich odstranění není důvod. „Strom už tady na koleje spadl asi před rokem, také ho vyvrátil vítr. Zřejmě se muselo čekat, až se opravdu něco stane,“ podotkla žena, která bydlí poblíž místa nehody. Okolnosti nehody šetří Drážní inspekce i policie.