„Přepadený měl sluchátka na uších, takže nic netušil. Jeden zlupičů jej uchopil za krk a znehybnil, druhý mu mezitím začal prohledávat kapsy,“ uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Mladíka tak lupiči obrali omobilní telefon a peněženku, ve které měl kromě dokladů uložené peníze a platební kartu. Oba násilníci pak utekli pryč.

„Přepadení se naštěstí obešlo bez zranění, škodu poškozený vyčíslil na přibližně tři a půl tisíce korun,“ doplnila Dolejšová. Olomoučtí policisté teď po dvojici pachatelů pátrají. Mladík prvního zlupičů popsal jako přibližně 170centimetrů vysokého muže střední postavy. Muž ve věku 25–30 let měl světlou pleť a plavý plnovous ivlasy. Oblečen byl do světlehnědé manšestrové bundy a hlavu si zakryl hnědou kapucí.

Druhý znásilníků byl podle popisu rovněž střední postavy vysoký okolo 170centimetrů. Na sobě měl zeleného „bombra“ a na hlavě také kapuci. „Prosíme případné svědky přepadení ospolupráci při pátrání po těchto pachatelích. Jakékoliv informace, které by pomohly kriminalistům sdopadením pachatelů, oznamte prosím na nejbližší policejní služebně nebo prostřednictvím linky 158,“ informovala Dolejšová.