Podle Tomáše Želazka, tiskového mluvčího společnosti Agel, která má nyní prostějovskou nemocnici vpronájmu, je jeho stav stabilizovaný. Leží na jednotce intenzivní péče, kde jej hlídají policisté.

„Ve čtvrtek ve večerních hodinách přijali policisté telefonické oznámení občana, který jim sdělil, že nalezl ve svém bydlišti vtratolišti krve bez znánek života vlastní matku. Na místo přijela hlídka a posléze ivýjezdová skupina policejních specialistů. Lékař potvrdil, že se jedná onásilnou smrt. Policisté zadrželi mladíka, kterého podezřívají ztohoto činu,“ uvedla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková stím, že kriminalisté případ stále vyšetřují.

Vše zřejmě začalo ve čtvrtek vpodvečer vjednom zcihlových domů ve Dvořákově ulici. Mladík přišel podle sousedů jako obvykle navštívit svou babičku. „Vím jen, že odcházel kolem osmé hodiny. Nepřišlo mi na tom nic divného,“ řekla jedna ze sousedek mrtvé ženy, která neslyšela žádnýkřik.

Mladík zřejmě po činu zamířil na hlavní nádraží, kde se pokusil osebevraždu bodnutím do hrudi. Na místo dorazili prostějovští záchranáři. „Když jsme přišli do vestibulu nádraží, mladík měl povrchovou bodnou ránu vhrudi. Podle vyšetření na místě nebyly zasaženy životně důležité orgány,“ uvedl ředitel prostějovské zdravotnické záchranné služby Pavel Holík stím, že byl mladík ihned převezen do prostějovské nemocnice.

Jak dodal, policistům prý ihned přiznal, že zranil babičku. „Ihned jsme proto vyjeli na místo, kde se podle jeho výpovědi měla žena nacházet. Bohužel jsme zjistili, že utrpěla zranění neslučitelná se životem. Tělo jsme opatrně ohledali, abychom neporušili stopy,“ dodalHolík.

Příčinu mladíkova jednání policisté nadále vyšetřují. Proč vnuk zavraždil svou babičku si sousedé oběti nedovedou vysvětlit. „Vůbec to nechápu. Byl to tak hodný, slušný a tichý chlapec. Vždycky hezky zdravil a jeho babička se jím jen chlubila. Znala jsem ji dobře, kdyby sním měla nějaké problémy, určitě by mi to řekla. Zjeho strany muselo dojít knějakému zkratu, jinak si to nedovedu vysvětlit,“ uvedla žena, která bydlí vprotějšímbytě.

Další ze sousedů si myslí, že mladík vraždil kvůli penězům. „Neznám podrobnosti, ale slyšel jsem, že měl nějaké finanční problémy,“ řekl asi čtyřicetiletý soused, který si nepřál být jmenován.

V tomto domě a za těmito dveřmi došlo k vraždě.