Žena, která dívčím střevíčkům odrostla celkem nedávno, měla za sebou už hezkou řádku deliktů a taky několik trestů, i když do té doby zatím jen podmíněných. Poprvé ostatně slečna Květa stála před soudem už ve svých šestnácti, a to za křivé svědectví, kdy z jakéhosi nám neznámého důvodu obvinila svého někdejšího ukrajinského přítele ze znásilnění, načež ten kvůli její křivé výpovědi seděl několik měsíců ve vazbě.

V pětadvaceti už tato světem protřelá a v alkoholu naložená matka dvou dětí požívala pověsti drsné mlátičky, kterou není radno naštvat, zvláště když má vypito. Jednak dovedla bezvadně nadávat a navíc se uměla rvát, což poznala celá řada lidí na vlastní kůži.

„Kdekdo z ní měl strach. Když se u nás opila, rozbíjela sklenice, pořádně kopla jednu paní do břicha, pak prokopla skříň, a venku, kam ji chlapi vynesli, ještě hodila dlažební kostku na auto,“ vyprávěl u soudu hostinský z jedné putyky, kam drsná Květa čas od času zašla.

Dodal, že také házela po hostech skleněným popelníkem a že nakopnutá žena měla zlomené žebro. Další svědci vypovídali, jak v prodejně, kde ji viděli krást, strčila při útěku do staré paní, která si pak při pádu zlomila žebro a krček stehenní kosti.

Na své si přišel také druh její matky, kterému zase jindy rozbila hlavu. Svého bývalého přítele a jeho matku málem ukamenovala, když jejich dům a okna bombardovala vším, co jí přišlo pod ruku. A když si našla nového partnera, brzy se spolu s ním vloupala do bytu jeho někdejší přítelkyně.

Všechny tyto kousky, které stihla Květa za necelý rok, korunovala v den, kdy si pro ni přišla policejní eskorta. Po chlapcích v uniformě opilá dáma házela nože a křičela, že je ve svém bytě podřeže.

Za výtržnictví, porušování domovní svobody, ublížení na zdraví a útok na veřejného činitele pak dostala Květa celkem milosrdné dva roky za mřížemi.