S nastartovanou motorovou pilou ohrožoval v neděli vpodvečer návštěvníky mezinárodní výstavy květin Flora v Olomouci jeden z opilých prodejců. Muž napadal nejen kolemjdoucí, ale zaútočil i na pořadatele. Výtržníka nakonec zpacifikovali přivolaní strážníci a předali jej do rukou policistů. Informovala o tom olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Šestačtyřicetiletý muž z˙Karvinska ve Smetanových sadech v blízkosti pódia u rybníčku nejprve začal slovně i fyzicky napadat lidi a zaútočil i na pořadatele, do něhož strčil tak, že přepadl přes lavičku. "Agresivního muže se přítomní snažili uklidnit, ale ten se vzápětí vrátil s motorovou pilou a vykřikoval, že podpálí Olomouc," upřesnila policejní mluvčí. Muž poté pilu nastartoval a vyhrožoval masakrem."Mával pilou před sebou a ohrožoval kolemjdoucí, kteří před ním museli ustupovat, aby nedošlo ke zranění," dodala policejní mluvčí.

"Právě jsem se vrátila z výstaviště, bylo to tam dost vzrušující. Zrovna když jsem přišla zadní branou do parku, tak tam jeden rozzuřený člověk honil lidi s nastartovanou motorovou pilou. Nejdříve jsem to chtěla nafotit, ale pak jsem raději taky běžela. No, byla to scéna jako z filmu. Policajti to potom nějak řešili, ale lidé z toho byli dost vyplašení. Prý to všechno začalo tak, že tomu pánovi, zatím co byl na toaletě, nějací mladíci vypili jeho pivo, pak se s ním začali ještě prát a on vzal pilu a šel to řešit," uvedla pro Deník návštěvnice Flory Jiřina Stoklasová.

Agresivní muž byl nakonec zadržen a je v policejní cele.