Pokud žena upadne, sebere zloděj její věci ze země a ujede. Tímto způsobem již napáchal škodu za několik desítek tisíc korun. „V tom posledním případě obral o kabelku a nákupní tašku ženu v Lipenské ulici, která tak přišla o 10 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Jitka Dolejšová.

Kromě Lipenské ulice zaznamenali policisté podobná přepadení také ve Foerstrově ulici, Velkomoravské nebo třídě Kosmonautů. Zloděj si vždy za oběť vybíral starší ženy. „O cyklozloději už jsem samozřejmě slyšela, dokonce se zřejmě ten samý pokusil okrást sestru mojí sousedky,“ vzpomněla si šestasedmdesátiletá Františka Antošová.

„Může to být tak tři týdny. Šla večer z kina, a když kolem ní projížděl, zkusil jí sebrat kabelku. Ona ale upadla a potloukla se, to jej asi vyděsilo, protože ujel. Ani nevím, jestli to ohlásila,“ doplnila Antošová.

Podle šetření policistů jde ve všech případech pravděpodobně o téhož pachatele. „Vycházíme z toho, že se určité znaky v popisu shodují u většiny přepadených žen,“ potvrdila mluvčí policie Jitka Dolejšová.

Čtyřicetiletá žena, které cyklista ukradl kabelku na konci prosince, popsala pachatele jako mladíka ve věku mezi 16 - 20 lety. Na sobě měl oblečenou tmavou bundu a na hlavě naraženou čepici.

Dosavadní pátrání zatím k jeho dopadení nevedlo, policie by tak uvítala informace i od možných svědků. „Prosíme občany, aby jakékoliv informace, které mohou policistům pomoci při dopadení tohoto pachatele, oznámili na nejbližší služebně. Svědectví lze případně podat také prostřednictvím linky 158,“ uvedla Dolejšová.