„Nejel jsem rychle, ale přesto jsem kvůli náledí a mlze skončil ve svodidlech. Musím ocenit skvělý přístup hasičů. Je super, že nám sem přivezli deky a horký čaj. Jsem rád, že se mi nic nestalo a odneslo to jen auto,“ poznamenal šofér.

O mnoho lépe nedopadl ani vůz třiačtyřicetiletého řidiče Igora z Nového Jičína, který na poslední chvíli zastavil těsně za ním.

„Viděl jsem před sebou nabouranou felicii a muže, jak se před ní sklání a zjišťuje škody. Dupnul jsem na brzdu a stihl auto včas zastavit. Byl jsem rád, že jsem srážce zabránil. Chystal jsem se, že z vozu uteču, aby mě v něm auta jedoucí za mnou nerozmačkala. Ve zpětném zrcátku jsem však zahlédl, jak se na mě řítí další automobil. Rozmyslel jsem si to a z auta radši nevystoupil. Kdybych to udělal, bylo by nejspíš po mně,“ přiznal šokovaný řidič.

Nebyl to však jediný nepříjemný zážitek, který si z hromadné nehody odnesl. Do jeho a do několika dalších automobilů totiž v obrovské rychlosti zezadu narazil vůz tmavé barvy, prý s polskou poznávací značkou.

„Zřejmě to byl passat nebo mondeo. Vyběhli z něj dva muži, vyměnili proraženou pneumatiku za rezervu a z místa nehody okamžitě ujeli. Hned jsme to hlásili policistům, ale než se na místo dostali, zmizeli Poláci v mlze. Snad to auto zaregistrovaly alespoň mýtné brány,“ doufal Igor, který včera přes Olomouc projížděl do Prahy.

Během několikahodinového čekání na dálnici postupně protřednictvím mobilního telefonu rušil všechny obchodní schůzky a domlouval si opravu zničeného auta.