"Minimálně od prosince loňského roku vyráběl na různých místech v Olomouci a také v místě svého bydliště drogu metamfetamin, "pervitin", kterou dále distribuoval dalším odběratelům a to minimálně ve 30 případech," uvedla policejní mluvčí Jirka Dolejšová.

Źhruba v polovině případů dávku pervitinu podával mladé dívce, kterou 28. února po hádce odvezl z místa bydliště a začal ji fyzicky týrat. Brutálně ji bil a se sekerou v ruce vyhrožoval zabitím. Vystrašená dívka se nenechala ošetřit a neobrátila se ani na policii.

Násilník ji v následujících dnech opakovaně tloukl a pokoušel se ji i uškrtit. Až poté se dívce podařilo uprchnout a ukrýt se v nedaleké prodejně potravin. "Utrpěla mnohočetné krevní výrony v obličeji a lehký otřes mozku. Teprve poté se obrátila na policii a policisté násilníka zadrželi," dodala mluvčí policie.

Obviněný muž je také podezřelý z trestného činu obecné ohrožení, když 2. března večer chtěl spáchat sebevraždu tak, že vjel autem Škoda Octavia na vlakové koleje na chráněném železničním přejezdu v Olomouci Holici, kde čekal na přijíždějící vlak.

"Událost oznámil náhodný svědek a provoz na frekventovaného koridoru Olomouc-Přerov byl uzavřen. Dalším šetření policisté zjistili, že muž byl v tu dobu pod vlivem drogy," řekla Jitka Dolejšová.

Muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let.