Zatímco ale lupiči vPřerově bankomat naložili do kufru a odvezli pryč, vTovačově jej táhli několik set metrů po silnici směrem na Prostějov. „Pachatelé přijeli na místo dvěma vozy a projeli prosklenými vstupními dveřmi. Vytrhli bankomat a táhli po vozovce. Při tom se jim ale přetrhlo lano a torzo automatu na peníze bylo nakonec nalezeno asi osm set metrů od zdravotního střediska na silnici,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Pachatelé zbankomatu odcizili trezor shotovostí a zmísta činu ihned odjeli. Bance tak podle Sedláčkové vznikla škoda za více než milion korun. „Přesná škoda bude bankou dodatečně vyčíslena později,“ upřesnila policejní mluvčí. Případ se stal opůl jedné vnoci ve zdravotním středisku, které je přímo naproti domovu důchodců vTovačově.

Pohybu podezřelých osob si ale obyvatelé okolních domů nevšimli. „Místo je hodně zastrčené, takže jsme ani nic neslyšeli,“ vypověděla důchodkyně Olga Kaziová, která byla zrovna na návštěvě usvé sestry vdomku nedaleko zdravotního střediska.

„Dozvěděli jsme se to až tak ve tři ráno, to už ale na místě šetřila policie,“ dodala ktomu důchodkyně. „Bankomat je tu teprve krátkou dobu a byli jsme rádi, že ho máme,“ krčil zase rameny další zmístních. Na Přerovsku se podle tiskové mluvčí policie Michaely Sedláčkové stal podobný případ vúnoru loňského roku. Neznámí pachatelé tehdy stejným způsobem ukradli bankomat spenězi znákupního střediska Trumf vPřerově.

Další čtyři obdobné případy řešili policisté také vroce 2006.Vtěchto případech byly ale automaty na peníze pouze poškozeny. „Jeden se stal vúnoru vKojetíně, vbřeznu a květnu byl pak vykraden bankomat vLipníku a vsrpnu vPřerově,“ uzavřela mluvčí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika