Střelci na obou stranách se činili od první minuty a tomu odpovídalo i průběžné skóre. Olomoucku se dlouho dařilo při střelbě z dálky a zaznamenalo hned šest trojek, Ostrava odpovídala koši Michala Svobody a Rhodese. V závěru desetiminutovky se domácí od svého protivníka dokázali odpoutat a po první čtvrtině vedli 26:20.

Po pauze se Nová huť rychle bodově přiblížila a v patnácté minutě dokonce po rychlém brejku Majerčáka otočila skóre. Domácí rychle odpověděli šňůrou osmi bodů v řadě a od stavu 44:39 kontrolovali koncovku druhé periody, po které vedli 53:47, přestože nedokázali zastavit řádění Michala Svobody, autora poločasových 22 bodů.

Olomoucko na začátku třetí čtvrtiny podcenilo obranu a inkasovalo osm bodů v řadě. Po trojce Škrance dokonce prohrávalo 54:60 ve 23. minutě, až pak přidalo a snížilo na rozdíl jediného bodu. Závěr desetiminutovky už ale opět patřil hostům, kteří měli přesnější mušku. Před závěrečnou pasáží utkání Hanáci prohrávali 68:76.

O tři minuty později Ostrava dokonce vedla 80:68, Olomoucko přesto dokázalo nápor soupeře zastavit. Snížilo až na 83:86 minutu a půl před koncem, při dohánění ztráty ale přišlo o McBrayera, který se po jednom z nájezdů zranil a musel předčasně odstoupit. Půl minuty před koncem upravil na 85:86 po samostatném nájezdu Townsend a drama vrcholilo. Majerčák po taktickém faulu proměnil jen jeden trestný hod a pak přišla velká chvíle Baileyho, který tři sekundy před koncem trojkou zajistil Olomoucku vítězství.

Lucie Fabíková se svým asistentem Janem Bělkou
Hráčky si za přístup zaslouží hold, říká trenérka Zory. Co stálo za nepostupem?

Hanáci se tak ujali v tabulce nadstavby vedení, které budou hájit v posledních čtyřech zápasech. Ten první z nich odehrají už ve středu 27. března na palubovce poslední Slavie Praha.

„Ostravě chyběl nejlepší střelec Madden, přesto hrála výborně a pořádně nás potrápila. Dařilo se jiným střelcům, měli jsme s tím problémy. Ale ukázalo se, že jsme mentálně silní. Stále jsme věřili, že můžeme vyhrát. Vyrovnali jsme se i se zraněním hráčů během poslední čtvrtiny. Kluci to urvali, smekám před nimi,“ zhodnotil zápas šťstný kouč Redstonu Andy Hipsher.

Text: BK Redstone Olomoucko

BK Redstone Olomoucko - BK NH Ostrava 88:87 (26:20, 27:27, 15:29, 20:11)

Body: Townsend 20, Vogt 17, McBrayer 16, Bailey 14, Adamu 12, Feštr 9 - M. Svoboda 36, Rhodes 17, Heinzl 9, Williams 8, Škranc 6, Majerčák 5, Š. Svoboda 4, Stevens 2.

Tabulka nadstavby: 9. Olomoucko 13/17, 10. Písek 12/18, 11. Ostrava 12/19, 12. Slavia Praha 6/25.