První tři minuty vyšly mnohem lépe domácím, kteří bez problémů rychle získali dvouciferné vedení 13:3, když několikrát rozebrali hostující obranu. Hanáci ovšem dokázali přidat v obraně a na konci sedmé minuty se přiblížili na 12:16. Následovala pětibodová série Brna, na 14:21 snížil současně s klaksonem McBrayer.

Na začátku druhé periody vrátil rychle Brnu desetibodové vedení trojkou Dáňa, tento koš ale nakopl Hanáky, kteří ve čtrnácté minutě snížili na rozdíl jediného bodu a vzápětí po tříbodové akce McBrayera poprvé vedli 26:24 a nakonec v poměru 38:36 ovládli první poločas.

Na první body druhého poločasu čekali hráči Redstonu přes tři minuty, přesto ve 24. minutě prohrávali o jediný bod a vzápětí po šestce Vogta vyrovnali na 41:41. Následovala ale brněnská sérii osmi bodů a tomu odpovídalo skóre 51:59 v neprospěch Olomoucka po třiceti minutách.

Tipsport liga: Sigma Olomouc B - Opava (13.1.2024)

Na začátku závěrečné desetiminutovky hosté dvakrát korigovali na rozdíl šesti bodů a necelé čtyři minuty před koncem snížil na 60:65 Adamu. Necelé dvě minuty před koncem ještě Feštr jeden bod ubral, v nervózním závěru si však domácí jedenáctý úspěch v sezoně vyrvat nenechali.

„Musím pogratulovat Brnu, které mělo skvělý začátek, vedlo o 10 až 13 bodů. My jsme pak tahali celý zápas za kratší konec. Jsem spokojen s obranou, soupeři jsme dovolili pouze něco přes 70 bodů. Pozitivně hodnotím novou posilu, když si Chris Vogt zvykne na českou ligu, bude to dobrá posila,” zhodnotil zápas olomoucký kouč Andrew Hipsher.

Basket Brno - BK Redstone Olomoucko 71:65 (21:14, 15:24, 23:13, 12:14)

Body: Lee 18, Půlpán 12, Brown-Soares 10, Svoboda 10, Šiška 8, Dáňa 7, Křivánek 6 - Adamu 19, McBrayer 16, Vogt 16, Feštr 6, Klepač 4, Bailey 2, Žák 2.

Tabulka: 1. Nymburk 16/5, 2. Opava 16/5, 3. Ústí nad Labem 13/7, 4. Děčín 13/8, 5. USK Praha 11/10, 6. Brno 11/10, 7. Kolín 11/10, 8. Pardubice 10/11, 9. Písek 8\12, 10. Ostrava 7/14, 11. Olomoucko 6/15, 12. Slavia Praha 3/18.