„Už od začátku jsme to vzali do svých rukou. Nechtěli jsme nic jiného, než play-off a tak jsme se k tomu prostě postavili čelem. Hráli jsme skvěle týmově, klapalo nám to i v obraně a musím za to své spoluhráče pochválit," říkal bezprostředně po zápase a doznění toho nejintenzivnějšího výbuchu radosti tento 23letý křídelník, který v prvním zápase série zaznamenal třináct a v tom druhém dokonce patnáct bodů.

„Jednoduché to ale v žádném případě nebylo. Borci z USK se po celý zápas nevzdávali. Trefili tam i nějaké trojky a rozhodně měli lepší procenta než u nich doma. Tím nás celkem trápili, proto se celou dobu hrálo poměrně vyrovnaně. My jsme si to ale podrželi a jsme tam. Určitě nám také pomohlo, že se vyfaulovali Mbida s Šafaříkem. Dostali jsme se díky tomu i k trestným hodům, které jsme proměňovali s poměrně slušnou úspěšností," dodal stále ještě s úsměvem na tváři.

Pozdě, ale v klíčovém momentu

Jak už zde bylo zmíněno, tak co se týče bodů, byl tento mladý talentovaný hráč svému celku velmi platný a dosáhl i svého osobního rekordu, který hned o dva dny později ještě vylepšil. „Trošku mě mrzí, že to přišlo až tak pozdě, ale na druhou stranu to přišlo v důležitých utkáních. Jsem na sebe hrdý a strašně šťastný," uvedl.

Basketbal: Předkolo play-off: Olomoucko - USK Praha (12.4.2024)
VIDEO: Bravo! Olomoucko porazilo USK i podruhé a zaslouženě míří do čtvrtfinále

Poháry mi zvedly sebevědomí

Kromě klasických ligových a nadstavbových zápasů absolvovali Hanáci v této sezoně ještě nášup v podobě jedenácti zápasů evropského Alpe Adria Cupu a dalších pět v rámci Českého a následně i Česko-slovenského poháru. Na první pohled by se to mohlo zdát jako zbytečná zátěž navíc, jak ale sám Klepač říká, mu osobně to pomohlo.

„Zatímco v lize se mi moc nedařilo, v těchto soutěžích jsem odehrál několik pěkných zápasů, což mi postupně zvedalo sebevědomí a už jsem jenom čekal, až mi začne trochu přát i to štěstíčko," popsal Klepač.

Zasloužili bychom si hrát A1

O vyrovnanosti letošního ročníku NBL svědčí i fakt, že se do čtvrtfinále nakonec dostaly oba celky, které musely předtím hrát skupinu A2. Kromě Olomoucka totiž do závěrečných bojů proklouzla i Ostrava.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„Není to pro mě žádným velkým překvapením. I když jsme totiž my i Ostrava měli horší začátek, postupem času oba celky začaly ukazovat, že by si spíš zasloužily hrát tu skupinu A1. Oba kluby jsou ve čtvrtfinále zaslouženě," říká s rozhodností sobě vlastní.

Nymburk? Tvrdý oříšek

Po pražském USK, ač se bezesporu jednalo o soupeře kvalitního, teď ale proti Hanákům nastoupí naprosto jiné váhy - vítězové základní části z Nymburku. Klubu, který v éře samostatné České republiky dokázal ovládnout domácí soutěž hned šestnáctkrát a triumfů v domácím poháru, včetně toho letošního, má na svém kontě jen o tři méně.

V letošním roce navíc svěřenci italského kouče Francesca Tabeliniho dokázali projít až do čtvrtfinále Evropského poháru FIBA a po cestě porazit například španělskou Zaragozu. I přesto se ale Olomoučané rozhodně nevzdávají předčasně.

„Bude to určitě tvrdý oříšek. Máme ale dost času na přípravu a dáme pak do toho všechno. Po čtyřech letech jsme v play-off, tak tam odevzdáme více než sto procent. Rozhodně nechceme prohrát 0:4," hlásí Erik Klepač sebevědomě a také připomíná, že naposledy se tým, který tehdy ještě navíc sídlil v Prostějově, do play-off probojoval v sezoně 2018/2019.

Vstupní portál Androva stadionu. Ilustrační foto
Děs před stadionem Sigmy: uříznuté prasečí hlavy a cákance krve

Snad to zvládnu…

Talentovaný basketbalista ale letos nebojuje jen na jedné frontě, ale hned na dvou. A jak sám přiznává, prodloužení sezony, ač je za něj samozřejmě nesmírně šťastný, mu zase až tak moc do karet nehraje. „Právě finišuji bakalářku, se kterou se trochu trápím, ale věřím, že mi klub, když bude třeba, vyhoví. Vždycky po tréninku ale hned spěchám domů psát a učit se. Doufám tedy, že to zvládnu a užiju si prázdniny," říká borec, který studuje na trenéra a tělocvikáře a jako téma své závěrečné práce si vybral Zásady cvičení obranného a útočného doskakování v kategorii U15.

Na úplný závěr ale se smíchem zdůraznil, že ono spěchání domů se po tomto zápase rozhodně konat nebude. „Dneska to samozřejmě s klukama oslavíme. Je čas si trochu od té školy odpočinout. Přece jen, mám na to ještě týden," uzavřel.