„Postup do finálového turnaje je pro nás jednoznačným úspěchem. Loni se to nepovedlo, letos ale tým ve skupině odvedl dobrou práci. Podařilo se nám přeskočit obvykle silnou Vídeň i týmy z tradičních basketbalových zemí - Slovinska a Chorvatska,“ ohlíží se za vystoupením týmu generální manažer klubu Libor Špunda.

Olomoucko v základní skupině porazilo dvakrát Kolín a chorvatský KK Dubrava Záhřeb. Doma zvítězili nad Vídní i slovinskou Ilirií, na kterou ještě jednou narazí v posledním kole v Lublani. Na postup Redstonu do finálového turnaje výsledek nebude mít vliv.

„Sezona je pro nás hodně náročná. Včetně posledního utkání v Kolíně už jsme odehráli 41 ostrých zápasů, to je vážně velká porce. Zápasy jdou rychle za sebou a náš kádr není tak široký. Snad se nám budou vyhýbat zranění,“ přeje si prezident a sportovní ředitel Olomoucka Michal Pekárek.

Hokejisté Olomouce ve 22. kole Tipsport extraligy proti HC Kometa Brno.
Kam za sportem? Přílet Komety, přehled fotbalové přípravy i florbalové play-off

Finálový turnaj Alpe Adria Cupu se bude hrát 12. a 13. března v rakouském Kapfenbergu, což jsou zhruba čtyři hodiny autem z Olomouce. „Není to daleko, cesta nebude tak únavná. A pro naše fanoušky je to hezký tip na výlet. Kapfenberg je pěkné město,“ poznamenal ještě na závěr Špunda.

Text: BK Redstone Olomoucko