„Z pohledu ligové soutěže je dobře, že takové varování přišlo hned na začátku nadstavby. Je před námi hodně zápasů, zaváhání můžeme napravit a chceme začít hned proti Písku. Musíme ale hrát jinak, než v předchozím střetnutí, kdy nám především pod vlastním košem chyběla agresivita a energie. Oslabenému soupeři jsme umožnili, aby vydržel se silami celé utkání,“ prohlásil trenér Olomoucka Andy Hipsher.

Nejbližší soupeř Hanáků dorazí povzbuzený vítězstvím nad Ostravou, kterým Sršni z Písku ukončili nepříjemnou sérii osmi porážek v řadě, která je stála postup na nadstavbové skupiny A1. Jihočeši doufají, že je úspěch nakopne. „Jsme rádi, že se šňůra proher přetrhla. Teď třeba přijde jiná série a budeme zase vyhrávat,“ naznačuje zlepšenou náladu v týmu písecký pivot Pavel Englický.

Kulturista Patrik Šerý v přípravě
Teplo posilovny vyměnil za mrazivé prostory. Šerý se chystá na pestrou sezonu

S velkým odhodláním soupeře počítá také Hipsher. „Je jasné, že Písek dorazí povzbuzený posledním úspěchem a bude lítat po hřišti. Chceme ale navázat na náš předchozí vzájemný duel, v němž jsme jeho přednosti dokázali eliminovat,“ plánuje.

Text: BK Redstone Olomoucko