TEXT: BK Redstone Olomoucko

„V prvním zápase jsme udělali důležitý první krok, ale nic není rozhodnuto. V Praze tým USK ukázal, že bojuje až do konce a museli jsme o vítězství bojovat až do poslední minuty, i když jsme vedli až o sedmnáct bodů. Potřebujeme být mentálně silní celý zápas a vyvarovat se horších pasáží. Když to dokážeme, můžeme sérii ukončit. Ale musíme náš výkon ještě zlepšit. Hlavně na doskoku, kde máme velký prostor na zlepšení,“ říká trenér Olomoucka Andy Hipsher.

Olomoucku vyšla první část zamýšleného plánu, teď se pokusí svoji práci dokončit. „Bez výhry Na Folimance bychom se do čtvrtfinále nedostali. To máme. Ale nemyslím si, že bychom v prvním předkole předvedli náš nejlepší výkon. Pořád tam byly mezery a nám nezbývá nic jiného, než podat ještě lepší výkon v druhém zápase doma. Máme to ve svých rukou, víme, že USK se nevzdá, bude to s nimi opět tvrdý fyzický boj. Na to musíme být připraveni,“ očekává velkou bitvu kapitán Hanáků Lukáš Feštr.

V posledním duelu soupeřů v Čajkaréně domácí vyhráli 67:66, přestože ještě sedm vteřin před koncem o bod prohrávali. Poslední střelu proměnil po přihrávce Feštra Adamu prakticky současně se závěrečnou sirénou. Další drama začíná…