„Nic v životě není lehké. Jak ve třetím, tak i ve čtvrtém zápase bylo ale vidět, že už naše fyzické síly nebyly na takové úrovni, jako v těch prvních dvou. V těch jsme podali opravdu skvělé výkony v šesti a půl čtvrtinách z osmi, bohužel jsme se při tom celkem vyšťavili," lomil rukama kapitán týmu z Hané, který v celé sérii zaznamenal dohromady slušných 32 bodů. „Samozřejmě jsme si mysleli, že naše hra před domácím publikem bude lepší, ale nakonec jsme dostali nejdřív o 32 a pak o 35. Teď je to opravdu hořké," dodal zklamaně.

V obou dvou mačích v domácí Čajkaréně měla olomoucká hra jeden společný jmenovatel, kterým byly naprosto zbytečné ztráty na útočné polovině, po kterých do koše Hanáků pršel bodový déšť. K tomu 29letý olomoucký kapitán pouze dodal, že tento typ neduhu jím vedenému celku vytvářel problémy v podstatě už od začátku ročníku.

„Když jsme těch ztrát měli v zápase třeba okolo šesti sedmi, tak jsme většinou vyhráli. Teď jsme jich ale měli klidně i jedenáct za poločas a to je pak hrozně těžké, navíc proti obrovsky zkušenému Nymburku, který měl ještě úspěšnost trojek někde okolo 50 procent," procedil skrz hořký úsměv na své tváři.

Sám Feštr však před sezonou říkal, že by si v Olomouci rád už konečně po třech zpackaných sezonách zahrál play-off. A to se mu podařilo. Když navíc vezmeme v potaz i předkolo s pražským USK, dá se mluvit i o jedné úspěšné sérii.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„Když vezmeme celou sezonu v globálu, tak ji musíme hodnotit jako poměrně úspěšnou. Došli jsme totiž až do final-four Alpe Adria Cupu, final-four Českého poháru, v lize se nám podařilo postoupit ze skupiny A2 a přešli jsme i přes předkolo. S tím prostě směle můžeme být spokojeni. Upřímně si ale myslím, že tento tým měl ještě na víc," uvedl.

Basketbal: 4. čtvrtfinále play-off: Olomoucko - Nymburk (23.4.2024)
FOTO: Olomoucko nestačilo na Nymburk ani napočtvrté. Sezona pro něj tedy končí

Jak už je uvedeno výše, pro tohoto rodáka z Turnova se jednalo již o jeho čtvrtou sezonu strávenou v hanácké metropoli a nabízí se tedy otázka, zda v ní bude pokračovat i nadále, anebo příště zkusí své štěstí už na jiné basketbalové adrese. Zvlášť, když mu už po této sezoně skončí smlouva.

„Zatím fakt nevím. Svou budoucnost teprve začnu řešit v následujících dnech. Nejsem ani zdaleka jediný z kádru, který tom teď tak má. Dá se říci, že právě teď mi začíná nejhorší období pro každého sportovce, kdy neví, co bude za týden, za měsíc a prostě se s tím musí nějak poprat. Zatím nemám ani konkrétní nabídky. Tyto záležitosti nikdy neřeším v průběhu sezony, ale vždy až po jejím konci," osvětlil Lukáš Feštr na závěr alespoň trochu svou aktuální situaci.