„Slavia přijela v oslabené sestavě, na výkonu našeho soupeře to ale nebylo vidět. Všichni předvedli kvalitní výkon a dokázali se prosadit střelecky," říkal po zápase zklamaný olomoucký kouč Andy Hipsher.

Olomoucko nezvládlo vstup do zápasu a už ve třetí minutě prohrávalo 3:9. Jeho ztráta o chvíli později narostla na sedm bodů, pak ale přišla mnohem lepší pasáž a v šesté minutě šli po trojce Townsenda poprvé do vedení 16:15. O minimální náskok ještě dvakrát přišli a čtvrtina nakonec skončila smírně 24:24.

Po návratu na palubovku domácí uštědřili svému soupeři těžký direkt a už po třech minutách vedli dvouciferným rozdílem 35:25, když ucpali menší díry v obraně. Následně ale ztratili koncentraci a soupeř kontroval sérií sedmi bodů a na začátku osmnácté minuty se dokonce dostal do vedení. Olomoucko dokázalo snížit, i tak v poločase prohrávalo 46:47.

Ani po přestávce nenašli domácí pohodu z úvodu duelu a ani v jednom případě se nedostali do vedení. Trápili se především na útočné polovině a trpělivě hrající Slavia čekala na své příležitosti. V poslední minutě se dokonce probila k devítibodovému náskoku a do poslední desetiminutovky Hanáci vstupovali za nepříznivého stavu 61:68.

Jan Kumstát
Prostějovský tenista Jan Kumstát si zahraje juniorské finále Australian Open

O chvíli později už dokonce ztráceli deset bodů po trojce Varnera, přišla ale rychlá odpověď, o kterou se postarali Townsend a Adamu. Pět minut před koncem už Redstone po dlouhé době vedl. O průběžný výsledek 77:76 se postaral McBrayer a zařídil dramatickou koncovku. V posledních minutách se oba soupeři pravidelně střídali ve vedení, necelou minutu před koncem ale hostující Mareš proměnil klíčovou trojku a za stavu 83:88 bylo pro domácí na obrat pozdě.

„Naše hra nebyla dobrá, byli jsme pomalí a v útoku přišli o řadu míčů. V obraně jsme se soupeři přizpůsobili, chyběl nám důraz, dovolili jsme Slavii velký počet snadných pokusů," uzavřel Andy Hipsher.

Ve středu 31. ledna čeká olomoucké basketbalisty čtvrtfinále českého poháru na palubovce Pardubic a k dalšímu zápasu nadstavby se postaví v sobotu 3. února. Soupeřem jim bude celek Písku.

Text: BK Redstone Olomoucko

BK Redstone Olomoucko - BK Slavia Praha 86:91 (24:24, 22:23, 15:21, 25:23)

Body: Adamu 27, Townsend 21, McBrayer 13, Feštr 11, Vogt 10, Hemphill 4 - Jelínek 19, Pumprla 16, Varner 16, Agravanis 12, Mareš 12, Thompson 12, Olejník 4.

Tabulka nadstavby: 9. Písek 8\14, 10. Ostrava 8/14, 11. Olomoucko 7/16, 12. Slavia Praha 4/19.