Lepší začátek měli domácí. Na jejich vedení 7:2 odpověděl trojkou Feštr, přesto ve čtvrté minutě nabrali hosté manko šesti bodů. Pak se ale dokázali přiblížit na rozdíl jediného bodu a od páté minuty se soupeři hned šestkrát vystřídali ve vedení. Skóre první čtvrtiny upravil na 23:23 pro Pardubice současně s klaksonem Adamu.

Také druhá čtvrtina byla dlouho vyrovnaná, situaci změnila patnáctá minuta. Po nesportovní chybě Townsenda dal čtyři body Švrdlík, další přidal Šafarčík a zaokrouhlil domácí náskok na deset bodů – 39:29. Olomoucko přitlačilo a do poločasu stáhlo svoji ztrátu na polovinu a prohrávalo 38:43.

První koš třetí desetiminutovky proměnili Východočeši, Hanáci ale bojovali, jak to jen šlo a ve 25. minutě snížili na 48:49 po trefě McBrayera. O minutu později trojkou dokonce vyrovnal Townsend. Dvě minuty před koncem čtvrtiny už Olomoucko na chvíli vedlo po brejku Adamua, do poslední části se přesto šlo za stavu 62:59 pro Pardubice.

Prostějovský tenista Jan Kumstát
Hokej? Bruslit neumím, překvapí Jan Kumstát. Jednou chce vyhrát Wimbledon

Velká pohárová bitva vrcholila v poslední pětiminutovce, do které soupeři vstupovali za stavu 74:74 po trojce Townsedna. Stejný hráč dalším pokusem z dálky zajistil Olomoucku vedení, které podpořil McBrayer. Domácí srovnali, padesát vteřin před koncem byli ale opět o dva body vepředu Hanáci po následné smeči, kterou obstaral Adamu. Klíčové vedení uhájili a potvrdili, že se jim letos v pohárových soutěžích daří.

Společně s Olomouckem postoupil ještě Nymburk s Děčínem a o čtvrtém českém účastníkovi se rozhodne dnes mezi Brnem a USK Praha.

Text: BK Redstone Olomoucko

BK KVIS Pardubice - BK Redstone Olomoucko 86:91 (23:22, 20:16, 19:21, 24:32)

Nejvíce bodů: Šafarčík 18, Vyoral 16, Chatman 10, Švrdlík 10, Marshall 9, Pekárek 9, Potoček 9, Burda 5 - Townsend 24, Adamu 23, Feštr 18, McBrayer 13, Vogt 9, Hemphill 2, Klepač 2.